Jump to content
Dogomania

Hodowle


Eliot

Recommended Posts

[quote name='czi_czi']U mnie znajoma miała laba z HZ i niestety ale negatywnie się o tej hodowli wypowiada.[B] Myślę jednak że warto też samemu się przejecać i zobaczyć w jakich warunkach żyją psy, czy rzeczywiście są przebadane itd[/B][/QUOTE]

Prawda. Najlepiej się samemu o wszystkim przekonać, a nie wierzyć w te opowieści na niektórych forach. Na przykład na forum labkowym można się dowiedzieć, że hodowczyni HZ "biła młotkiem psa po głowie i wszyscy słyszeli na wystawie, strasznie piszczał". A gdy się zapytać innych wystawców(wystawiający LR) nie potwierdzają tego, a [B]jakichkolwiek dowodów [/B][B]brak. [/B]I tak i siak jest cała masa osób co uwierzyła :-( .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Wybór odpowiedniej hodowli, to nie taka prosta sprawa. Nawet jeśli zwierzak pozornie wygląda na zadbanego i zdrowego, nie musi to wcale oznaczać, że po jakimś czasie nie pojawią się przykre problemy. Dobra dieta, dach nad głową i papiery, to niestety nie wszystko. Równie ważne jest zachowanie samych hodowców względem psów. Z tego względu, że nie brakuje pseudohodowców, którzy kolejne mioty traktują jak czysty biznes i nie poświęcają im odpowiednio dużo uwagi, pojawia się coraz więcej piesków "z problemami". Takie psy są często nadpobudliwe i mogą stwarzać wiele problemów. Bardzo ważne zatem jest, aby ludzie, którzy mieli do czynienia z jakimiś hodowlami wygłaszali na ich temat opinie. Poczta pantoflowa, to chyba jedyny i najbardziej skuteczny sposób wykluczenia z "rynku" pseudohodowców. Osobiście polecam Pethome.com - stronę, która zrzesza hodowców i umożliwia wystawienie na ich temat opinii.

Link to comment
Share on other sites

O Sasquehannie wypowiadają się najgorzej mądrale, które nigdy tam nie były :diabloti: bo dostają drgawek na hasło "25 ras" ;)
O dziwo osoby które tam były, mają generalnie bardzo dobre mniemanie o hodowli, która nie ma jakoś problemów z wpuszczeniem kogokolwiek do środka, bierze choćby studentów na praktyki, zatrudnia pracowników, żeby psom niczego nie brakowało. Samą hodowczynię też wielokrotnie widywałam na wystawach, i psy nie wyglądały ani na zaniedbane, ani zalęknione jak zwierzaki wywleczone z kojca.

O HZ się nie wypowiem, bo nie znam kompletnie; kojarzę tylko że są tam labki i chyba inne retrievery?

Tak jak pisano wyżej - najlepiej samemu się przejechać, porozmawiać z hodowcą i zweryfikować plotki, bo nie wszystko musi być prawdą, a najczęściej negatywne opinie o hodowlach i warunkach w nich panujących słyszałam od osób, które nigdy tam nogi nie postawiły, tylko "od kogoś słyszały". Osoba, która kupiła psa w danej hodowli też nie zawsze jest wiarygodnym źrodłem opinii, bo bywają i tacy, co zjadą hodowcę, bo pies im nie wygrywa na wystawach albo w wieku 3 lat zaczął kuleć, bo nadwerężył łapę :evil_lol:

A z całym szacunkiem, jakiekolwiek portale, pethome również, uważam za warte o kant tyłka potłuc, bo nie ma łatwiejszego i bezpieczniejszego sposobu na zepsucie opinie hodowcy przez konkurencję czy urażonego nabywcę (ba, czasem osobę, której odmówiono sprzedaży psa) niż smarowanie d*py w internecie. Klawiatura wszystko przyjmie - a skoro na pethome w dziale "hodowcy" wiszą ogłoszenia 12-latek, które są hodowcami, bo mają jednego chomika, to dziękuję bardzo za taką weryfikację opinii ;) Na dogo jadąc po kimś trzeba chociaż przedstawić się z imienia i nazwiska ;)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o tego typu portale, to niestety muszę po części zgodzić się z Martensem. Jeśli na stronie swoje hodowle prezentują małoletni hodowcy chomików, to nie może być to wiarygodne źródło :) Również w przypadku "obsmarowania" przez konkurencję może być tak, jak zostało to opisane. Jednak nie możemy z góry zakładać najgorszego. Takie strony dają chociaż cień szansy na ujawnienie szczerych opinii o hodowlach. Jasne, że są ludzie, którzy dla złośliwości i wykluczenia z rynku będą podkładać innym świnie, ale są też tacy (mam nadzieję, że jest ich więcej), którym zależy na wiarygodnych opiniach. Trzeba również zaznaczyć, że poza małymi hodowlami chomików są tam też profesjonalne hodowle, które "proszą" się o opinie na swój temat. Ich jakość zależy oczywiście od ludzi. Może być to początek naprawdę sensownego przedsięwzięcia. Taką mam przynajmniej nadzieję...

Link to comment
Share on other sites

Ja tez slyszalam kiepskie opinie o sesqueshanie, a na wystawie, jak jeszcze chcialam kupowac mopsa, spotkalam babke z mopsica i mowila ze psiak zdrowy co sie rzadko u mopsow zdarza. Nie mial zbytnich problemow z oddychaniem, ani z sercem i chyba z tego co oamietam rodzila naturalnie.
jak ja poznalam to byla mlodziutka i miala super charakter.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Nie znam 1 hodowli, w 2 nie byłam, ale wiem, że prowadzona jest przez szanowanuch sędziów  , którzy mają mnóstwo młodych, zapalonych do kynologii pomocników, Każda ilość ras nie ma tu wpływu na jakość ich psów, gdyż są objęte odpowiednią hodowlą, opieką i socjalizacją. Piszę to, pomimo, iż hoduję jedną z "ich" ras  i mogę  to traktować jako konkurencję 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...