Jump to content
Dogomania

,,NASZ NOWY DOM''-moje oburzenie


Marta1990

Recommended Posts

Obejrzałam przed chwilą na polsacie program,, Nasz nowy dom'',Ciesze się ,że powstają takie programy ,które pomagają rodzinom wyremontować mieszkania. Otóż w programie była pewna rodzina, dom w opłakanym stanie , wszystko przecieka. W skłąd rodziny wchodziła matka i troje dzieci w wieku 22, 20 i 17 lat. Rodzina wyjechała gdzieś na 5 dni a w tym czasie remontowali im dom . Strasznie im współczułam ,że musieli żyć w takich warunkach . Do czasu gdy pokazali na tyłach domu ich psa, uwiązanego na krótkim sznurku, smutnego ,takiego lgnącego do ludzi. Co sie okazało ,ten pies nawet budy nie miał. Podwórko było ogrodzone , był tam duży ogród. A ten pies nie miał nawet budy. Od razu pomyślałam no dobra oni żyją w takich potwornych warunkach, ale nie stać ich nawet na bude dla psa? Starsze dorosłe dziewczyny ładnie ubrane, chłopak też. Nie stać ich chociaż na budę? Czy ten pies musi być przywiązany do tego sznura? Na szczęście budowlańcy skleili mu jakąś nieocieploną budę. O tyle dobrze. Tak sie cieszyli z nowego wyremontowanego domu ,do psa nawet nie zajrzeli. W ogóle nie powinni im tego remontu robić ! Pisze tutaj ,bo pewnie gdzie indziej by mnie wyśmiali i zwyzywali od wariatek dla której pies jest ważniejszy od ludzi takich biednych pokrzywdzonych ale no cóż choć trochę człowieczeństwa ! Skoro podwórko ogrodzone to po cholere ten sznur? I bez budy? Tacy biedni ludzie ze wsi ! Przepraszam musiałam gdzieś swoje nerwy wyładować!

Edited by Marta1990
Link to comment
Share on other sites

Uff dobrze ,że tutaj mnie rozumieją chociaż :( Bo psu na prawde należy się chociaż buda i ogródek(bez łańcucha!) dziwie sie ,że dla polsat nie widział nic w tym złego. Naprawdę to tak dużo? Z okien swojego wypasionego domu będą spoglądać na tego smutnego pieska .

Link to comment
Share on other sites

Ja Ciebie rozumiem,jeśli chodzi o oburzenie..Ale nie rozumiem troszkę tez tego oburzenia..."Nasz nowy dom" to nie jest program prozwierzęcy..."[COLOR=#000000]W ogóle nie powinni im tego remontu robić !"-a to troszkę nie na miejscu jest..Nie remontować chałupy ludziom(chałupy w takim stanie),bo..pies nie ma budy? Litości.. :/[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

jest wiele takich rodzin/ ludzi gdzie psem się nie przejmują... ale weźmy pod uwagę również to że dla celów medialnych ludziska doniszczają żeby dana stacja telewizyjna znalazła poparcie w oczach widzów jacy to oni dobroduszni ;) następna sprawa to pies mógł w domu przebywać tylko gdy ekipa zaczęła się kręcić psa wzięli na sznur. Jeżeli oglądała to jakaś straż z okolicy to na pewno ktoś zawita w celu sprawdzenia warunków tego psiaka .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agutka']jest wiele takich rodzin/ ludzi gdzie psem się nie przejmują... ale weźmy pod uwagę również to że dla celów medialnych ludziska doniszczają żeby dana stacja telewizyjna znalazła poparcie w oczach widzów jacy to oni dobroduszni ;) następna sprawa to pies mógł w domu przebywać tylko gdy ekipa zaczęła się kręcić psa wzięli na sznur. Jeżeli oglądała to jakaś straż z okolicy to na pewno ktoś zawita w celu sprawdzenia warunków tego psiaka .[/QUOTE]
A też mi to do głowy przyszło..Bodajże tydzień temu-dla Byczego budę nowiusieńką sprezentowali.

