Jump to content
Dogomania

jak dbać o psa w okresie linienia


Gerdzia i Misio

Recommended Posts

Według mnie należy uzywać takich preparatów i mieszanek, które są zgodne z psim ph skóry. Jeśli chodzi o lenienie to dobrze jest dać jakieś witaminki po skonsultowaniu z weterynarzem oraz użyć coś takiego co pomaga utrzymać sierść psiaka w dobrej kondycji. Ostatnio widziałam taki naturalny preparart Miracle coat na e-karma.pl Myślę, że taka walka na wszystkich płaszczyznach pomoże :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pisałam kiedyś na tym wątku z prośbą o radę co zrobić z takimi "krzaczkami/kępkami" martwej sierści. Wtedy obwiniłam zgrzebło obrotowe i problem jakoś po czasie minął.
Teraz, chociaż zgrzebła nie używam niestety wróciły te kępki. Wygląda to tak:

[IMG]http://img833.imageshack.us/img833/6137/p1013281.jpg[/IMG]

I niestety nie wyrabiam już z wyczesywaniem. Codziennie, lub najdalej co drugi dzień wyczesuję pełno sierści, ale za chwilę te kępki znów wracają. Nie chodzi o mieszkanie - bo one niespecjalnie same wypadają, ale o wygląd psa. Chciałabym żeby jej sierść znów ładnie się prezentowała, niestety te krzaczory ;) psuja efekt
Czy ktoś może coś polecić? Jakiś suplement? A może konkretny rodzaj szczotki czy grzebienia?

Używam obecnie takiej zwykłej szczotki - z jednej strony metalowa, taka jakby "ludzka" z kuleczkami na końcach, a z drugiej strony włochata.

Link to comment
Share on other sites

mój owczarkowaty w okresie lnienia zawsze miał takie wyłażące kępy sierści, ale wyczesywaliśmy je sukcesywnie po prostu ;) u Cezara zdarzało się, że to nie był jeden czy dwa kłaki, ale na przykład cały udziec ;)
wydaje mi się, że już taka natura owczarkowa, że się po prostu kłaczą :) chyba, że ktoś ma konkretne uzasadnienie, to też się chętnie dowiem

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

[COLOR=black]A ja spotkałam się na e-karma.pl z naturalnym preparatem redukującym lnienie. Redukuje lnienie i łupież, także może wypróbować ten spray. A do czesania to myślę, że należy mieć szczotkę plastikową, ale i też taką mocniejszą, zaproponowaną we wcześniejszej wypowiedzi. [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 8 months later...

Ooo, zapisuje wątek bo temat mnie ciekawi. Ostatnio jechałam z koleżanką pociągiem i jej psiak jechał z nami. Cały czas się lenił. A widze że dziewczyna robi już wszystko co może żeby pozbyć się tego problemu. Jak będę miała dłuższą chwilę to przeczytam ten wątek w całości.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...