Jump to content
Dogomania

W tej krainie znajdziesz psa i kota....BDT u Kwiaciarenki


Kejciu

Recommended Posts

około 2 tyg temu byłam u Kwiaciarenki zawieźć puszki dla kociaków i troszkę żwirku od koleżanki której kotek odszedł za TM widziałam Dingo - dzień później odszedł za TM :( kopiuję informację z bloga: Bardzo pilna sprawa Kochani .Kolejny raz będę Was prosiła o pomoc.Ten post miał być o zupełnie czymś innym.Jednak ja swoje a życie swoje.Postaram się jakoś po kolei i składnie napisać.A więc od początku.Jakieś 3 lata temu na polu nieopodal mojego domu leżała wychudzona i zapchlona Gryzka. 2 tygodnie robiłam podchody aby móc się zbliżyć do niej i podarować dom.Udało się .Z zabiedzonej i wylęknionej suczki zrobiła się całkiem ładna panna.Lubiła się z białą Ozzi.Po jakimś czasie dziewczyny coraz bardziej szukały zaczepek między sobą.Jedna chciała rządzić i druga,żadna ustąpić nie chciała.Były momenty że obydwie wybuchały i dochodziło do niezłych bójek.Jakoś krew się mocno nie lała ,mimo to zaczęłam ogłaszać Gryzie.Nikt jednak nie zadzwonił.pomimo dużej liczby wyświetleń.@ tygodnie temu doszło do niezłej szarpaniny,efektem tej rozróby jest wyrwany i przegryziony staw kolanowy u Gryzki i spuchnięte oko.Oko się już prawie zagoiło ,noga usztywniona na 6 tygodni i nigdy nie będzie do końca sprawna.W tej sytuacji trzeba było je rozdzielić.Gryzka siedzi w wolierze dla kotów,woliery nie można dokończyć i wypuścić kotełków. Muszę uzbierać na kojec.Nie ma pamiłuj.Do puki Gryzka nie znajdzie nowego domu musi siedzieć w kojcu.Co prawda jest wypuszczana na bieganie ,ale jedna siedzi w domu druga biega ,nie ma innego wyjścia.Wiem że proszę o wiele,ale może ktoś zechce pomóc w uzbieraniu na kojec.Nie jest to tania inwestycja od 1000 zł w górę.Boję się że pozagryzają się nawzajem.Gryzka jest bardzo towarzyska,miła.Nie brudzi w domu i nie niszczy.Ladnie chodzi na smyczy,zdrowa i wysterylizowana.Gryzia ma jedną wadę ,nie lubi małych zwierząt,kotów ,królików itd,toleruje uległe suczki i samców.Może ktoś z Was ma znajomych ,którzy przygarnęli by tę dziewczynę.Bardzo ,bardzo Was Proszę o Pomoc.Może i tym razem się uda. gdyby ktoś miał jakiś pomysł proszę o kontakt tel do Marzenki - numer w pierwszym poście

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
O 6.01.2016o16:09, malagos napisał:

Daje sobie jakoś radę?...

jakoś tak ale jest bardzo ciężko - jest sporo psiaków przeważnie starsze a w kociarni nie byłam bo tylko przed bramą przekazałam co miałam do przekazania i leciałam do Nutusi a potem do Ziutki na sterylkę z Nitką  - ale wybieramy się któregoś dnia z Ziutką razem to porobimy zdjęcia, poogłaszamy, tylko powolutku musimy nasze długi pospłacać i będziemy starały się dalej pomagać innym w tym Kwiaciarence :)

Link to comment
Share on other sites

U Marzeny jest obecnie ponad 40 kotów i 12 psów + jeden królik

Dziennie koty potrzebują około 7 puszek mokrej karmy po 400g + 1kg ryżu 

10kg suchej karmy dla kotów idzie na tydzień

Psy zjadają około 30 kg ryżu miesięcznie gotowane z mięskiem + około 15-20 kg suchej karmy 

Nie wspomnę o ilości żwirku jaka jest przy takiej ilości kociastych potrzebna. 

Psiaki i kociaki trafiały od ludzi również z różnych fundacji ale jak to w życiu bywa obietnice dostarczania karmy nie pokryły się z życiem w realu i Marzenka została ze wszystkim ponownie sama.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Wiele fundacji nie powinno ale jak jest pies w potrzebie to co zrobić ?

My też z Ziutką nie powinnyśmy - mamy prawie 3500 zł długu i co jak stanie jakaś bida to odmówimy ?

oczywiście że nie i pomożemy - tak samo jest w przypadku Kwiaciarenki i wielu innych osób - niestety taka rzeczywistość a wszyscy wiemy Małgosiu jak jest :(

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
O ‎2016‎-‎06‎-‎18 o 18:49, Ewanka napisał:

Co słychać u Kwiaciarenki, jak daje sobie radę? taka cisza na wątku zapadła.

Nie mam jak podjechać osobiście ale czasem dzwonię zapytać co i jak - podrzucane są nowe koty i kociaki, u Kwiaciarenki też jest sporo piesków takich starszych.

Podczytuję czasem też informacje na blogu jaki Kwiaciarenka prowadzi

http://kwiaciarenka-lawenda.blogspot.de/

Link to comment
Share on other sites

Postaramy się w najbliższym czasie zrobić chociaż częśćiowy bazarek dla podopiecznych Kwiaciarenki i kupisz puszki i żwirek. Wtedy zawiozę go osobiście i porobię kilka fotek i wypytam  - bo przyznam się szczerze że nasz DT Kasandra i ogarnianie wątku, psiaków i rozliczenia całkowicie mnie pochłonęły i Ziutkę :(

do tego decoupage na bazarki i pieczenie ciastek wątróbkowych na bazarki....ojjjj żeby ta doba miała 40 h wszystko wyglądałoby inaczej :(

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Ewanka napisał:

Kejciu, dzięki za link do bloga, sporo tam bieżących informacji.

Niestety Kwiaciarenka nie pisze tam często wiadomo z jakiego powodu - czas...

ale jest jeszcze na FB - U KWIACIARENKI i Marzena Kwiaciarenka tam częściej można coś wyczytać :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kwiaciarenka z wdzięcznością przyjmie każdą ilość żwirku, piasku, puszek dla kociaków i psiaków 

wszystkiego brakuje oczywiście. 

W ostatnim czasie było kilka adopcji w tym dorosłych kotów.

W załączeniu kilka fotek

kontakt w sprawie adopcji i wszelkich pytań pod numerem Marzenki 797 135 917

 

 

 

 

marzena.jpg

marzena1.jpg

marzena2.jpg

marzena3.jpg

marzena4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...