Jump to content
Dogomania

Crufts 2014


Skyy

Recommended Posts

[B]Crufts 2014[/B]

06.03-09.03.14.

Czwartek, 06/03 - Working Group & Pastrol Group
Piątek, 07/03 - Terrier Group & Hound Group
Sobota, 08/03 - Utility Group & Toy Group
Niedziela, 09/03 - Gundog Group + Best In Show Crufts 2014


Wybiera się ktoś?
Osobiście szukam taniego noclegu oraz kogoś, do kogo mogłabym się przyłączyć możliwie od czwartku, 06/03 do Best In Show i poniedziałku.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Zgłoszenia na stronie: [URL]http://www.fossedata.co.uk/Entries/login.asp[/URL]
Instrukcja jak zgłaszać: [URL]http://www.fossedata.co.uk/Entries/instructions.asp?lang=eng[/URL]
Regulamin wystaw: [URL]http://www.thekennelclub.org.uk/media/49543/showregs.pdf[/URL] - informacje o klasach na stronach 37-41
Wystawianie psów: [URL]http://www.crufts.org.uk/overseasqualifyingshows[/URL] - pod tabelą krótka informacja dla zagranicznych wystawców, m.in.
A CACIB is equivalent to winning a Challenge Certificate in the UK and should be counted as such
A CAC is equivalent to winning a Challenge Certificate in the UK and should be counted as such

Generalnie przy zgłaszaniu psa pojawiają się podpowiedzi do jakich klas można go zgłosić (w zależności od wieku). Nie wszystkie klasy podane w regulaminie wystaw są dostępne na Crufts (ilość klas zależy od rasy).
Wykaz dostępnych na Crufts (w tym roku) klas: [URL]http://fossedata.co.uk/downloads/pdf/CRUFT_MAR_14_Schedule.pdf[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cornadore']Zgłoszenia na stronie ( ...)[/QUOTE]

Wielkie dzięki :) Wciąż te klasy są dla mnie kosmicznie pomieszane i mam z nimi problem, ale może z czasem jakoś się rozjaśni :D Rozumiem, że głupi CAC = CC z Championship Shows albo Open? W tych ich klasach to jest jakoś rozdzielone...Czyli Limit i Mid Limit są klasami dla psiaków bez championatu jeśli dobrze rozumiem?
A jak jest ze zgłaszaniem do kilku klas? Jest jakiś limit, rzeczywiście się tak robi?
Z góry dzięki jeśli ktoś mi coś doradzi, bo baaaaaardzo intensywnie myślimy nad tą wystawą- o ile uda mi się wykombinować jakiś transport ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']Wielkie dzięki :) Wciąż te klasy są dla mnie kosmicznie pomieszane i mam z nimi problem, ale może z czasem jakoś się rozjaśni :D Rozumiem, że głupi CAC = CC z Championship Shows albo Open? W tych ich klasach to jest jakoś rozdzielone...Czyli Limit i Mid Limit są klasami dla psiaków bez championatu jeśli dobrze rozumiem?
A jak jest ze zgłaszaniem do kilku klas? Jest jakiś limit, rzeczywiście się tak robi?
Z góry dzięki jeśli ktoś mi coś doradzi, bo baaaaaardzo intensywnie myślimy nad tą wystawą- o ile uda mi się wykombinować jakiś transport ;)[/QUOTE]
CACa i CACIBa liczą jak ich CC z tym, że u nich nie ma CC na innych wystawach niż Championship.
Może to Ci jeszcze troche rozjaśni o co chodzi w tych klasach tylko zaznaczam, że to bierze pod uwagę nie wszystkie klasy no i na Crufts niektóre są inne( trzeba sprawdzać z informatorem Crufts - nie z regulaminem wystaw!) [url]http://www.curlycoatedretrieverclub.co.uk/wcs/classdef.htm[/url]
Dla mnie te klasy tez sa zakręcone, za 1 razem źle zgłosiłam ale na miejscu mogłam zmienić klasę(!!!), za drugim razem się udało bez pomyłek ;)
Zgłaszać do kilku klas można bez limitów ale jeżeli w jednej się wygra 1 lokatę a w innych nie to już nie można wyjść do porównania o CC...

