Jump to content
Dogomania

Kagance w Autobusach...


BORA

Recommended Posts

Każde miasto (czy spółka- właściciel firmy przewozowej) może sobie ustalić własny regulamin obowiązujący na terenie jego obiektów (autobusów, przystanków, stacji) dlatego w każdym mieście są inne przepisy dotyczące przewozu zwierząt w autobusach miejskich. W Warszawie np zwierzęta muszą być odpowiednio zabezpieczone (smycz, kaganiec, czy klatka), za ich przejazd sie nic nie płaci, trzeba mieć zaświadczenie o szczepieniu na wściekliznę. Kanar nie może nałożyć mandatu za brak kagańca (nie znalazłam niczego takiego w regulaminach), może za to wyprosić człowieka z takim psem z autobusu. Natomiast, gdyby pies np kogoś ugryzł może wezwać policję i człowiek odpowiada za to wg przepisów kodeksu karnego (czy wykroczen?).

Najlepiej przeczytać regulaminy przewozowe obowiązujące w danym mieście. W Warszawie można je znaleźćna [URL="http://www.ztm.waw.pl"]www.ztm.waw.pl[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 286
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wydaje mi si że w Rzeszowie kara za przrwoz psa autobusem wynosi tyle ile przewóz bagazu większego niż dopuszczalny bez biletu...a wiecie moze czy tak jest.. ( bo ktoś kiedys wspominał o tym) czy jezeli posiada sie bilet sieciowy to placi sie zza psa?

Link to comment
Share on other sites

u mnie wymagane są normalne:shake:szczerze to wkurza mnie,że trzeba tyle bulić za psa:diabloti:wiem,że jak się jedzie z psem kolekją podmiejską,kupuje się ulgowy i to z większą ulgą niż osoba ucząca się;)ale jak jadę z nim p do Gdańska to musze zrobić ze dwie przesiadki i kupując na każdy rodzaj transportu normalny bilet bankrutuje!:shake:jak jadę z Fado do Sopotu,płacę 3 zł w jedną stronę,co daje minimum 6 zł dziennie:/od czasu do czasu można przebolec ale jak w ciepłe wolne dni,np wakacje mam fanaberię zabrać psa na dziką plażę(wiem ze tam też nie wolno ale ch***;))parę razy w tygodniu to już zakrawa o burżujstwo:shake:mogliby chociaż wprowadzić ulgi uczniowskostudenckie dla psów...wtedy zamiast 2 zł płaciłoby się 1 i zamiast 3-1.50:D:D:D:D:D:D

jeśli chodzi o upewnienie się odnośnie przepisów to nie ryzykowałabym mandatu polagając na wątłej wiedzy nppani z kiosku;)
myślę,że najlepiej spytać się samego kanara przy okazji kontroli a najlepiej jeszcze jednego przy następnej okazji,żeby ustalić zgodność zeznań:)co jak co ale ONI na przepisach przewozu MUSZĄ się znać:D

Link to comment
Share on other sites

[quote]co jak co ale ONI na przepisach przewozu MUSZĄ się znać:-D[/quote]Chyba, że za każdym razem coś innego wymyślają na ich korzyść.. :evil_lol:


[quote][B]ROZDZIAŁ 3[/B] [B] PRZEWÓZ BAGAŻU RĘCZNEGO[/B]
§ 12


2. Nie podlegają opłacie przedmioty stanowiące bagaż ręczny i nie przekraczające rozmiarów 60x40x20 cm, małe zwierzęta np.: koty, psy i ptaki, trzymane na rękach, a także instrumenty muzyczne przewożone przez młodzież uczącą się uprawnioną do ulgi.[/quote]

Czyli za psa na rękach się nie płaci.

[quote]4. Za opłatą przewidzianą w odrębnej uchwale, mogą być przewożone większe psy jeżeli posiadają kagańce i trzymane są na smyczy.[/quote]

A za większe już tak...


To przepisy z MPK Rzeszów. :-P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cambel']Chyba, że za każdym razem coś innego wymyślają na ich korzyść.. :evil_lol:




Czyli za psa na rękach się nie płaci.



A za większe już tak...


To przepisy z MPK Rzeszów. :-P[/QUOTE]
taaaaa....oni mają niesamowitą zdolność obracania sprawy na ich korzyść;)ale propnuję zapytać się kiedy akurta nie będziemy ze sobąmieli psa:cool3:wtedy odpowiedz powinna być bardziej obiektywan:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dalmatynkaa dlaczego kupujesz bilet normalny??,.. nilet za bagaz większy niz dopuszczalne wymiary w rzeszowie płaci się 1,55 - bilet, tyle samo płaci się za psa.... czy powiedzmy soobie ze pies + duzy bagaz.... tak nawet napisane jest w autobusie w przodzie.. w RZeszowie napewno.. i niemają prawa się przyczepic... normalnie kupujesz bilet za 1.55 i tyle..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...