Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
agataza

Muszę się rozstać ze swoją kotką :(

Recommended Posts

[COLOR=#555555][FONT=Verdana] Mam 7-8 letnią kotę. Niestety stanęłam przed dylematem. Kot czy zdrowie męża. Mąż jest astmatykiem uczulonym na sierść kota. Choroba wyszła 3 lata po tym jak zamieszkał z nami kot. Najpierw lekarstwa pomagały. Teraz jest z mężem coraz gorzej. Parę dni temu nie był w stanie wykonać testów wysiłkowych. Lekarz przerwał badania. Spirometria tragiczna. A najgorsze sa noce kiedy mąż sie dusi. Ja wiem, że na jego chorobę składa sie kilka czynników, ale powinniśmy jak najbardziej zminimalizować te czynniki. Po takich nocach mam juz myśli, że zadzwonię po koleżanke by wywiozła Serafinę do schroniska. Nie mam jednak serca to zrobić. Nikt z rodziny i znajomych nie może wziąć kota. Rozpowiadałam w zaprzyjaźnionym sklepie zoologicznym, że gdyby się znalazł ktoś kto przygarnął by kotkę to oddam. jednak cisza. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#555555][FONT=Verdana]Nie jedną noc już przeryczałam myśląc, że będę musiała rozstać się z kotką. Ale jak znaleźć jej nowy [/FONT][/COLOR][COLOR=#0000FF][B][U]dom[/U][/B][/COLOR][COLOR=#555555][FONT=Verdana]?[/FONT][/COLOR]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zarejestruj się na miau - tam jest dużo informacji jak poszukać kotu domu. (miau.pl).
i na temat alergii na kota -tez jest dużo informacji.

Przede wszystkim trzeba zrobić dobre zdjęcia kota -a potem ogłoszenia w necie -chociaż 25 ogłoszeń na popularniejszych portalach.

Napisz z jakiego jesteś miasta i przede wszystkim więcej o kocie, bo nie podajesz po prostu żadnych informacji o kocie.
Jak wygląda (powinno być zdjęcie) , jaki ma charakter, szczepiony? testowany? odrobaczony? wysterylizowany? zdrowy? chory? co lubi? czego nie lubi? jaki jedt do innych zwierząt? zna psy? inne koty? dzieci? umie się bawić? łatwy czy trudny w obsłudze? itd itd

Masz świadomość, że ta alergia może nie mieć związku z kotem?
I wiesz o tym, że nawet jak wystawisz kota na zewnątrz -to alergeny i tak zostaną w mieszkaniu - i dopiero po jakimś czasie ich nie będzie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Faktycznie nie napisałam nic o kocie, ale jestem nieprzytomna od czasu kiedy zdecydowaliśmy się, że musimy się z nią rozstać.
Sądzę, że kot jest dużym alergenem u męża bo gdy wyjeżdżamy na działkę bez kota może nie brać lekarstw w ogóle. O tym, ze alergeny będą jeszcze długo w domu tez wiem.
napisze ogłoszenie i na miau, ale tu tez pozwolę sobie

Z wielkim smutkiem muszę się rozstać z moją 7 letnią kotką. Serafiną. Kotka jest czysta, zdrowa, wysterylizowana. Jest typową stateczną damą. Uwielbia całymi dniami spać. Jednakże jest bardzo towarzyska gdyż śpi w tym pokoju gdzie jestem ja lub córka. Nie lubi gdy na siłę sie ją podnosi i tuli. Sama przychodzi sie łasić jak tylko zobaczy, że siadam w spokoju na kanapie. Sarafka uwielbia jeść..potrafi tez podkraść wędlinę z niepilnowanej kanapki. Kotka nie nadaje się do tarmoszenia przez małe dzieci. Natomiast rodzina ze starszymi dziećmi lub w ogóle starsi ludzie byli by dla niej jak najbardziej odpowiedni. Może zamieszkać z kotem i innym psem. U nas mieszkała z kotem przez 4 lata. ( niestety kot był chory i musieliśmy uśpić) gdy młody do nas przyszedł Serafka wykarmiła go i do samego końca myła.
Może znajdzie się wśród Was dom dla mojej kotki? Bardzo chciałabym wiedzieć jak zaklimatyzowała się w nowym domku.
Jestem z warszawy. na terenie W-wy lub bliskich okolic dowiozę kotkę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przede wszystkim pamiętaj, że samo usunięcie kota nic nie da... Alergeny po kocie utrzymują się w mieszkaniu kilka lat. Musielibyście wymienić właściwie wszystko. Także jeśli chcesz ratować męża to kombinujcie, gdzie go ulokowac... Jak straszna może być alergia wiem doskonale, sama przeszłam takie duszności, że mi oczy wyłaziły i byłam przerażona, że umrę.
Kotu możesz zrobić akcję na Facebooku, ogłoszenia na tablica.pl, allegro, miau.pl, pethome.com, cafe animal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jestem alergiczką i astmatyczką praktycznie od dzieciństwa- ataki miałam zawsze straszne, aż sina się robiłam. Zawsze jednak mój dom był pełen zwierząt. Teraz również mam 3 koty i psa. Okazało się, że bardziej od zwierząt uczulały mnie pachnące kosmetyki- dezodoranty, lakiery do włosów, ferfumy, oraz środki czystości(również te pachnące)-płyn do tkanin, proszek do prania, płyn do podłogi, a także roztocza w zasłonach i wykładzinach. Najgorsze były papierosy(a właściwie dym papierosowy)- palą obydwoje moi rodzice- ja jestem biernym palaczem. Kiedy wyeliminowałam to wszystko ataki są minimalne, a wręcz sporadyczne. jeśli jednak musisz rozstać się z kicią na serio, serio to bardzo Ci współczuję- chyba by mi serce pękło gdybym musiała mojego kota oddać...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

Announcements

×