Jump to content
Dogomania

Hodowla "Tesab" - co sądzicie?


agata :)

Recommended Posts

[quote name='agata :)']To Ci się źle wydaje, bo wolę irlandy :roll:
Magda stwierdziła, [B]"ze chce setera angielskiego" ale chodzilo jej o irlanda.[/B]
[B]Coz.[/B]
Tak sie zastanawiam czy ona wogole jest gotowa na psa :roll:[/quote]
To najpierw bym się wogóle zastanowiła czy seter to dla niej pies.....

Link to comment
Share on other sites

Jest takie powiedzenie, ze tylko winny się tłumaczy :roll: ale pare szczegółów tu muszę wyjaśnić, bo wypowiedź sylrwi mnie już brzydko mówiac dobiła :roll: Czy takim grzechem jest pomóc koleżance która czasowo nie miała internetu i nie ma konta na dogo w poszukiwaniu psa :roll: ? Poza tym Talagia rozmawiała z Magdą na gg i byłyśmy w jednym czasie dostępne, co jak wiecie jest na gg niemożliwe z jednego komputera, więc przypuszczenie że piszę o sobie jako o innej osobie jest bezsensowne i irracjonalne :shake:. Troszkę mi przykro bo za dobre chęci w poszukiwaniu psa który mógłby być równie dobrze "rasowym" szczeniakiem z bazaru zostałam posądzona o schizofrenię, ale cóż... Jak sama Magda w rozmowie z Talagią stwierdziła, nie chce już setera (:crazyeye:) więc chyba przeniosę się na wątek jaka rasa dla koleżanki...
Albo nie, bo tutaj od razu podejrzenia padają :shake:
Może szczeniak z bazaru nie byłby takim złym pomysłem :evil_lol::evil_lol::evil_lol::diabloti::diabloti::diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Ja myślę, że na razie żadna rasa dla koleżanki, tylko książka z rasami, koniecznie z dużymi fotkami, bo irlanda to chyba każde dziecko zna i wie, że to nie seter angielski.
Ja doskonale rozumiem zastanawianie się nad rasą, bo chciałabym mieć co najmniej siedem różnych psiątek i też mam za sobą miotanie się, czy weimar, czy węgier, czy gończy, czy ogar, czy... Ale nie wyobrażam sobie dzwonić do kogos w sprawie węgra, po czym okazałoby się, że chodzi mi o weimara.:shake:

Link to comment
Share on other sites

Myślisz że nie próbowałam :lol: "Ja się znam na rasach ja tylko chcę mieć psa na wystawy"...
Rozwalające.
Przyszły wystawca, a może i hodowca nie rozróżniający anglika od irlanda, który "wszystko wie o psach"...
Już sama nie wiem co z tym zrobić. Doradzicie?
Ja wiem jedno... Chcę CTRa :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saskja']Ja myślę, że na razie żadna rasa dla koleżanki, tylko książka z rasami, koniecznie z dużymi fotkami, bo irlanda to chyba każde dziecko zna i wie, że to nie seter angielski.[/quote]

Z tym się nie zgodze ;) Kaja ostatnio została hovawartem (dorosły mężczyzna mnie zapytal czy to nie hovek) a wcześniej chartem saluki (dorosła kobieta), a najczęściej na plaży padają stwierdzenia że to chart :)

[QUOTE]
Ja doskonale rozumiem zastanawianie się nad rasą, bo chciałabym mieć co najmniej siedem różnych psiątek i też mam za sobą miotanie się, czy weimar, czy węgier, czy gończy, czy ogar, czy... Ale nie wyobrażam sobie dzwonić do kogos w sprawie węgra, po czym okazałoby się, że chodzi mi o weimara.:shake:
[/QUOTE]

A na końcu i tak pewnie się okaże, że rodzice tej koleżanki na psa się nie zgodzą albo nawet z nimi o psie wcale jeszcze nie rozmawiała ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agata :)']Jest takie powiedzenie, ze tylko winny się tłumaczy :roll: ale pare szczegółów tu muszę wyjaśnić, bo wypowiedź sylrwi mnie już brzydko mówiac dobiła :roll: Czy takim grzechem jest pomóc koleżance która czasowo nie miała internetu i nie ma konta na dogo w poszukiwaniu psa :roll: ? Poza tym Talagia rozmawiała z Magdą na gg i byłyśmy w jednym czasie dostępne, co jak wiecie jest na gg niemożliwe z jednego komputera, więc przypuszczenie że piszę o sobie jako o innej osobie jest bezsensowne i irracjonalne :shake:. Troszkę mi przykro bo za dobre chęci w poszukiwaniu psa który mógłby być równie dobrze "rasowym" szczeniakiem z bazaru zostałam posądzona o schizofrenię, ale cóż... Jak sama Magda w rozmowie z Talagią stwierdziła, nie chce już setera (:crazyeye:) więc chyba przeniosę się na wątek jaka rasa dla koleżanki...
Albo nie, bo tutaj od razu podejrzenia padają :shake:
Może szczeniak z bazaru nie byłby takim złym pomysłem :evil_lol::evil_lol::evil_lol::diabloti::diabloti::diabloti:[/quote]


