Jump to content
Dogomania

Hodowla "Tesab" - co sądzicie?


agata :)

Recommended Posts

Co wiecie/sądzicie o hodowli "Tesab"? Koleżanka planuje mieć setera anglika stamtad... proszę, wypowiedzcie się, nie chcę żeby ona zawiodla się tak jak ja. Moze ktos ma psa stamtad?
pozdrawiam.

[COLOR=blue]Link w linkowni/Mod[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

O hodowle seterów i o "jakość" rodziców przyszłych szczeniaków chyba najlepiej pytać na seterkowie. [URL]http://portal.seterkowo.org/[/URL]

Ja jak szukałam hodowli wyżłów węgierskich trafiłam tam na miłe osoby, które podzieliły się ze mną wrażeniami na temat hodowli, z której chciałam psa. Pytałam o informacje osób, które miały psa z hodowli męża hodowczyni węgrow;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agata :)'] Koleżanka planuje mieć setera anglika stamtad... nie chcę żeby ona zawiodla się tak jak ja. [/quote]

Te dwie rzeczy moga sie wykluczac :razz: Ale pytaj ludzi siedzacych w anglikach. Ja co najwyzej moge napisac gdzie za chwile beda dobre gordony :p

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi. Tylko jest jeden problem - koleżanka szuka psa do 1000 zł, bo jak wiadomo rodzice się nie zgadzają, bo to wysoka cena i tak dalej. A ona koniecznie chce kupić w tym roku. Nie popieram tego, bo ja też zrobiłam "szybciej - gorzej" i teraz mam "cocker" spaniela ;] Ale skoro nic jej nie powstrzyma (już próbowałam, z marnym skutkiem) to chociaż niech kupi dobrze. Dlatego nie szukałam na seterkowie, bo tam są hodowle "elita" i cena może znacznie przekraczać możliwosci finansowe Magdy.
Także gdyby ktoś był zorientowany gdzie można kupić szczeniaczka do 1000 zł to proszę o kontakt.
Ps. Wiem że zaraz będzie najazd na mnie, że psa trzeba kupić rozważnie bo to przyjaciel na całe życie i tak dalej. Kochani, JA o tym wiem. I gdybym miała kupować psa, czekałabym długo (jak narazie 5 lat muszę czekać :P) dlatego proszę nie mieć pretensji do mnie, bo ja nic nie poradzę. Próbowałam ją przekonać, ale nic nie dało. A jeśli już koniecznie musi kupić, to niech przynajmniej kupi jak najlepiej.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz ja proponuje seterkowo chociażby ze wzgledu na wypytanie właściceli seterów o jakość hodowli i jakość rodziców. Przecież nawet można sie spytać o szczeniaki może ceny hodowców, którzy sie tam ogłaszają nie są znowu takie z kosmosu.
I podstawowe pytanie czy zależy jej na jakości czy na taniości, bo to nie zawsze idzie w parze. :roll: No i czy chce takiego wyrośnietego szczeniaka, bo jeden to pies 2 letni a reszta to 6 miesieczna młodzież.

Link to comment
Share on other sites

AGATA, Niech ta koleżanka dobrze poszuka, bo akurat jest teraz kilka miotów anglików, a nie sądzę, żeby był na nie mega-popyt. Najlepszy dowód, to przytoczona przez ciebie aukcja, gdzie szczeniaki maja już 6 miesięcy!!! I jak dedukuję z pięciu urodzonych sprzedał się jeden.
I nie przesadzałabym z ta "elitą" na seterkowie. Na prawdę warto tam popytać i rozejrzeć się. Poza tym wiele hodowli rozkłada płatność na raty. Kupowanie byle czego, bo tanio, ZAWSZE SIĘ ZEMŚCI.

Link to comment
Share on other sites

Mateusz, czy ja przypadkiem nie napisałam że nie do mnie z tym :roll:
Zobaczę na seterkowie... Co do cena = jakość , to JA to wiem. Ale Magda jest tak uparta że szkoda gadać, nie do mnie z takimi pretensjami, bo co ja na to poradzę? Gdybym ja miała kupować psa, kupilabym jak najlepiej, i dla niej tez staram sie znalezc jak najlepszego w normalnej cenie. Jesli musi byc juz i tanio, to staram się to znaleźć. Zacznijmy może od tego, że ona chciała kupić szczeniaka z bazaru, więc to i tak jakieś osiągnięcie :roll:

Link to comment
Share on other sites

Dziwne jest dla mnie szukanie psa dla kolegi, koleżanki znajomego, znajomej, znajomych i krewnych królika;) Gdyż nie każdemu podobają się psiaki tak samo umaszczone. Jedne woli z dodatkiem rudego inny z czarnym, a jeszcze inna osoba woli angliki z czarnym i rudym dodatkiem. Pomijając też kwestie dochodzi pytanie co zamierza robic z psem: pies na kanape, do biegania, na wystawy, polowania itd.
A może zaproś koleżanke, niech sama się wypowie.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agata :)']Najpierw bym ją musiała do domu zaprosić, bo Internetu nie ma ;) I nie rozumiem co w tym dziwnego, skoro mogę jej pomóc to dlaczego nie? Preferencje co do psa znam i podać mogę nawet teraz.[/quote]
Zaproś ją czy do domu, czy do kafejki internetowej, czy przez szkolne komputery:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Agata - seter to nie zabawka, moze pogadaj jeszcze z kolezanka, dlaczego akurat ta rasa? Skoro bardziej zalezy jej na cenie, niz rasie (bo w ten sposob uzbieralaby sobie na psa eksterierowego) to moze sproboj ja nakierowac na jakies tansze rasy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']Rozmawiałam z koleżanką Agaty i dowiedziałam się, ze ona tak właściwie to nie lubi seterów angielskich :roll:[/quote]
:mdleje: :mdleje: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye: A mi się wydaje, że ta koleżanka Agaty to sama Agata .....................

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...