Pamiętajcie o ATC! Aby na pewno przyszedł przed końcem zgłoszeń na Crufts aplikację trzeba wysłać przed 20-21.12.2013.
ATC jest wymagany aby zgłosić psa na jakąkolwiek wystawę w UK. Acha, i tak sobie przypomniałam - w aplikacji o ATC nie wpisujcie młodzieżowych championatów bo wpiszą jako dorosłe i trzeba będzie odkręcać...

Link to comment
Share on other sites

Junior - 6-18 miesięcy
Yearling - nasza klasa pośrednia, do 24 miesięcy
Undergraduate, graduate, post graduate - jeśli nie ma na swoim koncie żadnego wniosku CAC/CACIB
(i odpowiednio max.2/3/4 pierwsze miejsca w klasie - CC są przyznawane po 1 na płeć, stąd taki podział)
Minor limit - max. 1 wniosek CAC/CACIB lub 2 pierwsze miejsca w klasie
Mid limit - psy, które nie są championami i otrzymały nie więcej niż 4 pierwsze miejsca w klasie
Limit - psy, które nie są championami i otrzymały nie więcej niż 6 pierwszych miejsc w klasie
Reszta - do klasy open lub champion (jeśli takowa występuje)
Tak przynajmniej ja to rozumiem...

Talagia, tak, zgłaszają do kilku klas, ja myślę że warto, bo może akurat uda się psu załapać na jakiś fajny opis albo rozetkę ;-)
Sędzia opisuje max. 3 pierwsze miejsca w klasie.

ps. Mrau, fajny ten schemacik :-)

Link to comment
Share on other sites

Cornadore fajny, fajny, mi bardzo pomógł kiedy zgłaszałam ;))
A co do klas to według informatora Crufts jest trochę inaczej...

Można zgłaszać psy powyżej 8 miesiąca życia. Datą decydującą jest 06.03.2014.
[B]Special Puppy[/B] – dla psów między 8 a 14 miesiącem życia[B]
Special Junior[/B] – dla psów między 8 a 18 miesiącem życia
[B]Yearling[/B] - dla psów między 12 a 24 miesiącem życia
[B]Novice[/B] – dla psów, które nie wygrały CC lub 3 I więcej 1 lokat na wystawach rangi Open i Championship
[B]Undergraduate[/B] – dla psów, które nie wygrały CC lub 3 i więcej 1 lokat na wystawach rangi Championship gdzie przyznawano CC dla rasy( bo nie na wszystkich Championship przyznają CC, nawet na Crufts nie wszystkie rasy mają...)
[B]Graduate[/B] – dla psów, które nie wygrały CC i 4 lub więcej 1 lokat na wystawach rangi Championship, gdzie przyznawano CC dla rasy w klasach Graduate, Post Graduate, Minor Limit, Mid Limit, Limit i Open
[B]Post Graduate[/B] – dla psów, które nie wygrały CC i 5 lub więcej 1 lokat na wystawach rangi Championship, gdzie przyznawano CC dla rasy w klasach Graduate, Post Graduate, Minor Limit, Mid Limit, Limit i Open
[B]Mid Limit[/B] – dla psów, które nie są championami UK lub innego kraju FCI( chodzi o dorosłe championaty) i nie wygrały 5 i więcej razy 1 lokatę na wystawach rangi Championship, gdzie przyznawano CC dla rasy w klasach Graduate, Post Graduate, Minor Limit, Mid Limit, Limit i Open
[B]Limit [/B]- dla psów, które nie są championami UK lub innego kraju FCI lub nie wygrały 7 I więcej razy 1 lokatę na wystawach rangi Championship, gdzie przyznawano CC dla rasy w klasach Graduate, Post Graduate, Minor Limit, Mid Limit, Limit i Open
[B]Open[/B] – dla wszystkich psów, w praktyce są tu najbardziej utytułowane psy no i w pełni rozwinięte
[B]Veteran[/B] – dla psów powyżej 7 roku życia
[B]Field Trial[/B] – dla psów z nagrodami, Diplomas of Merit lub Certificates of Merit w ważnym( w sensie daty;) konkursie Field Trial zgodnym z KC lub IKC regulaminem FT
[B]Good Citzen Dog Scheme[/B] – dla psów, ktore zdobyły brąz lub wyżej w konkurencji Good Citzen Dog Scheme
[B]Special Working Trial[/B] – bloodhound może zostać zapisany do tej klasy jeżeli wygrał nagrodę na Working Trail dla Bloodhound zgodnym z KC lub IKC regulaminem FT, reszta ras może zostać zgłososzna jeżeli pies zdobył ocenę nie niższą niż U.D. Excellent w konkursie FT zgodnym z regulaminami
[B]Special Working Gundog[/B] – dla psów, które mają dyplomy etc z konkursów pracy organizowanych zgodnie z regulaminami jakiejkolwiek organizacji rozpoznawanej przez KC( krótko – psy z certyfikatami użytkowości FCI)
[B]Special Racing or Lure Coursing( dla whippetów I greyhounów)[/B] – dla whippetów zarejestrowanych w KC, które
a) wygrały wyścig z klubem stowarzyszonym w Krajowym Klubie Wyścigów( National Cursing Club)
b) w czasie roku, który kończy się kiedy kończą się zgłoszenia na Crufts( czyli od Crufts do Crufts) wygrał wyścig z klubem stowarzyszonym z Klubem Wyścigowym Whippetów( Whippet Club Racing Association)
c) w czasie roku, który kończy się kiedy kończą się zgłoszenia na Crufts wygrał “lure course”(wyścig z wabikiem?) z jednym z wymienionych klubówDla zarejestrowanych w KC greyhoundów, które są również zarejestrowane w “G.B.G.B” LUB “N.C.C.”
[B]Special Show Border Collie Herding Test[/B] – dla BC, które zdały Show Border Collie Herding Test

