Jump to content
Dogomania

Moja sunia sika w domu...


Ratlerkomaniaa

Recommended Posts

Witam! Mam półtoraroczną sunie ratlerka. Wzięłam ją w wieku 2 miesięcy, od tamtej pory sika w domu. Sunia umie załatwić się na polu, ponieważ tam załatwia wszystkie swoje potrzeby w dzień, nigdy nie sika w domu w dzień!!! Zawsze w nocy wstajemy a tu posikany dywan w salonie i kupa. Zawsze załatwia się w salonie na dywanie, kiedyś zamknęłam drzwi od pokoju (ponieważ ona śpi ze mną w łózko) myślałam że jak uniemożliwię jej dojście do salonu to przestanie sikać....Ale się pomyliłam! Zsikała się u mnie na dywanie w pokoju. Na prawdę nie wiem jaka jest przyczyna jej sikania na dywanie ponieważ na ostatni spacer wychodzi dość późno ok.21 22. Jakoś parę miesięcy temu przestała nagle sikać w domu, i już się cieszyliśmy ale wszystko na nic...potem znowu się zaczęło. Nawet rozkładam jej matę dla szczeniąt na noc żeby tam sikała....ale ona woli dywan. Ostatnio...jakieś trzy miesiące temu przeprowadziliśmy się z bloku do domu z ogrodem....sunia może teraz biegać po ogrodzie do woli.....ale ta przeprowadzka to chyba nie przyczyna jej sikania w domu ponieważ już wcześniej się tak załatwiała...naprawdę nie wiem jak sobie z nią poradzić....proszę o pomoc! ;(

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem musisz podjąć drastyczne kroki. Czyli wziąć psiaka i włożyć jego pysk w to co zrobił i powiedzieć zdecydowanym głosem, "NIE WOLNO!". I tak do skutku. Wiem, że to nie jest najelegantsze rozwiązanie
ale skuteczne! Poza tym musisz kontrolować to ile Twoja sunia pije. Możliwe, że po spacerze wieczornym wypija np. całą miskę wody i po prostu nie wytrzyma do rana. Może na noc dawaj jej mniej wody.
Ja swojego labradora oduczyłem sikania bardzo szybko, właśnie w taki sposób. Teraz tak na prawdę wystarczy mu wyjście 2x dziennie, a jak chce mu się sikać to zaczyna piszczeć i kłaść łapę na moje kolana ;).
Musisz być wytrwała. Za każdym razem jak sunia znowu się zsika to musisz jej pokazać, że Ci się to nie podoba.

Link to comment
Share on other sites

w żadnym wypadku nie możesz jej bić czy krzyczeć wg mnie, wtedy ona tylko skojarzy, że człowiek plus kupa równa się nieszczęście i np. będzie robiła tam gdzie was w danej chwili nie ma. Może ona faktycznie nie potraci wytrzymać i itrzeba zrobić jej jakies badania? Możecie spróbować nagradzać ją czymś co lubi kiedy załatwi się na spacerze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...