Jump to content
Dogomania

Psie smakołyki.


aneta21

Recommended Posts

Ja też dawałam (i daje nadal) ciastka eukanuby- nie mam problemów z kupowaniem ich. Ciastek acany nigdzie nie widziałam i przypuszczam, że dystrybutot mi bezpłatnie jednego opakowania ciastek nie przywiezie :( powiedzcie mi proszę, czy te ciastka Acany to są mniejsze czy większe od ciastek eukanuby?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 131
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja mam wypróbowane trzy przysmaki. Jedne to kostki [B]Pedigree MultiBiscrok[/B] - ciasteczka, pies je pogryzie. Nigdy nie miał po nich żadnych sensacji. Moim zdaniem to takie "ludzkie" suchary

A od roku kupuje mu tez friskis bonio, a czasami i friskis shapes, choc moim zdaniem ciut za male te shapes, ale pies tez je ladnie chrupie. Kupuję je, bo sa w zamknietym opakowaniu, latwo je kupic, choc te multibiscrocki, przewaznie sprzedaja w wiekszych sklepach i starczaja mi na dosc dlugo.

Czasami też piekę ciastka watrobiane, albo miodowo-marchwiowe, pies zebow na nich nie cwiczy, ale szaleje na punkcie domowych wypiekow.

Link to comment
Share on other sites

Mój sesek bardzo lubił ciacha Acany na stawy, dobrze wchodziły mu też ciastka z Boscha. Polecam również przysmaki z Gimborna, Wikuś po prostu je kochał, mankamentem są jednak małe opakowania i wysoka cena, co się nie sprawdza przy dużych psach.


Tebusa nie pamiętam dokładnie kształtu ciasteczek Eukanuby, bo kupiłam raz i to dawno, wydaje mi się jednak że Acany sa porównywalne, w kształcie kosteczek, wielkiej róznicy nie ma.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']Podzielisz się przepisem na miodowo-marchwiowe?Bardzo proszę:)[/quote]
Alez oczywiscie. Tylko z dokladnoscia ile trzeba wziasc produktow mzoe byc klopot, bo ja jestem gotujaca na "czuja". Bardzo rzadko uzywam wagi :evil_lol:

A ciasteczka marchwiowo-miodowe robie tak

szklanka platkow owsianych
cztery, piec ugotowanych marchwi, powinny byc raczej spore
dwie lyzki- oliwa (ewentualnie maslo, olej) z oliwek
kilka łyzek mąki
jajko
trzy duze łyzki miodu

Marchew tarkuje na drobnej tarce, nastepnie dodaje make, rozbite jajko, platki, oliwe. Wszystko dokladnie mieszam. Ciasto powinno byc geste. Czyli jak za duzo wlejemy oliwy, to dosypmy maki, badz platkow. Nastepnie formuje reka (najlepiej zeby przed formowaniem, reke posmarowac oliwa) wałeczki, albo male placuszki i ukladam na blasze. Pieke okolo 20-30 minut i jak widze, ze sie gora przypiekla, to odwracam ciastka. Ja mam stary piekarnik na gaz, wiec zawsze musze pilnowac.

Ciastka sa miekkie i bardzo ladnie pachna, to zasluga miodu. Zoladek mojego psa dobrze je toleruje, ale daje mu gora cztery na dzien. Przechowywac w lodowce, nie dluzej niz siedem dni.
Ciastka mozna zrobic bez platkow owsianych, ale trzeba wtedy dodac wiecej maki. Ciastko mozna tez zrobic bez jajka.

A oto Lump i jego marchwiowe ciacho :)
[IMG]http://img104.imageshack.us/img104/8927/ciacho5fn.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Niech Acana się wypcha ;) nie będę szukać ich ciasteczek :mad:


zrobiłam te marchwiowo- miodowe :evil_lol: robiłam i robiłam i się cały czas zastanawiałam czy dobrze- musiałam dołożyć sporo płatkówi ze 2 łyżki mąki- ale Nuka się zakochała, na spacerze nie chciała biegać tylko wąchała moje kieszenie :evil_lol: bomba :loveu:


dzięki za przepis i jeśli pozwolisz przekleje na moje forum- niech i inni dadzą psom nową miłość :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='anii']
A ciasteczka marchwiowo-miodowe robie tak

szklanka platkow owsianych
cztery, piec ugotowanych marchwi, powinny byc raczej spore
dwie lyzki- oliwa (ewentualnie maslo, olej) z oliwek
kilka łyzek mąki
jajko
trzy duze łyzki miodu[/quote]
Upiekłam ww. ciacha mojemu psiurowi. Smakowały baaardzo.

