Jump to content
Dogomania

GRAFI Z OLKUSZA MA JUZ SWOJ DOM !!!


MALWA

Recommended Posts

[quote name='basiek8']ten piesek wygląda na takiego łagodnego, jak to możliwe żeby ktoś potraktował go łopatą lub " z buta"???
Przeglądam wątki i nie bardzo rozumiem jeszcze waszych postów. co to znaczy że "przeznaczone są do wywózki"?[/QUOTE]

W Olkuszu nie ma schroniska - jest punkt przetrzymań psów. Znajdują się tam psy, które czekają na kogoś, kto je odbierze lub adoptuje lub zostaną zabrane np. do hoteliku. W przeciwnym razie psy są wywożone do schronisk np. do Szczytów o ile dobrze pamiętam nazwę, które nie cieszą się "dobrą sławą". Raczej tą złą niestety. Dlatego tak ważne jest, by znaleźć im dom, zanim nie zostaną wywiezione i ślad po nich zaginie. Lub chociaż zabrać do hoteliku i potem szukać im domu, tak jak Grafisiowi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bakusiowa']Daję od stycznia 20 zł stałej.[/QUOTE]

[quote name='monika083']biedny ten pieseczek, moge dac 10 zl/msc, ale poki co do konca czerwca.[/QUOTE]

[quote name='denta']Potwierdzam jeszcze tu na wątku,że stałą z Messiego przenoszę na Grafisia.Ma takie słodkie oczka,wróżę mu szybko dobry domek:lol:[/QUOTE]


Pięknie dziękuję za deklaracje i wpłaty.

Jutro wszystko pouzupełniam łącznie z rozliczeniem.



[quote name='basiek8']ten piesek wygląda na takiego łagodnego, jak to możliwe żeby ktoś potraktował go łopatą lub " z buta"???
Przeglądam wątki i nie bardzo rozumiem jeszcze waszych postów. co to znaczy że "przeznaczone są do wywózki"?[/QUOTE]

Kochana, niestety, ale to możliwe, ze pis był bity czy pobity, czy nawet uderzony czy kopniety.

Moja Siostra na początku zeszłego roku adoptowała psa syberian husky z jednego z pod poznańskich schronisk.

Wiedziała, ze pies jest słaby, zagłodzony (bo pies wiele tygodni się błąkał po wsiach), a że w domu miała juz jednego husky, to i wiedziała jak pies powinien wyglądać, a to co zobaczyła na zywo naprawdę ją zatrwożyło, pies był zagłodzony, w noc poprzedzajacą adopcję byłlpodtryzmywany przy życiu, bo odchodził...........mimo tego wszytskiego moja Siostra zabrała psa i w czwórkę, ona , szwagier i dwa piesy wrócili do domu.

Jak się później okazało pies oprócz skrajnego zagłodoznenia byułpo prostu pobity, a wyniki wątroby były złe z tzw. odbicia wątroby.

Moja Siostra szybko doszła do tego, że pies boi sie gwałtowanych ruchów, szybkiego podchodzenia od niego i .........szczotki do zamiatania podłogi, i pewnie czymś podobnym oberwał, i stąd tzw. odbicie watroby.

Pies ma dom u mojej Siostry od blisko 2 lat, jest szczęśliwy, oni z nim, i pewnie juz nie pamięta, ze był głodny i chory.

Ta historia skończyła się happy endem, ale wiele psów niestety przegrywa......

Ile razy pomyślę o Kodim, tyle razy przychodzi mi na myśl Grafi i też zastanawiam się co ta psina musiała naprawdę przeżyć........

Link to comment
Share on other sites

Malwo, miło czytać takie piękne zakończenia, jak napisałaś! Tym bardziej mnie to ujęło, że też miałam huskiego z odzysku, który na widok zdejmowanego paska od spodni uciekał na drugi koniec mieszkania...


Życzymy Grafisiowi szczęśliwego zakończenia! Żeby było łatwiej, to z mojego bazarku [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/248527-ROZLICZAM-Ciuchy-XS-S-M-próbki-dodatki-do-22-11-godz-21?p=21644953#post21644953[/URL] przelałam właśnie 46 zł. Niewiele, ale zawsze coś :) proszę o potwierdzenie na wątku bazarku, gdy dojdą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gluchypies']Malwo, miło czytać takie piękne zakończenia, jak napisałaś! Tym bardziej mnie to ujęło, że też miałam huskiego z odzysku, który na widok zdejmowanego paska od spodni uciekał na drugi koniec mieszkania...


Życzymy Grafisiowi szczęśliwego zakończenia! Żeby było łatwiej, to z mojego bazarku [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/248527-ROZLICZAM-Ciuchy-XS-S-M-próbki-dodatki-do-22-11-godz-21?p=21644953#post21644953[/URL] przelałam właśnie 46 zł. Niewiele, ale zawsze coś :) proszę o potwierdzenie na wątku bazarku, gdy dojdą.[/QUOTE]

Dziękuję bardzo!

