Jump to content
Dogomania

Utrzymanie psa - wydatki....


Idu$

Recommended Posts

Ja jakoś super dużo na mojego psa nie wydaje, chociaż może jak podliczę to się zdziwię :P
Żarełko - 100 zl za 4kg Royala (na krakvecie) stracza mu na ok. miesiąc, niecały. Smakołyki - ok.10-15 zł tygodniowo, czasem jakaś kostka (ok 5 zl). Treningi agility- 40 zl miesięcznie, trymowanie co 2-3 miesiące - 150 zl. Jeśli chodzi o zabawki to on ma ich strasznie dużo, więc rzadko mu nowa wpadnie chyba ze jakąś zniszczy. No czasem jak jestem w zoologu i mam trochę grosza to się nie powstrzymam i coś mu kupuję :razz: Ach i teraz zamówiłam obróżkę i smycz (zielony skórzany komplet :loveu:) to też pewnie będzie swoje kosztowało.
No i jeszcze advantix na kleszczuchy ale nie pamiętam szczerze mówiąc ile to kosztuje.
No a na początku dużo na wyprawkę idzie - posłanie, zabawki, miski, szczotki, zarcie itp ;) ach te psy to z nas zdzierają:cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Paulinaaa']Ja u mnie w lecznicy daje 92 zł za 4,5 kg RC dla psów ras średnich.
Chciałabym cos innego niz zwykły royal, ale u mnie w miescie nie ma takiej mozliwosci...[/QUOTE]
Zawsze można zamówić coś ze sklepów internetowych. Nie dość, że wybór większy, to i ceny mogą być niższe !

Link to comment
Share on other sites

Mam psa 23 kg, lat 8. Koszty wyglądają tak:
Wydatki stałe
Karma (Eukanuba Mature dla małych i średnich ras, worki 15 kg ze sklepu internetowego) ok 75 zł miesięcznie
Środek na kleszcze ok 25 zł miesięcznie
Odrobaczanie co 6 mies. 6-8 zł
Szczepienia co roku ok. 25 zł
Leki - Eltroxin (niedoczynność tarczycy) 16-17 zł/op.

Wydatki jednorazowe
Legowisko ok 50 zł
Miski metalowa (na wodę) 25 zł plastikowa 6 zł
Grzebień 9 zł
Szczotka-zgrzebło 12 zł
Obroża i smycz ok. 40 zł
Kaganiec skórzany 18 zł
Spray ziołowy na kleszcze i komary 6 zł
Szampon 18 zł
Piłka z lanej gumy 3 zł

Boże, dopiero teraz zobaczyłam ile ja wydaję na psa :lol:

P.S. Wszystkich, którzy karmią karmami marketowymi, bo nie stać ich na lepszą, informuję: Pedigree (worki 3 kg ze sklepu po 19.99) kosztowało mnie 60 zł miesięcznie, Eukanuba (worek 15 kg z serwisu internetowego 179.00) kosztuje mnie 75 zł miesięcznie. (Royal wyszedłby więcej, bo ma większe dawkowanie.) Przy psie mniejszym niż mój różnica finansowa będzie jeszcze mniejsza. A różnica w jakości jest kolosalna. Naprawdę warto. Na duży worek można przecież uzbierać (ja właśnie tak robię).

Link to comment
Share on other sites

Karma - miesięcznie ok.50zł (pro plan ok 15 zł/kg)

Jeżeli myślisz o szetlandzie, to będzie Ci potrzebny grzebień (może być dwustronny) szczotka (najlepiej pudlówka).

Szczepienia wścieklizna + te coroczne, u szczeniaka częściej (niestety nie powiem Ci ile kosztują, sama nie wiem, na szczepienia jeżdżą moi rodzice)

odrobaczanie - tabletka ok. 15 -20 zł

zabepieczanie przeciw pchłom i kleszczom - ok.22 zł

Wystawy - 60-120 zł

ringówka - ok.12 zł

szampon - zależy jakiej marki, ja mam taki na którym pisze JOJOBA ;) dla psów długowłosych, całkiem dobry, dobrze się po nim rozczesuje długą sierść. kosztował chyba 5 zł.

Miskę mam plastikową na wodę i jedzenie, ok 5 zł

Posłanie - kosztowało coś około 30 zł.

