Jump to content
Dogomania

Wygłodzony labrador Texel prosi o pomoc!


Psiarka112

Recommended Posts

[B]Texel[/B] trafił do przytuliska w Krobi w okropnym stanie. Został złapany w Florynkach. W ciągu mojego dwuletniego wolontariatu w życiu nie widziałam tak wygłodzonego psa. Texel jest pieskiem w typie labka, ale widać to tylko po jego mordce. Ma otarcia na łapach i widać mu wszystkie kości. Jest tak głodny, że gdy dostanie się do miski z jedzeniem, to je tak szybko, że aż zaczyna się dławić. Obecnie jest karmiony trzy razy dziennie, specjalną karmą wysokoenergetyczną poleconą przez panią weterynarz. Jego stan jest straszny, jestem pewna, że niewiele dzieliło go od śmierci. Pieskowi można pomóc w jeden sposób - znajdując mu DS lub chociażby DT. W przytulisku przybranie na wadze Texela pójdzie nam na pewno o wiele dłużej niż w domowych warunkach. Pani weterynarz oceniła jego wiek na 4-5 lat. Texel nie posiada chipa. Znajdzie się ktoś, kto będzie mógł pomóc czarnemu labkowi? Mimo tego, co zrobił mu człowiek, on wciąż mu ufa. Uwielbia ludzi (zwłaszcza dzieci), nie przestaje machać ogonem i ogromny z niego pieszczoch. Nie da się w nim nie zakochać!

Dodaję zdjęcia, ale nie widać na nich w jak bardzo opłakanym stanie jest piesek.

[IMG]http://images61.fotosik.pl/341/67db2193e7ba53d0.jpg[/IMG]
[IMG]http://images61.fotosik.pl/341/f091d7cc87b97a05.jpg[/IMG]

Będę na bieżąco pisała o Texelu. Prosimy o pomoc!

Link to comment
Share on other sites

Witam, i jak Texel, nadal nie znalazł domu, choćby tymczasowego? Pisałam już na fb, że mieszkamy w pobliżu ale mamy aktualnie pieska ze schroniska na tymczasie więc nie za bardzo możemy pomóc. Chyba, że Felix znajdzie dom to wtedy możemy przegarnąć Texelka na DT. Swoją drogą smutny jest brak odzewu, zapewne jeśli wątek założyłaby "popularna" na dogo osoba, to chętnych do podnoszenia i ofert pomocy byłoby mnóstwo :(

Link to comment
Share on other sites

Udało się!
Texel pojechał z p. Jagodą z labradory.org do Śremu.Został już wykąpany ( co było Mu bardzo potrzebne) a następnie przetransportowany dzięki Forum labradory.info - do Szczecina. Rodzina, która się nim zaopiekuje , na chwilę obecną proponuje DT, ale też nie wyklucza, że piesek zostanie u nich na stałe.
Texel , choć wygląda biednie, jest piękny i ujmujący swoim zachowaniem. Jesteśmy przekonani, że zawojuje serce swoich tymczasowych opiekunów i już z nimi zostanie. Pani Jagodzie oraz forum labradory.info serdecznie DZIĘKUJEMY !!!

[IMG]https://scontent-a-mad.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/1451507_389782791124313_691324337_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...