Po otrzymaniu potwierdzę.

Link to comment
Share on other sites

Grafiś został wczoraj zaszczepiony. Kastracja będzie umawiana jak tylko sprawa z Azirkiem się wyjaśni. Tzn. jeśli poczuje się lepiej to będzie przeniesiony na swoje miejsce na parę dni żeby Grafiś po kastracji mógł w domu dojść do siebie, mam nadzieję, ze stanie się to dość szybko żeby jeszcze było w miarę ciepło, a tak poza tym czuje się dobrze i wraca mu pewność siebie ;) już troszke do samców sie stawia, ale do człowieka jest bardzo przymilaśny i straszna z niego ciapa :)

Link to comment
Share on other sites

dzięki już rozumiem. Też mam sunię ze schroniska ( przytulisko w Brzegu), jeszcze z czasów gdy nie było tam wolontariuszy i stowarzyszenia, ale moja Saba nie miała chyba takich przeżyć, choć jak tylko krzyknę, wezmę miotłę to czołga się na czworaka, ale wydaje mi się że to z poprzedniego domu( mimo że mam ja trzy lata to nadal jest nieufna wobec obcych, ma dziwne zachowania i bardzo się boi).
Boże co te biedne psy przechodzą w tym Olkuszu.

Link to comment
Share on other sites

Proszę, by wszystkie osoby, kóre wpłacają do mnie jakiekolwiek deklaracje w tytule wpisywały: [SIZE=4][B] "dla bezdomnego psa Grafiego od.........."[/B][/SIZE]

Proszę nie pisać: np. na hotel, jedzenie, bazarek czy co tam jeszcze. Wystarczy tylko ta informacja jw.

Dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='farmerka63']Wysłałam moją stałą deklarację za grudzień :)[/QUOTE]

[quote name='renatka_s']Ja też przesłałam Grafiemu 40 zł za grudzień i styczeń ale widzę, że nie ma w rozliczeniu, w tym samym czasie wysyłałam stałą deklarację innemu pieskowi i tam już dawno doszła.[/QUOTE]

JUz dotarły, pięknie dziękuję!

- farmerka63 - 30 zł (11.12),
- renatka_s - 40 zł (10.12.), za XII, I.2014r.,
- Anna GR - 25 zł (09/12).

Link to comment
Share on other sites

ja mu wykupie po nowym roku z jakiegos bazarku pakiet ogłoszeń..(nagroda wygrana przez cioteczkę danę na moim bazarku, ale wybór psiaków scedowała na mnie)

ale i tak nie ma na razie tekstu do ogłoszeń ....

p.s. A moja stała dla Grafiego doszła?? wysyłałam 1 kwotą na 3 psiaki i chyba u Azira lub Bafiego mi odnotowałas..ale może jeszcze nie uzupełniłaś tutaj....

Link to comment
Share on other sites

Wreszcie mam chwilę, by tu wejśc i pouzupełniać wpłaty.

Z wątku Messiego (już w DS !!!!!) :

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/244117-Bokserek-Messi-wyciągnięty-z-mordowni-Błagam-pomóż[/URL]

za zgodą osób wpłacających deklarację przenoszę na rzecz Grafisia kwotę 66,52 zł.

Poza tym u Angeliki znajduje się kwota 24 zł po Messim, i o tę kwote umniejszę w tym miesiącu opątę za hotel.
[U]

Mam e-maila od Angeliki z 14.12,.2013r.:[/U]

"w załączniku podsyłam paragony od weta za Grafiego
płatne bezpośrednio do weterynarza
odrobaczanie 32 zł i szczepienie na zakaźne 30 zł"

Kwotę 62 zł przelałam w dniu 16.12.13r. bezpośrednio do weta.


[U]Mam wpłaty od:[/U]

- monika083 - 10 zł (7/12/),
- zozola77 - 20 zł (10/12),
- gluchypies - 46 zł z bazarku (10/12),
- mparsley - 10 zł (11/12),
- gosiaczek1984 -10 zł (13/12/),
- monika083 - 10 zł (13/12/),
- Dulska - 20 zł (15/12/),
- MALWA - 52 zł z bazarku (16/12/), [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/248863-NOWE-KSIĄŻKI-NA-PREZENT-GWIAZDKOWY-DLA-OLKUSZAKÓW-do-30-11-godz-21-00[/URL].

Za wszystkie wpłaty bardzo dziękuję !

Link to comment
Share on other sites

Obecnie Grafi ma 787,74 zł.

Jutro robię zwrot za hotel za grudzień - kwota 403 zł, i Grafisiowi zostanie : 384,74 zł.

Pieniądze za hotel przelewam jutro, gdyż chcę, by Angelika dostała kasę jeszcze przed świętami, później są wolne dni i banki też róznie pracują.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...