Jump to content
Dogomania

Maniek adoptowany! :)


Patrycja*

Recommended Posts

Jest szansa na adopcję Mańka :) dostałam dziś takiego maila:

"Jestem zainteresowany pieskiem 1055/13 czy piesek nadal czeja na adopcje. Pieska chce moja mama mieszka w katowicach i nedawno straciła swojego pupila( kotek umarł na nowotwór) bardzo potrzebuje istotki do pokochania. Mieszka sama jest na recie takze spedza caly czas w domu. Prosze o szybka odpowiedz .pozdrawiam"

Zaprosiłam Państwa w sobotę do schroniska. Zobaczymy co to będzie. Dom zapowiada się super bo Maniek mieszkałby sam z Panią więc miałby spokój i nie miałby kogo gryźć. Trzymajcie kciuki żeby się udało! Oby Pani nie była dużo starsza, bo wtedy może sobie z Mańkiem po prostu nie poradzić.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 307
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I mój mały łobuz poszedł do domku :multi::multi::multi: co zakrawa trochę o cud, bo Maniek postanowił pokazać się z tej najgorszej strony... Do tego stopnia, że w pewnym momencie zaczęłam myśleć jakiego innego psa Państwu zaproponować. Ale zacznijmy od początku. Jak tylko wzięłam Mańka od razu poszłam z nim koło parkingu z dala od innych psów i ludzi, żeby się trochę uspokoił bo był jeszcze bardziej nerwowy niż ostatnio. Co niewiele dało. Za niedługo pojawiła się Pani gdzieś po 40stce ze swoim synem. Od razu poznała Mańka i do nas podeszli. Maniek się przywitał, dostał smakołyka i to by było na tyle jego dobrego zachowania. Nagle zaczął na Państwa szczekać i rzucać się z zębami :shake: na nic zdało się moje uspokajanie go. Najbardziej rzucał się na syna od tej Pani. Zaproponowałam spacer mając nadzieję, że Maniek w końcu się uspokoi jak wyjdziemy poza teren schroniska. Niestety zdążył chwycić syna od tej Pani za nogawkę :-? to wtedy już byłam pewna, że Państwo uciekną gdzie pieprz rośnie. Jenak okazało się, że nie zrobiło to na nich dużego wrażenia. Stwierdzili, że Maniek ma charakterek, ale mieli już podobnego psa a stres w schronisku też robi swoje. Jak już Maniek uspokoił się na tyle, że nie chciał gryźć dałam Pani smycz i już szedł z nią :) a jej syn nie dając za wygraną zaczął Mańka przekupywać smakołykami i w końcu udało się chłopaka udobruchać :) oczywiście ciągnął na smyczy ile tylko miał sił. Do psów rzucał się strasznie. Na szczęście nie do wszystkich więc Państwo mieli też okazję zobaczyć jak wygląda Maniek chcący się bawić :D powiedziałam Państwu co tylko mogłam. Przekazałam też im sugestie, które przekazała mi MagdaB i jestem dobrej myśli :) Pani była naprawdę zdeterminowana. Powiedziała, że jak tylko zobaczyła go na stronie zakochała się w nim od pierwszego wejrzenia i nie wyobraża sobie wziąć innego psa. Maniek będzie miał u Pani spokój, już ma legowisko, karmę i Pani będzie mu szyła ubranko na zimę :D stwierdziła też, że na pewno nie da łatwo za wygraną i będzie się starała doprowadzić Mańka do porządku. Dostałam numer od Pani, umówiłyśmy się za tydzień na telefon a za miesiąc na wizytę. Także teraz pozostaje trzymać mocno kciuki, żeby się chłopak grzecznie zachowywał i już został tam na dobre! :)

Link to comment
Share on other sites

Nie bardzo rozumiem tej pani. Dobrze wiedziała, że Maniek to zadzior i to nie tylko do psów i zdecydowała się go zabrać. A teraz tak po prostu go oddała. Mój pies też nie przepada za dużą ilością psów, ale my po prostu omijamy je dużym łukiem. Biedny Maniuś :(.

Link to comment
Share on other sites

A no biedny i to bardzo. Strasznie ten powrót na niego wpłynął :( i ja też zupełnie tego nie rozumiem. Powiedziałam Pani wszystko o jego agresywnym zachowaniu. Sama widziała jak się zachowuje. Pytałam kilka razy czy jest pewna, że chce go wziąć i czy na pewno da rade. Uparcie twierdziła, że tak. A tu nawet nie dała mu szansy, bo przecież wrócił na drugi dzień. A równie dobrze bo paru dniach mógł się uspokoić, bo schronisko bardzo źle na niego wpływa i to widać z wolontariatu na wolontariat. Tłumaczyła się, że jest chora na serce, a on tak strasznie ciągnie i się wyrywa jak rzuca się do psów. I ja to wszystko rozumiem, tylko w takim razie mogła wziąć innego psa. Przecież ich w schronisku nie brakuje. Ale co się stało to się nie odstanie. Szkoda tylko psa. Mam nadzieję, że jeszcze ktoś kiedyś da mu szansę...

Prosimy o wstawienie Mańka ponownie tam gdzie trzeba. Ma numer 1173/13 i w schronisku jest od 29.12.2013 r. Pod tym numerem na stronie jest teraz Frędzel, ale nastąpiła pomyłka. Frędzel z kolei ma numer 1174/13 i w schronisku jest od 30.12.2013. Nowy opis Mańka w pierwszym poście i zdjęcie to co było czyli jak przybija piątkę.

Link to comment
Share on other sites

Maniek musiał dziś poczekać, aż wyjdę z Frędzlem. Nie umiałam go znaleźć, bo został przeniesiony do 7 pawilonu. A jak już znalazłam to okazało się, że chłopak nie ma obroży, a założenie mu szelek w boksie graniczy z cudem. Na szczęście pomógł mi jeden z pracowników i Maniek szybko został zapakowany w szelki. Przy okazji zostałam poinformowana, że maluch miał dwie ucieczki przy przenosinach, bo zsunęła mu się obroża. Co mnie jakoś niespecjalnie dziwi, bo mnie samej już to się dwa razy zdarzyło.
Maniek standardowo dziś był nerwowy i rzucał się na większość napotkanych psów. Nawet z Bezą był mały incydent pod sam koniec, na szczęście bez obrażeń. Tyle, że mały bardzo się wystraszył. A kto zaczął to niewiadomo, bo Beza lizała chłopaka po uchu a nagle poleciały na siebie z zębami :roll: och żeby tak znalazł się ktoś, kto zechce ogarnąć tego mojego łobuziaka!

Link to comment
Share on other sites

Meniek był dziś wyjątkowo grzeczny jak na siebie ;) na początku trochę krzyczał, ale dostał ode mnie kurzą łapkę więc skupił się na niej. Najlepsze, że na początku zamiast ją gryźć to położył ją za ziemi i zaczął się po niej tarzać :D potem poszliśmy na spacer w towarzystwie Mimi, Eliota i Flawi i uwaga Maniek nie chciał nikogo gryźć :D tzn. coś tam poszczekał na Flawię, ale szybko udało się go uspokoić. Także jestem dumna z chłopaka, że tak super się zachował w grupie :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...