Jump to content
Dogomania

ałabaj


marcind

Recommended Posts

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jestem w piątek przy ringu ogarów (Duni w Ch nie wystawiam ale jest zgłoszony mój wnuczek Bajan-Rotti ,,Poszły w las"). Za to w sobotę startujemy z Bejusiem w juniorach :). Czy znacie już stawkę azjatów?

Carry, łomatko, a co się stało w Wilnie? Była tam moja przyjaciółka Hania z ogarzycą Basetlą i gończymi (i bardzo sobie chwaliła)?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea100']
Carry, łomatko, a co się stało w Wilnie? Była tam moja przyjaciółka Hania z ogarzycą Basetlą i gończymi (i bardzo sobie chwaliła)?[/quote]
Wszelkie wrazenia z Wilna sa w tymze temacie,w dziale wystaw.
pozdrawiam i duzo zdrowia zycze,bo pogoda parszywa.
carry i Malenstwo

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

Ale już smutek za nami i rozmywa się powoli, rozmywa... 8)

A ja z gruszki i pietruszki :lol: .
Tzn mam pytanie w sprawie prześwietlenia na dysplazję. Bej urodził sie w styczniu 2004 roku. Kiedy byłby najlepszy czas na prześwietlenie go? Coś mi sie kołacze, że przy 18 mc, ale nie jestem pewna. I jak to jest z tym wpisem do rodowodu u azjaty? Czy to prześwietlenie jest obowiązkowe? Czy zawsze pies musi dostać narkozę?
Kochane moje. Byłabym wdzieczna za rozjaśnienie w mojej skołatanej łepetynie :-?

Link to comment
Share on other sites

Bea - narkoza musi być zawsze nistety - inaczej sie psa dobrze nie ułoży.
Po ukończeniu roku z hakiem to jest zdaje się taki najbardziej optymalny czas. Ja coś słyszałam o 13 miesięcach - możesz sobie wypośrodkować :wink:
Nie wiem, czy u azjatów to jest warunek do dalszej hodowli (prawny), bo bo że trzeba to zrobić, jeżeli się chce mieć zdrowe szczeniaki - to wiadomo.
Ja robiłam prześwietlenia na Gagarina - polecam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aleksandra']...Ja robiłam prześwietlenia na Gagarina - polecam.[/quote]
Czy masz wpisany wynik w rodowód psów? Bo z tego co się zorientowałam to nie każdy wet może dokonać takiego wpisu.
Jesli masz ,,do Gagarina" zaufanie :P to proszę podaj mi adres ( telefon), no i nazwisko weta.
Zmartwiłaś mnie tą narkozą :(

Link to comment
Share on other sites

telefon do Mulitiwetu: 841 44 40.
Tam jest dr Blenau i ona może wpisywać do rodowodu. Ja nawet nie pamiętam czy mam wpisane, czy nie. I zawsze jak tam idę to do Wiśniewskiego - jakoś mi "przypasował" - zdrowe podejście, konkretny...

Narkoza to faktycznie okropieństwo, poczekaj, aż się trochę ochłodzi, żeby tego nie robić w taką duchotę...

Link to comment
Share on other sites

Dziekuję Ci kochana, namiary zapisałam :P

Boję się narkozy ( zwłaszcza u młodego psa i jeszcze moloska :( )

Faktycznie poczekam aż się ochłodzi, dobra rada 8)

PS
Ja już dzisiaj miałam spięcie ze SM (twierdzono mi, że to pies z listy...oraz wymagano świadectwa szkolenia i zezwolenia). Taaaaaaa no to się zaczęło... :evilbat: A jak powiedziałam, że to owczarek środkowoazjatycki to facecik stwierdził,,,że dla niego to ,,pies w TYPIE RASY OWCZAREK KAUKASKI" :evilbat: Wogóle skończyło się tym, że im powiedziałam, że ustawa wchodzi w zycie za 3 mc czym ich zaskoczyłam. Gdyby nie to, no to nie wiem czym by się to zakończyło. Koniec świata :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aleksandra']...czas chyba przywyknąć - nasze się znajdą na tej liście przy najbliższej okazji... :-?[/quote]
Nie wiem, czy przywyknę do naszego piekiełka kiedykolwiek :roll:
Ustawa wchodzi za 3 mc i potem jeszcze będzie pół roku na wykonanie jej zaleceń. To 9 mc. A SM już straszy i wymaga. Czy to jest w porządku? Wg mnie to takie żerowanie na ludzkiej niewiedzy i zwykłe DRĘCZENIE ludzi przez ważniaków z pozycji munduru :evil:
Nie powiem, że się nie zirytowałam. Nastepnym razem wezmę numery i napiszę skargę :-?
Tak, masz rację...my jestesmy następni :(

