Jump to content
Dogomania

Komu nie sprzedalibyście/nie wyadoptowalibyście psa? - dyskusja o odpowiedzialności


zmierzchnica

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='a_niusia']nie wiem, jak na portalu tollerowym "zaliczaja" sie te wyniki. wiem za to jak tlumaczy je na litery fci i oba te wyniki to hd b.[/QUOTE]

Nie mniej kopletnie nie oddaje ich polskie oznaczenie.
Chcesz kupić psa z takimi biodrami, po takich a nie innych rodzicach. Ok ja ci życzę jak najlepiej ale ja naprawdę nie muszę(co nie zmienia faktu że 3/5 to nie są biodra gdzie nie zastanowiłabym się nad psem tylko zależy też od hodowli, partnera i tego co sobą reprezentują) . Mamy zupełnie inne rasy, inne zapotrzebowania i cele więc mamy też różne kryteria.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dance_macabre']Nie mniej nie jak mają się do polskich liter.
Chcesz kupić psa z takimi biodrami, po takich a nie innych rodzicach. Ok ja ci życzę jak najlepiej ale ja naprawdę nie muszę(co nie zmienia faktu że 3/5 to nie są biodra gdzie nie zastanowiłabym się nad psem tylko zależy też od hodowli, partnera i tego co sobą reprezentują) . Mamy zupełnie inne rasy, inne zapotrzebowania i cele więc mamy też różne kryteria.[/QUOTE]

ja nie chce kupic psa. mam juz 3:)))

podstawowym kryterium dla mnie jest zdrowie psa, bo moje psy prowadza bardzo, bardzo intensywne zycie i sa bardzo, bardzo sportowymi pieskami.


co to znaczy polskie a? polskie a to a fci:)))

Link to comment
Share on other sites

To znaczy że trzeba brać pod uwagę że u nas dużo piesków ma A i jest co wybierać a zupełnie inaczej jest w np Szwecji gdzie A już nie ma tak dużo piesków. Nie specjalnie wierze że nasze polskie pieski są takie super na skale prawie całej europy.

Chodziło mi o to że wybierając psa wybieramy zupełnie co innego i ja jestem histeryczna na punkcie HD a ty odrzucisz psy które mi się podobają i dopuszczam z względów zdrowotnych. To nie znaczy że te psy których nie chce są chore/brzydkie tylko nie dla mnie(mówimy o dobrych hodowlach a nie krzyżowaniu wszystkim co nam wpadnie w ręce bez znajomości podstawy hodowli psów)

A nie chcesz czwartego?Trzy to taka smutna liczba, jeden biedny piesek nie ma pary:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dance_macabre'] Chodziło mi o to że wybierając psa wybieramy zupełnie co innego i ja jestem histeryczna na punkcie HD a ty odrzucisz psy które mi się podobają i dopuszczam z względów zdrowotnych. [/QUOTE]


w ogole nie rozumiem tego fragmentu twojej wypowiedzi.


[quote name='dance_macabre']
To nie znaczy że te psy których nie chce są chore/brzydkie tylko nie dla mnie(mówimy o dobrych hodowlach a nie krzyżowaniu wszystkim co nam wpadnie w ręce bez znajomości podstawy hodowli psów)[/QUOTE]

nie znaczy?
ale jednak nazywasz psa z biodrami b psem chorym...


[quote name='dance_macabre']
A nie chcesz czwartego?Trzy to taka smutna liczba, jeden biedny piesek nie ma pary:evil_lol:[/QUOTE]

nie wykluczam w przyszlosci szczeniaka, ale to juz ze swoim przydomkiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']w ogole nie rozumiem tego fragmentu twojej wypowiedzi.
nie znaczy?
ale jednak nazywasz psa z biodrami b psem chorym...
[/QUOTE]

Inaczej nie wierze w psa ocenianego w Polsce jako B jako psa zdatnego do do hodowli(przy takiej ilości A to co wtedy jest B i C?). Z innych krajów to zależy jednak przykład 3/5 i 4/6 to nie są psy chore.

To ten fragment znaczy tyle ze mamy różne definicje psa po którym mogę wsiąść szczyla. Skojarzenie które ja będę wielbić i śnić o takim szczylu ty uznasz za zwyczajne a z kolej może być zupełnie odwrotnie.