Nie ma co się dobijać. Proponowałam abyś zaprosiła koleżankę na dogo.:lol: Tak bezpośrednio to wieciej można się dowiedzieć na temat "preferencji" do jakieś rasy. I lepiej doradzic w wyborze psa czy też juz konkretnej hodowli.
A co do możliwości technicznych to jest możliwe gadanie na raz z kilku gg :p wystarczy zainstalować jeden programik, ewentualnie jedno gg mieć podpięte do komunikatora tlen a na gg korzystać z innego nr.
Pewnie ze może wziąśc psa z bazaru nikt jej nie zabroni wolna droga:evil_lol: tylko potem niech nie placze, ze pies nie taki jaki miał być lub chorowity (choc z hodowli tez moze sie trafic chorwity).

Link to comment
Share on other sites

Koleżanka już na dogo jest :) Jako kokosza. Teraz trzeba tylko czytać na posty. Co do gg, to nie wiem czy mam jakąś starszą wersję czy co, ale gdy mam jedno konto włączone to drugie nie chce się uruchomić (udaje że go nie ma :lol:). A Tlena nie mam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylrwia']
Pewnie ze może wziąśc psa z bazaru nikt jej nie zabroni wolna droga:evil_lol: [/quote]

hihihihi ... szczegolnie anglika - najlepiej z wieruszowa :diabloti: Po rodowodowym reproduktorze nawet :cool3: tylko szkoda, ze [B]głuchym[/B] - gluchota wrodzona, wiec dziedziczona :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='agata :)']Co wiecie/sądzicie o hodowli "Tesab"? Koleżanka planuje mieć setera anglika stamtad... proszę, wypowiedzcie się, nie chcę żeby ona zawiodla się tak jak ja. Moze ktos ma psa stamtad?
pozdrawiam.

[COLOR=blue]Link w linkowni/Mod[/COLOR][/quote]

A ja sie wypowiem, bo chyba moge jako ,ze to moja rodzinna hodowla.

Recze ze pieski sa w 100% w porzadku, tylko po tym co przeczytalam w calym tym watku stwierdzam, ze nikt przy drowych zmyslach, zwlaszcza my nie oddamy Twojej kolezance psa z naszej hodowli.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 11 months later...

hej
Z tego co czytałam hodowle seterów angielskich stoją w Polsce na 'dosyć wysokim poziomie'. Od niedawna interesuję sie ta rasą i mam pytanie: czy moglibyście powiedzieć mi, które polskie hodowle się wyróżniają? Być moze nieumiejetnie szukałam, ale znalazłam bardzo mało hodowli seterów angielskich. Czy tak samo jak w przypadku seterów szkockich,to w Anglii znajdują się najbardziej prestiżowe hodowle?

Link to comment
Share on other sites

Myśle, ze to zależy jakiego chcesz miec anglika. W polsce mozesz znalesc psy amerykanskie,angielskie,niemieckie itp. Do wyboru do koloru. Chcesz psa do polowania? zaden problem. Psa na wystawy? Tymbardziej.
Cięzko polecać konkretne hodowle, poniewaz wiekszosc z nich idzie w konkretnej lini hodowlanej i znow wracamy do pytania jaka linia cie interesuje.
No i hodowla swoja droga, a mioty swoją drogą ;)
W Anglii oczywiscie jest kilka prestizowych hodowli, jednak nie jest regula, ze pies z takiej hodowli bedzie dobry. W Polsce jest kilka hodowli, ktore pojawiaja sie na wystawach i ktorych przydomki mozna czesto widywac w katalogu.
Jezeli interesuje cie cos konkretnego to mozemy polecić krycie i miot jaki bedzie, jednak nawet te najlepsze hodowle robia czasami taki misz masz, ze sie za głowe mozna złapać :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...