Link to comment
Share on other sites

Mojemu strasznie smakuja ciasteczka watrobkowe :cool3: Wszystko dla nich zrobi, kazda komende, nawet nie wiecie jak przyjemna jest praca z tak bardzo nakreconym psem :evil_lol:

A z takich juz zrobionych kupuje czasami z pedigree, hiltona, friskiesa, eukanuby itp. W sumie nie patrze na firme, bo to wedlug mnie i tak nie ma duzego znaczenia...

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Jak wszyscy wiemy, po wejściu do sklepu zoologicznego naszym oczom ukazuje się pełna gama kolorowych, dużych i małych, śmierdzących i pachnących, twardych i miękkich, [B]droższych i tańszych[/B] a w końcu [B]zdrowyszch i mniej zdrowych[/B] przysmaków. Widzimy kostki prasowane, wędzone, szynkowe; dropsy jogurtowe, czekoladowe; przysmaki "firmowe" w kolorowych opakowaniach i te mniej "firmowe" kupowane na sztuki.
Co o nich sądzicie? Które warto kupować, które smakują waszym psiakom?

Pokażę kilka przykładowych na jakie ja zwróciłam uwagę. Szczerze mówiąc nigdy nie kupowałam, nigdy się nie zastanawiałam czy to faktycznie dobre, czy to tylko "syf".
Przyznam, że wiele z tych mniej znanych firm wydają mi się nienajciekawsze, a te firmowe, w kolorowych opakowaniach, typu kiełbaski w puszkach, czy tabliczka psiej czekolady wydają mi sie niesamowicie sztuczne i wręcz nie dla psa. Ale to tylko moje pierwsze wrażenie. Czy ktoś już tym karmił?

To taki wątek z ciekawości i dla poszerzenia wiedzy :)

1. Rolki z nadzieniem z żwaczem. Firmę wszycy widzimy. Czy ktoś już to kupował? Z tego czytałam warto wzbogacić dietę psa o żwacze, czy w takiej formie też?
[IMG]http://www.krakvet.pl/images/trixie2/I_2730_g.jpg[/IMG]

2. Najzwyklejsza prasowana kostka, nigdy nie wiem jaki rozmiar wybrać i z czego właściwie jest ta kostka. Czy to tylko dobry gryzak, czy ma jakieś wartości odżywcze?
[IMG]http://www.krakvet.pl/images/maced/maced_kosc_pras.jpg[/IMG]

3. Kabanosy. Ich również miliardy w zoologach. Dla mnie to do niczego nie podobne, ale ludzie to kupują. Czy na nagrody to się nadaje? I to samo co przy kostkach prasowanych... Jakieś zalety?
[IMG]http://www.krakvet.pl/images/maced/maced_kabanos_braz.jpg[/IMG]

4. Psie kiełbaski?
[IMG]http://www.krakvet.pl/images/vitakraft/vitakraft_kielbaski_dla_psa.jpg[/IMG]

5. Kolejny pomysł "sprytnego" Trixie. Veggies light, zawartość chlorofilu, świeży oddech. Taki opis
[IMG]http://www.krakvet.pl/images/trixie2/trixie_31431_g.jpg[/IMG]

6. Dropsy jogutowe
[IMG]http://www.krakvet.pl/images/trixie2/I_31641_g.jpg[/IMG]

5. I wreszcie psia czekolada, która mnie bardzo intryguje :)
[IMG]http://www.krakvet.pl/images/trixie2/2973_g.jpg[/IMG]

To narazie wszystko co mnie zainteresowało lub na temat czego chciałabym się więcej dowiedzieć. Zachęcam zarówno do odpowiadania jak i zadawania pytań w tym wątku :)

