Jump to content
Dogomania

Ramis - 50 centymetrowy psiak znowu w domu !!


WeronikaS.

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

A ja mam złą wiadomość - Ramis wrócił do schroniska :-( pani Ania mówiła, że pogryzł właścicielkę. Zauważyłam, że ma tendencję do szarpania smyczy, już nawet próbował rzuć szelki :roll: bardzo skacze po ludziach, full energii, jakby dawno na spacerze nie był.. Weroniko, czy wcześniej też tak robił? ma już opiekuna - Łukasz Mikulski, ale do adopcji nie jest, bo trzeba go "ogarnąć"

Link to comment
Share on other sites

Ramisa od początku roznosiła energia i obawiałyśmy się z Weroniką, że wróci... Dla mnie zachowywał się jak typowy młody wesoły psiak, którego nikt nie ułożył, jak wiele innych schroniskowców. Jego zachowanie nie było jakieś straszne. Ciężko mi też uwierzyć, że mógł kogoś pogryźć, ale to Weronika bardziej go znała może się wypowie.

Link to comment
Share on other sites

Ramis - jak już Martyna zauważyła - ma dużo energii jak każdy młody psiak. Skacze po ludziach kiedy się cieszy, lubi się bawić smyczą - jak większość młodzików. Widać było, że nigdy nie był wychowywany. Daję głowę, że nie pogryzł nikogo specjalnie. Mógł ewentualnie podgryźć przy zabawie ale na pewno nie specjalnie (chyba, że miał ku temu ważny powód, np: obrona własna).
Bardzo mi jest przykro, że wrócił do schroniska. :(:(:( Mam jednak prośbę do nowego opiekuna. Mianowicie mimo, że Ramis nie jest pod moją opieką chciałabym mieć z nim jaki taki kontakt. Mimo jego zwariowanego, młodego umysłu i charakteru i tak uważam, że jest kochany ! :)
Swoją drogą pisałam w ogłoszeniach o jego zachowaniu.

Ludzie są tak bezmyślni ! Biorą psa, bo młody i piękny ale o tym, że mogą sobie z nim nie poradzić już nie pomyślą. Tym bardziej kiedy Ramis jest względnie dużym psem co może utrudniać ujarzmienie go ! :(

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy kojarzysz Łukasza Mikulskiego, ale Ramisa na pewno zauważysz :) zresztą on chciał cię znaleźć, by dowiedzieć się czegoś na temat Ramisa. Wysłałam mu link do tego wątku to pewnie się do ciebie odezwie.
I macie racje, to jest najczęstszy powód ostatnio.. Nigdy bym nie oddała psa z powrotem do schroniska zanim bym nie spróbowała jakoś dojść do tego, co było przyczyną ataku, jakkolwiek pomóc psu.. Wydaje mi się, że Ramis mógł ugryźć przypadkowo, bo niestety nikt go nie nauczył, że przy zabawie zębów się nie używa, nie wie, że może zrobić krzywdę

Link to comment
Share on other sites

Natka nie marudź dobrze wiesz że moją praca pochłania czas..;/

wracając to tematu wątku:

Ramis to młody żywiołowy psiak co widać od razu. Niestety przy wyjmowaniu go z boksu warczał i próbował chwycić za rękę Panią Anię. Po wyjściu z boksu i przez cały spacer był ciekawy wszystkiego i z każdym musiał się przywitać. Na smyczy chodzi bez problemu trochę ciągnął na początku później śmiało mógł chodzić na całej długości smyczy nawet podczas powrotu do schroniska po chodniku ani razu nie wybiegł na ulice. Zawołany reaguje, zna komendę siad, lubi biegać za piłką i się tulić ogólnie to z niego wielki pieszczoch.
Niestety został nauczony dość agresywnej zabawy, gdzieś doczytałem że lubił chwytać za smycz. Teraz niestety nie tylko chwyta ale skacze za nią a próba odebrania mu jej kończy się warczeniem i jego ciągnięciem do tego widać że bawi go to. Puszcza ją dopiero jak dostanie smakołyk i to nie zawsze albo jak nie zwraca się uwagi na takie zachowanie. To jedyna agresja jaką przejawiał, nie licząc wyjścia z boksu.

Na temat jego powrotu wiem tylko tyle co usłyszałem od Pani Ani tj. że wrócił bo pogryzł właścicielkę która sie go bała.

Moim zdaniem musiało dojść do tego podczas takiej agresywnej zabawy. Nie kontaktowałem się z jego poprzednimi właścicielami, najprawdopodobniej nic nie wyjaśnią skoro postanowili go oddać znowu do schroniska.

Weroniko co do twojej prośby nie ma najmniejszego problemu, szkoda że nie było Cię w sobotę bo już miała byś z nim jakiś kontakt.


Co do forum czy tylko ja mam takie problemy z nim? już 3 raz pisze tego posta bo albo zniknął albo się nie dodał;/ ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...