Jump to content
Dogomania

Dziwne narośla


Recommended Posts

Witam. Strasznie dawno tu nie zaglądałam. Mój piesa ma obecnie 10,5 roku. Jest mieszańcem labka i wyżła niemieckiego. Wzięty ze schronu we Wrocławiu ponad 10 lat temu, jako szczeniaczek ledwo odratowany z upału - ktoś była tak "uprzejmy", że zostawił małego, czarnego pieska, przywiązanego na sznurku do drzewa, na przeciwko fontanny w Rynku w ponad 30stopniowym upale... :roll:. Jak zabierałam go ze schronu, miał około 2-3 m-ce. Zapchlony, obsra...y za przeproszeniem aż po sam koniec ogona, trafił do mnie. 6 lat temu wyjechałam z Polski, a po roku ( paszport, chip, kwarantanna, znalezienie domu, gdzie można mieć psa ), piesa dołączył do mnie :-). Dziś ma ponad 10 lat i zachowuje się nadal jak szczeniak :-). To tyle tytułem wstępu o Nas ;-). A teraz skopiuję swój post z innego forum, bo szukam pomocy.
[QUOTE] Black od jakiegoś czasu intensywnie się drapie.
Nie, to nie pchły [IMG]http://www.mojawyspa.co.uk/modules/Forum/images/smiles/wink.png[/IMG]. Po pierwsze jest odpchliwany (?) regularnie ( razem z kociarami ), po drugie drapie się mocno, ale tylko w jednym miejscu - przy pachwinie nad tylną nogą. Sierść ma krótką i dość gęstą, więc ciężko było się tam czegoś doszukać. Udało mi się jednak znaleźć coś jakby strupki - małe, białe.
Miałam go dzisiaj kąpać i tak się zastanawiam, czy nie sprawię mu przy tym bólu? Szampon będzie szczypał... Staruszek już i tak ma stres wystarczający przy kąpaniu, bo on wody się boi jak cholera.
Zastanawiam się, czy to może być świerzb? I skąd? On nie bardzo ma kontakt z innymi psami, bo jest zawsze na smyczy. Kociary czyste. Co prawda jakieś 2 tygodnie temu "poszczypały" go dwa psiaki ( właścicielowi wypadła smycz z ręki i go dopadły dwa takie małe "gówienka" ujadające bardzo [IMG]http://www.mojawyspa.co.uk/modules/Forum/images/smiles/wink.png[/IMG] ), ale sprawdziłam go wtedy całego i nic mu nie było. No chyba, że to była delikatna, mała ranka i teraz się goi i strupieje?
Już sama nie wiem...
Jakieś pomysły?[/QUOTE] Po tym poście piesa trafił do weta. [QUOTE]Pani doktor stwierdziła, że to jakaś infekcja od gryzienia, bo "coś" go pogryzło. Co to było, nie miała pojęcia. Na pewno nie pchły ( tego byłam pewna ).
Dostał antybiotyk i tabletki sterydowe na swędzenie. Wszystko minęło, sierść w miejscach gryzienia/drapania wypadła, zostały placki ze strupami na skórze. Zagoiło się, odpadło, sierść odrosła. Wykapałam piesa dopiero kilka dni temu, bo nie chciałam sprawiać mu bólu na tej "świeżej" skórze. Dzięki uprzejmości Karjo ( dzięki Iza! ), zaaplikowałam na koniec kąpieli specyfik na skórę, ładnie wymyłam, wypłukałam.
I tu zonk - piesa nadal się drapie ! :( Ja już sił nie mam - w nocy mnie budzi, bo się drapie i gryzie tak głośno, że słychać go w całym domu :(. Albo ja mam sen jak królik... ;-)
Przejrzałam więc piesa dzisiaj znowu i co znalazłam? Po obu stronach, dokładnie w tych samych miejscach... :/
[IMG]http://www.mojawyspa.co.uk/grafika/usergaleria/67408/20131101_205955.jpg[/IMG]
[IMG]http://www.mojawyspa.co.uk/grafika/usergaleria/67408/20131101_210011.jpg[/IMG]

Wygląda mi to na jakieś brodawki ( wirus brodawczaka? ) Pogrzebałam w necie, ale tam masę opinii, co jedna to lepsza - nawet białaczka :-o. Oczywiście piesa po weekendzie trafi do weta, ale może ktoś z Was psiarze miał do czynienia z czymś takim i coś podpowie? Bardziej mi chodzi o złagodzenie mu swędzenia, bo męczy się staruszek mój ( zdaję sobie sprawę, że to też ze starości może być... piesa ma już 10,5 latek ).[/QUOTE] Stąd mój post tutaj - ktoś z Was się z tym spotkał? Z góry dzięki za wszystkie rady. Pozdrawiamy - Bleczysko i dwie kociary ;-).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Announcements

×
×
  • Create New...