Trzeba tylko pamiętać, że nie wszystkie rasy mają wszystkie klasy... Np curly coated retrievery mają tylko( ;) ) 9 klas a flat coated retrievery mają ich 13...

A jeszcze co do opisów to wszystkie opisy są drukowane potem w jakimś magazynie( Our Dogs?), wystawca nie dostaje opisu na wystawie... Śmiesznie trochę ;)

Edited by mrau
Link to comment
Share on other sites

[quote name='mrau']
[B]Mid Limit[/B] – dla psów, które nie są championami UK lub innego kraju FCI( chodzi o dorosłe championaty) i wygrały 5 i więcej razy 1 lokatę na wystawach rangi Championship, gdzie przyznawano CC dla rasy w klasach Graduate, Post Graduate, Minor Limit, Mid Limit, Limit i Open
[B]Limit [/B]- dla psów, które nie są championami UK lub innego kraju FCI lub wygrały 7 I więcej razy 1 lokatę na wystawach rangi Championship, gdzie przyznawano CC dla rasy w klasach Graduate, Post Graduate, Minor Limit, Mid Limit, Limit i Open
[/QUOTE]
Chyba ma być nie wygrały...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cornadore']Chyba ma być nie wygrały...[/QUOTE]
Hm tam jest napisane "For dogs which have not become show Champions under Kennel Club Regulations or under the rules of any governing body recognised by the Kennel Club or won x or more First Prizes" i IMHO to klasy dla psów, które wygrywają w klasie/klasach ale nie mają championatu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mrau']Hm tam jest napisane "For dogs which have not become show Champions under Kennel Club Regulations or under the rules of any governing body recognised by the Kennel Club or won x or more First Prizes" i IMHO to klasy dla psów, które wygrywają w klasie/klasach ale nie mają championatu...[/QUOTE]
A dla mnie logicznym jest, że każda kolejna klasa ma kolejne restrykcje, żeby dać szansę innym psom wygrywać, a nie ciągle tym samym ;-)
W tej sytuacji pies z siedmioma wygranymi mógłby być wystawiany zarówno w klasie mid limit i limit. A zamierzenie w poprzednich klasach jest odwrotne. Moim zdaniem z coraz większą ilością wygranych przechodzi się wyżej i wyżej, aż w końcu można wystawiać tylko w otwartej. W szczególności, że akapit dotyczący "limited shows" właśnie to sugeruje, jest analogiczny w limit i mid limit jak przy klasach undergraduate, graduate czy postgraduate...