Obroża - ok.8 zł zwykła, markowa ok. 30
Zwykłe szelki kosztują ok.17 zł

Smycz: Tu bywa różnie. Ja mam 1 m, ok.10zł, automatyczna Flexi ok.60 zł.(nie mam takiej)

Zabawki: normalna piłka tenisowa, 2 zł, sznurek, ok.15 zł, piłeczka mała gumowa piszcząca - ok. 5 zł, kość z algami ok.10 zł, frisbee takie szmaciane ok.10 zł, ja przepłaciłam, dałam 17:/

Link to comment
Share on other sites

mam 2 psy, malego i duzego comiesieczne wydatki.. a jeszcze na szczura... ostatnie zakupy zcerwcowe..

[URL="http://www.krakvet.pl/product_info.php?products_id=1005"][COLOR=#0c6f07]1[/COLOR][/URL] xPURINA PRO PLAN Adult Salmon & Rice 15kg219,00zł[URL="http://www.krakvet.pl/product_info.php?products_id=2134"][COLOR=#0c6f07]1[/COLOR][/URL] xBOSCH Biscuits Lamb & Rice 1kg14,90zł
[URL="http://www.krakvet.pl/product_info.php?products_id=9112"][COLOR=#0c6f07]1[/COLOR][/URL] xHERBAL FARM Ziołowa polana - przysmak dla gryzoni 125g2,69zł[URL="http://www.krakvet.pl/product_info.php?products_id=593"][COLOR=#0c6f07]1[/COLOR][/URL] xACANA Adult Light 3kg34,90zł[URL="http://www.krakvet.pl/product_info.php?products_id=2868"][COLOR=#0c6f07]1[/COLOR][/URL] xCERTECH Żwirek Super Pinio 5l5,90zł[URL="http://www.krakvet.pl/product_info.php?products_id=9120"][COLOR=#0c6f07]1[/COLOR][/URL] xHERBAL FARM Koktajl warzywny dla gryzoni 0,55l4,49zł

a teraz znowu bede musiala karme duuziemu psu kupic:D i do tgego szcepienia tylko ochronne na 2 psy 90zl...

Link to comment
Share on other sites

Nasze stałe wydatki na 35 kg psa.
karma ok 70 zł(15 kg worek starcza na niecałe dwa miesiace)
Frontline 28 zł
Uszy 20 zł
Inne smakołyki 10 zł

To jest zawsze, ale i tak w rezultacie wychodzi ok. 250 zł(zapisywałam wszystkie wydatki przez ostatnie cztery miesiące) no chyba ze chodzimy na szkolenie, to duzo więcej. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']Sonika co to za karma? Bo nam 15 kg RC starczało na miesiac dla 30 kg psa :shake:

Kupilismy sobie łańcuszek wystawowy dla Ravenka na wystaawie w Wawie za 100 zł :)[/quote]
Nutra Nuggets. Tam dawkowanie jest dosyć małe, a poza tym ja daje 30% karmy mniej, bo tamta dawka i tak jest za duza dla mojego psa, no i Lukas jest dokarmiany każdego dnia. To jedyny sposób dbania o linie. :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Ja w ciagu ostatnich kilku dni kupiłam:
- kaganiec 39 zł;
- kosmetyki 110 zł;
- pokrowiec do auta 35 zł;
- karma 145 zł

razem wydałam 329 zł

W zeszłym miesiącu nie licząc karmy za 162 zł wydałam 140 na smycze i obroże Red Dingo, 50 zł na kosmetyki, 50 zł ciastka Acany, kilkanaście złotych na uszy i kości i prasowane, 30 zł na saszetke na smakołyki.

Strasznie dużo tego jest. :crazyeye: A ja się dziwiłam co sie stało z moją poprzednią pensją. :mad:

Uwileibiam wydawać pieniądze na psy.

W niedługim czasie mam zamiar sprawić im nowe legowiska. Planuję przeznaczyć na to 200 zł. Muszę wpłacic składkę w ZKwP, opłacić rodowód i dwie wystawy.

Jutro idę do veta po zamówione dwa Prevetici za 80 zł. I chyba zagram jeszcze w totolotka. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...