Link to comment
Share on other sites

ad 2
kostki są robione ze skóry (białe dodatkowo nasycane wapnem?) właściwości odżywcze no jak kawałka skóry czyli własciwie obojętne. Ich zaletą jest naturalne czyszczenie ząbków.Kostka zanim pies zdoła ją pochłonąć wymaga dziamdziania a że robi się wtedy kleista - efekt czyszczenia dość solidny (taka guma do żucia dla psa).Ja wolę nie kostki tylko rulony - są z jednego płata skóry więc niebezpieczeństwo że pies połknie zbyt duży kawałek i się przydławi mniejsze.A najlepiej zabierać gdy rozmięknie - następnego dnia gdy ponownie wyschnie zabawa od nowa
ad 6
dawałam jako nagrodę w okresie szczenięcego szkolenia - nie przeceniałabym wartości odżywczych ale szkodliwe w umiarze też nie jest.

reszty nie znam, nie kupowałam bo uważam że spokojnie bez tego możemy żyć (a nie mam zaufania do takich mikstur )

Link to comment
Share on other sites

1. te rurki czasem upowlam jak byla mala ale z nadzieniem jakims smietankowym, rybnym itp..

2. kostki tez chetnie ciamkala jak byla mala, pewnie przez swedzace zeby.. rozmiary rozne.. ja mam bullterrierke i kupowalam jej od tych ok. 8-10 cm az do taaaaaakiej duzej ok.40cm -zalezy na ile chcesz zajac psa:cool3: teraz juz jej nie kreca te prasowane kosci

reszty z tych wynalazkow nie podawalam.. jesli chodzi o smakolyki to najlepsze sa suszone bebechy, typu zwacze, penisy, uszy itp.. zdrowe i moja suka nigdy nie odmawia :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Spytałam weta..i wg opiniii lekarza daję Fidze kurze łapki..Kupuję ok 1 kg kurzych łapek ( za ok 2 zł):cool3: dzielę na porcje po jakieś 5 sztuk i wkładam do zamrażarki. Kiedy nadchodzi właściwy moment:diabloti: , wyciągam , gotuje w wodzie, wyciągam i odkładam do ostudzenia ( wg p. doktor powinnam obciąć pazurki w tych łapkach) i daję Fiśce 1 dziennie do gryzienia ( niestety starcza na krótko ale za to sztuczne nie jest).
A ten wywar jest doskonały do przyrządzenia żarcia..., wrzucam jeszcze mięsko , jarzynki, płatki i zabezpieczam suńce zdrowe ścięgna i stawy......
Od czasu do czasu popełniam wykroczenie i daje kości cielęce do gryzienia, raz gotowane , raz surowe:oops: ,od czasu do czasu suszę też bułkę kajzerkę, lub daję suchary beskidzkie, a także marchewkę surową w kawałku ( na szczęście Fiśka bardzo lubi zdrową żywność) , daję także preparowane świńskie ogony, uszy, nogi cielęce, wołowe penisy, strusie krtanie itp:shake:
Oczywiście także owoce, np jabłka.
Farbowanych kiełbasek unikam zwłaszcza ,żę Fizia po nich ma .....kłopoty fizjologiczne:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Figa Bez Maku']Spytałam weta..i wg opiniii lekarza daję Fidze kurze łapki..
Od czasu do czasu popełniam wykroczenie i daje kości cielęce do gryzienia, raz gotowane , raz surowe:oops: ,
[/quote]
Łapki świetnie ale nie polecam gotowanych podobnie jak gotowanych kości.Surowe kości cielęce większość psów świetnie toleruje, gotowane nie mają wartości odżywczych - to tylko balastr dla brzuszka i zagrożenie pokaleczeniem odłamkami. W kurzych łapkach trzeba odcinać pazurki - są ostre i mogą pokaleczyć. Jeśli gotujesz łapki całe "dobro" przechodzi w wywar natomiast zostaje długa kostka która niestety (zwłaszcza ugotowana) może się rozszczepiać i kaleczyć - dlatego odradzam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...