Link to comment
Share on other sites

Rany... Czyli dobrze rozumiem, że mając psa w wieku mniej niż 24 miesiące i z jednym CACIB'em na koncie mogę go wystawiać w klasie Yearling,Mid Limit,Limit i Open?
A do kiedy należy liczyć te cace/caciby i championaty? Głupie pytanie: zgłaszam psa do klasy limit, a potem on dostaje 10 caców i kończy championat przed Cruftsem :P I co w takiej sytuacji?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cornadore']A dla mnie logicznym jest, że każda kolejna klasa ma kolejne restrykcje, żeby dać szansę innym psom wygrywać, a nie ciągle tym samym ;-)
W tej sytuacji pies z siedmioma wygranymi mógłby być wystawiany zarówno w klasie mid limit i limit. A zamierzenie w poprzednich klasach jest odwrotne. Moim zdaniem z coraz większą ilością wygranych przechodzi się wyżej i wyżej, aż w końcu można wystawiać tylko w otwartej. W szczególności, że akapit dotyczący "limited shows" właśnie to sugeruje, jest analogiczny w limit i mid limit jak przy klasach undergraduate, graduate czy postgraduate...[/QUOTE]
Dla mnie też tak byłoby logiczniej jednak tak jest wyraźnie w tej rozpisce - w innych klasach wyraźnie "nie wygrał CC lub x 1 lokat" a w tych 2 wyraźnie "nie jest championem i wygrał x pierwszy lokat"... Ciekawe w sumie jak to z tymi klasami jest, bardzo możliwe, że źle to tłumaczę ;)

[quote name='Talagia']Rany... Czyli dobrze rozumiem, że mając psa w wieku mniej niż 24 miesiące i z jednym CACIB'em na koncie mogę go wystawiać w klasie Yearling,Mid Limit,Limit i Open? [/QUOTE]
Tak ;)

[quote name='Talagia']A do kiedy należy liczyć te cace/caciby i championaty? Głupie pytanie: zgłaszam psa do klasy limit, a potem on dostaje 10 caców i kończy championat przed Cruftsem :P I co w takiej sytuacji?[/QUOTE]
Rok temu szukałam tego info i na bank znalazłam w informatorze ale teraz nie chce mi się otworzyć... Z tego co pamiętam to do końca zgłoszeń na Crufts ale z drugiej strony kołacze mi się coś o 3 tygodniach... Jak mi się otworzy informator to tego poszukam ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mrau']Dla mnie też tak byłoby logiczniej jednak tak jest wyraźnie w tej rozpisce - w innych klasach wyraźnie "nie wygrał CC lub x 1 lokat" a w tych 2 wyraźnie "nie jest championem i wygrał x pierwszy lokat"... Ciekawe w sumie jak to z tymi klasami jest, bardzo możliwe, że źle to tłumaczę ;)[/QUOTE]
Chyba tak, bo ja to bym przetłumaczyła tak:
"I have not been or seen" - nie byłem i nie widziałem
"I have not been or have seen" - nie byłem lub widziałem
Raczej w oczy nigdy nie rzuciło mi się powtórzenie "have not been or have not seen"
Czyli "have not become show champions or won" - nie są championami i nie wygrały...
"Have not become show champions or have won" - nie są championami i wygrały...

Link to comment
Share on other sites

[B]Cornadore[/B] już widzę swój błąd, dzięki :) Zaraz poprawię tłumaczenie :)

[B]Talagia [/B]znalazłam: "In estimating the number of awards won, all wins up to and including the seventh day before the date of closing of postal entries shall be counted when entering for any class i.e. Monday, 30th December 2013. Wins in Variety classes do not count for entry in Breed Classes but when entering for Variety classes, wins in both Breed and Variety classes must be counted. A First Prize does not include a Special Prize of whatever value."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hm możecie zerknąć na listę wystaw w 2014 z kwalifikacjami? Nie wiem czy mi się mieni w oczach czy co ale niektóre kraje są wpisane 2 razy( min PL)...
[url]http://www.crufts.org.uk/overseasqualifyingshows[/url]
Słowacji nie ma w spisie a na ich oficjalnej stronie tez są 2 wystawy z kwalifikacją: [url]http://skj.sk/phpmenu.php?s=10[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mrau']Hm możecie zerknąć na listę wystaw w 2014 z kwalifikacjami? Nie wiem czy mi się mieni w oczach czy co ale niektóre kraje są wpisane 2 razy( min PL)...
[URL]http://www.crufts.org.uk/overseasqualifyingshows[/URL]
Słowacji nie ma w spisie a na ich oficjalnej stronie tez są 2 wystawy z kwalifikacją: [URL]http://skj.sk/phpmenu.php?s=10[/URL][/QUOTE]

Ja Słowację widzę 2 razy - w Nitrze i Bratysławie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...