Link to comment
Share on other sites

czyli jesli pies ma wynik ofa good/bva 3/5/fci b to jest w porzadku?
a jesli np. pies ma wynik b, ktory otrzymal w pl a oprocz tego poza litera przyznana przez radiologa ma tez opis zrobiony przez ortopede, ktory informuje o tym, ze pies ma zdrowe biodra?

biodro mojej suki radiolog ocenil jak d, a ortopeda bardzo dobrze:))) zero zwyrodnien , glowka w panewce itd:)))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']czyli jesli pies ma wynik ofa good/bva 3/5/fci b to jest w porzadku?
a jesli np. pies ma wynik b, ktory otrzymal w pl a oprocz tego poza litera przyznana przez radiologa ma tez opis zrobiony przez ortopede, ktory informuje o tym, ze pies ma zdrowe biodra?

biodro mojej suki radiolog ocenil jak d, a ortopeda bardzo dobrze:))) zero zwyrodnien , glowka w panewce itd:)))[/QUOTE]

Ale ocenił je z jakiegoś powodu prawda?

Jeżeli pies ma opis i wiem o nim to proszę o zdjęcie RTG i pokazuje je wetowi którego szanuje i uważam że zna się na tym. Jak jest ok to ok a jak mu się coś nie podoba to dla mnie znak że poszukać innego skojarzenia. Mi się ziemie nie zawali a jak tamto skojarzenie jest faktycznie dobre znajdzie chętnych.

Jak by było takie skojarzenie że mój absolutny ideał i po prostu muszę mieć z tego skojarzenia psa ale wyniki są trochę poniżej moich standardów(czyli sobie umyśliłam biorę takiego żeby było prawdopodobieństwo takiego charakteru, było możliwe że będzie miało taką budowę a rodzice muszą mieć powiedzmy HD A a dziadkowie w 3/4 HD A i takie a nie inne badania a np po dziatkach A jedno z rodziców ma B) to napisze/zadzwonię dowiem się, po proszę o wyniki i wtedy podejmę decyzje. I nie tak ze jak ktoś robi skojarzenie po psie A i suce B(czy z C czy jeszcze inaczej) to oczerniam go gdzie się da, nie zgadzam się z wizją i szczyla z stamtąd nie wezmę ale nie uznaje go za złego hodowce, jeżeli jest to przemyślane to życzę mu ja najlepiej i jak najbardziej może być mądrym hodowcą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']
a jesli np. pies ma wynik b, ktory otrzymal w pl a oprocz tego poza litera przyznana przez radiologa ma tez opis zrobiony przez ortopede, ktory informuje o tym, ze pies ma zdrowe biodra?

[/QUOTE]
To dlaczego ma wpis B skoro wszystko jest ok i nie ma odchyleń? Bo lekarzowi ta literka w alfabecie się podoba?

Uczepiłaaś się tak naprawdę faktu, że ktoś nie chcę psa po rodzicach z B czy C bo to jednak zwiększa ryzyko zachorowania. Jak Ty chcesz to sobie kupuj psy nawet po rodzicach z D.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś']To dlaczego ma wpis B skoro wszystko jest ok i nie ma odchyleń? Bo lekarzowi ta literka w alfabecie się podoba?

Uczepiłaaś się tak naprawdę faktu, że ktoś nie chcę psa po rodzicach z B czy C bo to jednak zwiększa ryzyko zachorowania. Jak Ty chcesz to sobie kupuj psy nawet po rodzicach z D.[/QUOTE]

rinus, ja niczego sie nie uczepilam. prowadzimy z dance_macabre dyskusje, a ty jestes zielona w temacie, wiec probujesz sie wciac z "argumentami" ad personum.

naprawde: poczytaj troche, doksztalc sie w temacie itd.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']rinus, ja niczego sie nie uczepilam. prowadzimy z dance_macabre dyskusje, a ty jestes zielona w temacie, wiec probujesz sie wciac z "argumentami" ad personum.

naprawde: poczytaj troche, doksztalc sie w temacie itd.[/QUOTE]
Nie, nie jestem zielona w tym temacie. tylko Ty motasz się pisząc to samo i odwołując się caly czas do UK.
Dlaczego pies ma wpis B skoro stawy są zdrowe?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś']Przykładowy pies - chcę się dowiedzieć co idąc Twoim tokiem myślenia oznacza B w rodowodzie skoro pies jest zdrowy.[/QUOTE]

gdybys szla "moim tokiem myslenia" to bys wiedziala, ze nie istnieje cos takiego ja "przykladowy pies" jesli chodzi o badania hd.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']gdybys szla "moim tokiem myslenia" to bys wiedziala, ze nie istnieje cos takiego ja "przykladowy pies" jesli chodzi o badania hd.[/QUOTE]
Dlaczego się wykręcasz? Skoro nie znasz odpowiedzi na to pytanie to dla mnie koniec dyskusji.

