Jump to content
Dogomania
Kicak

Cavalier to nie rasa, to stan umysłu :)

Recommended Posts

[CENTER]Witam wszystkich, jestem tu nowy, zacząłem wczoraj czytać forum, a dziś postanowiłem się zajerestrować, a i nawet napisać własny post ;)


Mianowicie przejrzałem forumową część o Cavalierkach i nie znalazłem tematu konkretnie o tym, co nasze piękne kudłacze potrafią robić/wymyślić, nie mówię tu tylko o głupotach jakie wyczyniają, ale ogółem, co takiego nietypowego zrobił wasz psiak :eviltong:


Ja zacznę od tego, że mój pocieszyciel, Obi Wan, jest niesamowicie nierozgarniętym, ale zarazem mądrym pieskiem. Raz zdarzyło się mojej mamie, że zgubiła go z oczu, rozglądała się i wołała dłuższą chwilę, po czym zorientowała się, że pies stoi przy jej nodze i tak samo usilnie rozgląda się za samym sobą :lol:


Tak samo, z różnych rzeczy o moim futrzaku, mogę dodać, że zdarza mu się samemu dojść do wniosku, że koniec spaceru i wraca sobie jakby nigdy nic pod klatkę, albo wręcz przeciwnie, że jeszcze nie koniec, a do klatki zbliżyć się nawet nie chce, najgorzej jest jak się spieszę gdzieś, a on siedzi sobie i z uroczą miną patrzy jak ja głupi polazłem drzwi mu otworzyć, a przecież jeszcze łaskawy piesek nie skończył spaceru :angryy: Zdarzyło mi się raz też, że nie chciał oddać piłeczki, więc w ramach zabawy, zacząłem się z nim ganiać po nią. Po chwili zorientowałem się, że powoli powoli, pies zwabia mnie do domu... Spryciarz mały uciekał tylko w tamtą stronę, a jak zagradzałem drogę to naookoło, ale wciąż do domu 8-)


I co do dziwnych rzeczy które robi mój Obiś... Co noc, kiedy śpimy sobie, ( śpi ze mną na łóżku, albo pod ) przed snem liże mnie, najpierw gdzieś po rękach, nogach, a potem po brzuchu, klacie, aż w końcu dobiera mi się do włosów i wylizuje tak długo, aż całe będą mokre i idzie dopiero spać :crazyeye: Nie rozumiem czemu tak robi..? Nie brakuje mu napewno żadnych witamin ani minerałów, bo nie liże niczego innego w żadnej innej porze dnia tak, jak mnie w nocy :WTF:A jak tam u waszych Cavisiów? Robią też coś nietypowego ? :???:[/CENTER]
No i pozdrawiam wszystkich ogoniastych i oczywiście dumnych ( bądź czasem mniej :eviltong: ) Właścicieli,
Kicak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj, widzę, ze bardzo dobrze orientujesz się w tej rasie i ich psotach tych małych i dużych. Ja jednak pisze w innej sprawie. Mam Cavaliera 9-miesięcy, wykryto wadę serca (zastawki) ale na razie nie ma przyjmować leków tylko, mam odczekać 4 miesiące na następne badanie. I wtedy się okaże. Czy ktoś ma może podobne problemy? Czekać na tę wizytę? Sprawdzić u innego lekarza weterynarii? Jestem trochę przerażona, że w tak młodym wieku ma już wadę:( Choć zdawałam sobie sprawę, że to rasa w pewien sposób obciążona genetycznie, to jednak liczyłam na cud...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Announcements

×