Jump to content
Dogomania

Uszkodzenie rogówki


June22

Recommended Posts

Kilka dni temu weterynarz stwierdził, że mój psiak (golden retriever 4 lata) ma uszkodzone obie rogówki i że jest to uszkodzenie mechaniczne. Zalecił aplikowanie leku FIBS, którego nigdzie nie można już dostać. Zmienił więc zalecenie na zastrzyki z biostyminy. Na razie nie widzę żadnej poprawy. Nie wiem co robić. Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='June22']Kilka dni temu weterynarz stwierdził, że mój psiak (golden retriever 4 lata) ma uszkodzone obie rogówki i że jest to uszkodzenie mechaniczne. Zalecił aplikowanie leku FIBS, którego nigdzie nie można już dostać. Zmienił więc zalecenie na zastrzyki z biostyminy. Na razie nie widzę żadnej poprawy. Nie wiem co robić. Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem?[/QUOTE]
Udało się wyleczyć uszkodzenie bo mój psiak właśnie doznał również uszkodzenia mechanicznego czyli gdzieś zakuł oczko i dostaje maści, zastrzyki, krople, antybiotyki i środki przeciwbólowe i widać poprawę

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

My na mechaniczne uszkodzenie rogówki dostaliśmy krople Vigamox (kot przebił mojemu psu oko na wylot) ..rokowania na uratowanie wzroku były nikłe pies doznał wylewu krwi do wewnątrz,rogówka zaczynała rozmiękać ..Oprucz tych wyżej wymienionych kropli otrzymaliśmy jeszcze antybiotyk doustny i inne krople .
Oko zostało uratowane ..pies widzi a to wszystko zawdzięczamy przychodni okulistycznej Dr.Garncarza .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Mój pies na uszkodzoną rogówkę dostaje krople floxal i surowice krwi. Wczoraj również miał zrobiony opatrunek z trzeciej powieki, żeby chronić oko i dalej ma kropione floxalem i surowicą. Tylko jak krople mają pomóc to trzeba naprawdę często kropić, a że Atos ma głębokie uszkodzenie to goi się powoli i dla jego bezpieczeństwa lepiej było zaszyć trzecią powiekę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...