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem zielona w temacie, ale skoro piszesz:

[quote name='a_niusia']sa kraje, gdzie biodra ocenia sie duzo, duzo bardziej surowo niz w pl, gdzie prawie kazdy pies ma a.[/QUOTE]
to znaczy, że strach kupić szczeniak po przodkach z "polskim A" , a co dopiero z B.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dance_macabre']Inaczej nie wierze w psa ocenianego w Polsce jako B jako psa zdatnego do do hodowli(przy takiej ilości A to co wtedy jest B i C?). Z innych krajów to zależy jednak przykład 3/5 i 4/6 to nie są psy chore.

To ten fragment znaczy tyle ze mamy różne definicje psa po którym mogę wsiąść szczyla. Skojarzenie które ja będę wielbić i śnić o takim szczylu ty uznasz za zwyczajne a z kolej może być zupełnie odwrotnie.[/QUOTE]


Mnie się wydaje że u nas tym A weci rąbią czasem jak popadnie...
Dlatego tego A tyle jest...
Ja jak robiłam prześwietlenie mojego psa to rentgen jeszcze dobrze nie cyknął a juz wet zachwalał że wogóle jak na młodziaka to ma fajną budowe, dobre kości i jest zdrowiutki...:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']Ja jestem zielona w temacie, ale skoro piszesz:


to znaczy, że strach kupić szczeniak po przodkach z "polskim A" , a co dopiero z B.[/QUOTE]

to znaczy, ze trzeba dobrze sie rozejrzec wsrod przodkow, rodzenstwa, krewnych, potomstwa psa, dokladnie przesledzic linie, z ktorej pies pochodzi, dowiedziec sie jaki lekarz psa badal, -bo nie jest tajemnica, ze niektorzy polscy radiolodzy oceniaja stawy bardziej surowo a inni mniej, porozmawiac z hodowca...a nie siac ferment i pisac, ze pies z biodrami b jest chory.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Majkowska']Mnie się wydaje że u nas tym A weci rąbią czasem jak popadnie...
Dlatego tego A tyle jest...
Ja jak robiłam prześwietlenie mojego psa to rentgen jeszcze dobrze nie cyknął a juz wet zachwalał że wogóle jak na młodziaka to ma fajną budowe, dobre kości i jest zdrowiutki...:lol:[/QUOTE]

:)) no jak ja przeswietlalam moja najstarsza suke to ortopeda (nie radiolog) tez wypowiadal sie o niej w samych superlatywach. zreszta zawsze jak do niecho chodzimy to mowi, ze widac, ze to jest zyla i sportowiec:)) a potem cyknal fote i powiedzial: lewa strona perfekt, prawa troche za plytka panewka, a potem usiadl i dokladnie opisal zdjecie. trzeba pamietac, ze radiolog to nie ortopeda.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']to znaczy, ze trzeba dobrze sie rozejrzec wsrod przodkow, rodzenstwa, krewnych, potomstwa psa, dokladnie przesledzic linie, z ktorej pies pochodzi, dowiedziec sie jaki lekarz psa badal, -bo nie jest tajemnica, ze niektorzy polscy radiolodzy oceniaja stawy bardziej surowo a inni mniej, porozmawiac z hodowca...a nie siac ferment i pisac, ze pies z biodrami b jest chory.[/QUOTE]

To na co właściwie patrzeć i jak sę rozglądać jeśli wynik badań i wynik b jest niemiarodajny wg Ciebie?
Defacto jak chcesz się rozejrzeć w "rodowodzie" psa to do dyspozycji masz : papierki (czyli badania które jak już stwierdzone zostało nie są autentyczne bo w innych krajach jest inaczej oceniane) i zdjęcia. Po których z nich stwierdzisz że coś jest ok lub też nie ?

Chyba przeoczyłam - gdzie napisane zostało że pies b jest chory?
Bo wydaje mi się że cały czas dziewczyny podkreślają że wynik B to wynik zastanawiający - tzn ze jeżeli u nas lecą A jak popadnie to pies ze stawem B widocznie ma coś niezbyt wporządku.
Zresztą wydaje mi się że im głównie chodzi o ryzyko. Szczerze to gdyby mi zależało na psie do hodowli czy do wystaw, a nawet do zwykłego kochania, to wynik B byłby dla mnie niesatysfakcjonujący i nikt by mi nie wmówił że to jest tak jak A tylko literka inna...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']:)) no jak ja przeswietlalam moja najstarsza suke to ortopeda (nie radiolog) tez wypowiadal sie o niej w samych superlatywach. zreszta zawsze jak do niecho chodzimy to mowi, ze widac, ze to jest zyla i sportowiec:)) a potem cyknal fote i powiedzial: lewa strona perfekt, prawa troche za plytka panewka, a potem usiadl i dokladnie opisal zdjecie. trzeba pamietac, ze radiolog to nie ortopeda.[/QUOTE]

A ja prawdę mówiąc po tym badaniu bym zrobiła chętnie psu prześwietlenie jeszcze raz...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...