Link to comment
Share on other sites

Tego psa nie było w domu, nie było go również było widziac na podwórku, był na sznurku cały czas ...W ogóle nie wiedziałam ,ze jest tam pies , dopiero później go pokazali. niestety ja tak strasznie kocham zwierzęta ,że mnie strasznie boli gdy widzę coś takiego i czasamai sie zbytnio unosze, wiem ,że nie jest to program prozwierzęcy, ale jeśli trzymajeą tego psa stale na łańcuchu, takim ludziom życze im wszystkiego najgorszego. Więc przepraszam jeśli kogoś uraziłam. Ale taka jestem,że gdy widze cierpienie zwierząt to nóż mi sie w kieszeni otwiera . Mam nadzieje ,ze sie myle i pies może swobodnie sobie hasać po podwórku. Oby tak było .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta1990']Tego psa nie było w domu, nie było go również było widziac na podwórku, był na sznurku cały czas ...W ogóle nie wiedziałam ,ze jest tam pies , dopiero później go pokazali. niestety ja tak strasznie kocham zwierzęta ,że mnie strasznie boli gdy widzę coś takiego i czasamai sie zbytnio unosze, wiem ,że nie jest to program prozwierzęcy, ale jeśli trzymajeą tego psa stale na łańcuchu, takim ludziom życze im wszystkiego najgorszego. Więc przepraszam jeśli kogoś uraziłam. Ale taka jestem,że gdy widze cierpienie zwierząt to nóż mi sie w kieszeni otwiera . Mam nadzieje ,ze sie myle i pies może swobodnie sobie hasać po podwórku. Oby tak było .[/QUOTE]
Troszkę za bardzo emocjonalnie,mam wrażenie,podchodzisz..Nie wiesz-czy na stałe nie ma wejścia do domu(to,że nie był pokazany w domu w trakcie kręcenia programu czy nie był pokazany n podwórku jak biega luzem-co jest zrozumiałe jednak-wcale nie oznacza,że na stałe siedzi na sznurku przywiązany. Nie czepiam się..absolutnie nie..Tylko-po co niepotrzebnie się denerwować? Może po prostu napisz(na pewno na stronie TV Polsat jest kontakt do twórców programu)-co z psem, czy ma dobre warunki bytowania..To chyba lepsze wyjście,niż niepotrzebnie się denerwować bez pewności,ze jest do nerwów powód :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agutka']Jeżeli oglądała to jakaś straż z okolicy to na pewno ktoś zawita w celu sprawdzenia warunków tego psiaka .[/QUOTE]

W Polsce bym na to nie liczyła :evil_lol:

I nie zdziwiłabym się, gdyby ów pies na sznurku był chwytem marketingowym, żeby zwiększyć zainteresowanie programem poprzez zrobienie szumu właśnie wśród miłośników psów :diabloti: gdyby nie ten wątek, nawet bym nie wiedziała, że taki program istnieje ;) więc jeśli to rzeczywiście celowy zabieg, to jak widać skuteczny.

Link to comment
Share on other sites

tu jest odcinek
[URL]http://www.ipla.tv/Nasz-nowy-dom-odcinek-5/vod-5836854#page_container[/URL]

jeszcze raz dokładnie obejrzałam, znowu krew mnie zalała, pies jest na tyłach domu, widać ,że nigdy nie spuszczany ponieważ trawa wydepnana, teren brudny, pies rzuca sie na karmę z biedronki. Okazało sie ,że miał jednak ,,budę'' nie wiem czy budą można nazwać trzy deski przykryte kocem . Jest taki kochany,pewnie Katarzyna Dowbór spędziła z nim więcej czasu w ciągu tych pięciu dni remontu niż ,,właściciele'' w ciągu całego jego życia) przykuty łańcuchem ,a zamiast obroży ma kawał sznura na szyji . Na tym błocie wszędzie walają sie kawałki suchego chleba (mozna sie domyślać, że to podstawowa dieta psa) Warunki opłakane . Uważam ,że powinni zrobić więcej niż sklejenie budy,która i tak spleśnieje ,bo pewnie będzie niesprzątana , powinni wylać jakiś beton czy coś żeby nie taplał sie caly czas w tym błocie(. Ostatnio nawet wujek mojej znajomej wylał beton psu łańcuchowemu i żyje w o wiele lepszych warunkach , nie ma tego błota) Nad budą powinni zrobić zadaszenie jakieś żeby nie spleśniała od deszczu, kupić linkę, albo w ogóle zrobić jakiś kojec duzy. Mnie jako miłośnika psów przeraża ,że polsat pomaga takim ludziom.Ale z drugiej strony gdyby nie przyjechali to nawet budy by nie było to o tyle dobrze. I wątpie ,że to jest chwyt marketingowy polsatu, po prostu mentalność ludzka mnie przeraża , dziwne ,ze ci biedni ,skrzywdzeni przez los ludzie nie widzą nic złego w tym, w jakich warunkach żyje ich psiak a te warunki naprawde są mega skandaliczne!