Link to comment
Share on other sites

Na razie spokojnie i bez nerwów. Obowiązuje lista z 2003 roku i nad nową nie pracują! (ostatnio pisałam maila do MSWiA i jest spokój)

Z psami w typie... do chyba najgorzej będą miały amstafy (bez rodowodu w szczególności).

Inną sprawą jest, że po wystawie w Gorzowie Wielkopolskim, gdy szczeniaki kaukaza sprzedawali z samochodu... a 2 azjaty z jednej hodowli nie mogły wejść razem na ring :roll: gdy mąż psa wystawiał, żona stała z drugim przywiązanym do płotu, bo by go nie utrzymała... ale na to żeby im kagańce założyć, gdy są z takimi psami na terenie wystawy to już nie wpadli...
to się takim ustawom nie dziwę... :evil: i jestem za szkoleniami!

[size=2](raczej mnie nie znacie, mam azjatę ale "maleństwo" ma dopiero 5 miesięcy)[/size]

Link to comment
Share on other sites

Ha, a mnie najbardziej zastanawia, czy taka SM będzie miała jakieś szkolenia kynologiczne, coby psy "w typie", psy rasowe, itp. móc rozpoznać. Jak osoba która nie ma zielonego pojęcia o rasach ma oceniać czy pies jest danej rasy czy rasopodobny?Od kiedy policjant zwrócił mi uwage ze pies powinien być na smyczy [b]i[/b]w kagańcu, nosze najświerzsza ustawę Gminy Warszawa Śródmieście o "porządku publicznym" i książeczkę szczepień. Najpiękniejsze jest to że przy ocenie czy pies należy do ras "zakazanych" SM i Policja kieruje się własnym lękiem w danej chwili. Jeśli policjant boi sie psa, to każdego zakwalifikuje do listy. Obłed. A moja wyobraźnia podpowiada mi że ustawa spowoduje zwiększoną liczbę bezdomnych psów i one staną sie naprawdę bardziej niebezpieczne niż gdyby były w rękach, które dotychczas je mają.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ElGreco']Ha, a mnie najbardziej zastanawia, czy taka SM będzie miała jakieś szkolenia kynologiczne
...
Jeśli policjant boi sie psa, to każdego zakwalifikuje do listy. Obłed...[/quote]
Nie wierzę w to. Będą zaczepiani wszyscy, którzy mają duże /wielkie psy i tak to problem ,,szkolenia kynologicznego" się skończy / zobaczycie :x
A jesli ta ustawa nie stanie się ustawą martwą ( np na wsiach gdzie wszystkie Burki są w typie ONa) a będzie egzekwowana to grozi nam prawdziwa plaga watah psów głodnych, chorych i bezpańskich i tu nie potrzeba wielkiej ,,wyobrażni" :(
Witaj Szaraduszka :P
Zgadzam się z Tobą w zupełności jeśli chodzi o socjalizowanie/szkolenie ( zwłaszcza ras wielkich choć napiszę: wszystkich ras/i psów ogólnie).
Mogę wyprowadzać psa w kagańcu/ szanując strach innych ludzi/ no problem. Ale nie dajmy się tutaj zwariować. Jeśli pies idzie na krótko i w kagańcu i karnie przy nodze właściciela to widać, że jest prawidłowo prowadzony ( a tak akurat było w moim przypadku). To czemu mnie zaczepiono :-?
Jeszcze coś/ jakby się uparł :roll: Każdy pies rasowy jest ,,w typie" innej rasy ( czasem paru lub wielu ras).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...