Jump to content
Dogomania

Natural dog food company


weronika7

Recommended Posts

zastanawiam się na d kupnem tej karmy bo skład ma super ponad 60%mięsa bez zbóż , zastanawiałam się nad orijenem ,acaną, hillsem ale jak znalazłam NDFC to się zastanowiłam bo i cena w porównaniu do orijena ,acana, hilsa jest niższa i skład o wiele lepszy.Może miał już ktoś coś wsolnego z tą karmą?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='weronika7']zastanawiam się na d kupnem tej karmy bo skład ma super ponad 60%mięsa bez zbóż , zastanawiałam się nad orijenem ,acaną, hillsem ale jak znalazłam NDFC to się zastanowiłam bo i cena w porównaniu do orijena ,acana, hilsa jest niższa i skład o wiele lepszy.Może miał już ktoś coś wsolnego z tą karmą?[/QUOTE]
Ja mogę polecić tę karmę. Moje dwa Goldeny jadły jagnięcinę i ryż. Od niecałych dwóch miesięcy są na innej karmie, ale wracamy do NDFC. Z tej półki cenowej to moim zdaniem bardzo dobry wybór.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='weronika7']zastanawiam się na d kupnem tej karmy bo skład ma super ponad 60%mięsa bez zbóż , zastanawiałam się nad orijenem ,acaną, hillsem ale jak znalazłam NDFC to się zastanowiłam bo i cena w porównaniu do orijena ,acana, hilsa jest niższa i skład o wiele lepszy.Może miał już ktoś coś wsolnego z tą karmą?[/QUOTE]


Skąd ta pewność odnośnie zawartości mięsa? Karmy NDFC są karmami mączkowymi i mięso w nich jest w ilościach śladowych.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][COLOR=#000000][B]
Składniki karmy[/B]: Świeże mięso łososia szkockiego (min 24%), ryż pełnoziarnisty brązowy (min 24%), cały owies, suszone mięso łososia szkockiego (min 13%), warzywa i zioła (min 9,25%), pełnoziarnistyjęczmień, siemię lniane w całości, rafinowany olej z kurczaka, drożdże piwne, buraki cukrowe, algi morskie.[/COLOR][/QUOTE]

Dla mnie nic ekstra, a cena wcale nie jest niska bo za 15kg/230zł - do tego mój pies musiał by jeść jej ponad 500g gdzie w tej chwili je niecałe 400g i do tego nie całą porcję bo nie potrzebuje więcej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maron86']Dla mnie nic ekstra, a cena wcale nie jest niska bo za 15kg/230zł - do tego mój pies musiał by jeść jej ponad 500g gdzie w tej chwili je niecałe 400g i do tego nie całą porcję bo nie potrzebuje więcej.[/QUOTE]

to co w takim razie polecacie z karm holistycznych ? zależy mi na małych granulkach dla szczeniaka chihuahua

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak z wielkością granulek, ale może Tast of the Wild?
Ja swoje psy karmie na dzień dzisiejszy karmą Firstmate pacific ocean fish - ale nie wiem czy chihuahua zje te granulki. Dla moich są za małe i połykają je zamiast gryźć. Polecić również mogę Canidae grain free pure, tu tak samo granule są dla moich wręcz za małe.
Jednak mój najmniejszy pies waży 19-20kg, dlatego nie posiadam wiedzy o tym czy taki maluszek da radę zjeść granulki (nie wiem jakiej wielkości są dla was odpowiednie).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maron86']Nie wiem jak z wielkością granulek, ale może Tast of the Wild?
Ja swoje psy karmie na dzień dzisiejszy karmą Firstmate pacific ocean fish - ale nie wiem czy chihuahua zje te granulki. Dla moich są za małe i połykają je zamiast gryźć. Polecić również mogę Canidae grain free pure, tu tak samo granule są dla moich wręcz za małe.
Jednak mój najmniejszy pies waży 19-20kg, dlatego nie posiadam wiedzy o tym czy taki maluszek da radę zjeść granulki (nie wiem jakiej wielkości są dla was odpowiednie).[/QUOTE]


wiesz jak wygląda royal mini junior? takie trójkąty? to dla nas maximum lub jeśli kulki to ok 5-6mm .Nikt ze sprzedających karmy które mnie interesują nie potrafi odpowiedzieć na pytanie jakiej są wielkości granulki ,tłumaczą że są w zamkniętych workach i ich nie widzą ..... chyba powinni wiedzieć co sprzedają:-o

Link to comment
Share on other sites

Zmierzyłam. Najmniejszy jest canidae i to jest 1cm na 0.5cm - tak się zastanawiam... nie można tej karmy np namoczyć, albo 'potłuc' tłuczkiem na mniejsze?

Karmy dla psów mini nigdy nie widziałam bo najmniejszy pies był postury teriera pszenicznego ;) . Widziałam za to kocią karmę i dla królików - podobne są gabarytowo?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maron86']Nie wiem jak z wielkością granulek, ale może Tast of the Wild?
Ja swoje psy karmie na dzień dzisiejszy karmą Firstmate pacific ocean fish - ale nie wiem czy chihuahua zje te granulki. Dla moich są za małe i połykają je zamiast gryźć. Polecić również mogę Canidae grain free pure, tu tak samo granule są dla moich wręcz za małe.
Jednak mój najmniejszy pies waży 19-20kg, dlatego nie posiadam wiedzy o tym czy taki maluszek da radę zjeść granulki (nie wiem jakiej wielkości są dla was odpowiednie).[/QUOTE]
A jaki skład procentowy ma TOTW? bo chciałabym porównać, ale na żadnej stronie niestety nie znalazłam takiej informacji.
Tak samo z Firstmate - nie znalazłam dokładnego składu procentowego (nawet na stronie firstmate.com) poza informacją, że na pierwszym miejscu w karmie są ziemniaki, zaraz po tym mączka ze śledzia (ale również udziału % nie podano).


Jeśli chodzi o wielkość granulek w NDFC - są mniej więcej jak jednogroszówka.
BTW, jeśli chodzi o łososia z NDFC to fakt - na pierwszym miejscu jest świeże mięso z łososia, ale gdyby zacytować skład procentowy np. jagnięciny - na pierwszym miejscu jest suszona jagnięcina min 23% (oraz świeża jagnięcina) lub np. kurczaka - na pierwszym miejscu jest suszone mięso z kurczaka min 22% (oraz świeże mięso z kurczaka).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...