Edited by Marta1990
Link to comment
Share on other sites

Nie oglądałam i chyba lepiej dla mnie, bo mam takie odczucia jak Ty, Marta. Nienawidzę widoku psa bez budy. Nienawidzę widoku psa na łańcuchu.

Absolutnie podpisuję się pod tymi słowami:
[quote name='"Bandyta"'][COLOR=#000000]Brak kasy nie musi oznaczać braku serca dla własnego zwierzaka.[/COLOR][/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Miałąm już nie ogladać no ale niestety znowu mnie podkusiło:( Odc 10 , w domu rodzice , 4 adoptowanych dzieci, 3 tymczasowo, i babcia. Super ,ze pomagają takim ludziom ,którzy adoptują dzieci. Zastanawiało mnie skąd mają na nie pieniądze skoro pracuje tylko tata, po podwórku chodzi yorczek. Ale później już wiedziałam, w stodole, w boksach po świniach mieściła się pseudohodowla beagle i shih tzu. Warunki koszmarne. Psy traktowane jak śmieci. Na szczęście ekipa remontowa zadbała również o psiaki. Zbudowali im wielki wybieg i ocieplone boksy. Wiec już nie będą musiały sie kisić w tych klatlach. Pseudohodowla może trwać dalej.........

Edited by Marta1990
Link to comment
Share on other sites

wydawało mi się, że ideą programu jest pomaganie ludziom, którzy jakoś się wyróżniają dobrocią, szlachetnością, pomaganiem innym (vide wersja amerykańska)... jeśli ludzie tak traktują zwierzęta, to jakim cudem zasługują na taką pomoc? bieda nie usprawiedliwia, czasem tam gdzie bardziej biednie tam więcej serca i normalności, sposób traktowania innych leży w charakterze, mentalności, jaki przykład dla dzieci? nie rozumiem kryteriów jakimi kieruje się polski program. Stara jestem a głupia.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

W tym odcinku [url]http://www.ipla.tv/Nasz-nowy-dom-odcinek-10/vod-5859315[/url] wyremontowano dom Państwu, którzy prowadzą "hodowlę" beagle... widać psy w jakimś chlewiku, na dworze, efektu końcowego remontu kojca i chlewika nie pokazują, a pieski w cenie...

[url]http://ogloszenia.wp.pl/Beagle_9320,BEAGLE-szczeniaki,35879271.html?S[/url][srch]=1&S[k]=9320&ticaid=11280f

Link to comment
Share on other sites

Z tymi beaglami to już przesadzili, powinni ich do paki wsadzić. A w następnym był również pies na łańcuchu dość długim ze starą budą. Zrrobili mu więc kojec, w którym ledwo mógł sie obrócić. Niby dobrze, że zajmują sie tam również zwierzętami, ale widać ,ze nie bardzo sie na tym znają.

Link to comment
Share on other sites

Czyli nie tylko ja z moją rodziną jesteśmy szurnięci i plujemy się do TV widzą co ci 'ludzie' robią ze zwierzętami.
Rodzina 'zastępcza' w ogóle mnie powaliła na kolana i od tego odcinka nie oglądam programu. Nie dość że pseuduchy to do tego jak oni to robią że kasy nie mają? Sprzedaż psów + kasa za dzieciaki i to nie małe pieniądze od 'głowy'. Kto im w ogóle te dzieci pozwolił trzymać w takich warunkach, gdzie była opieka społeczna itp itd. Rozumiem że mają w dupie zwierzęta, taki kraj :roll:... Jednak te dzieciaki nie miały żadnych warunków, już nie mówię godnych. Nie miały gdzie spać, nie miały gdzie się uczyć, na wstępie wzorce patologiczne i to miała być rodzina zastępcza?
Ten program to jakaś porażka, niby pomagają ludziom jednak ich kryteria wyboru tych ludzi to jakaś paranoja :angryy:

Link to comment
Share on other sites

A w interwencji w tym tygodniu pokazali rodzinę, bieda aż piszczy, a widać, że kochają dzieci i że na prawdę fajni.
I nie rozumiem czemu do nich ten program nie pojedzie...
a Pani Dowbor ponoć się szczyci, że kocha psa... to co ślepa jest? nie wie co to pseudohodowla...??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...