Jump to content
Dogomania

Cavalier to nie rasa, to stan umysłu :)


Kicak

Recommended Posts

[CENTER]Witam wszystkich, jestem tu nowy, zacząłem wczoraj czytać forum, a dziś postanowiłem się zajerestrować, a i nawet napisać własny post ;)


Mianowicie przejrzałem forumową część o Cavalierkach i nie znalazłem tematu konkretnie o tym, co nasze piękne kudłacze potrafią robić/wymyślić, nie mówię tu tylko o głupotach jakie wyczyniają, ale ogółem, co takiego nietypowego zrobił wasz psiak :eviltong:


Ja zacznę od tego, że mój pocieszyciel, Obi Wan, jest niesamowicie nierozgarniętym, ale zarazem mądrym pieskiem. Raz zdarzyło się mojej mamie, że zgubiła go z oczu, rozglądała się i wołała dłuższą chwilę, po czym zorientowała się, że pies stoi przy jej nodze i tak samo usilnie rozgląda się za samym sobą :lol:


Tak samo, z różnych rzeczy o moim futrzaku, mogę dodać, że zdarza mu się samemu dojść do wniosku, że koniec spaceru i wraca sobie jakby nigdy nic pod klatkę, albo wręcz przeciwnie, że jeszcze nie koniec, a do klatki zbliżyć się nawet nie chce, najgorzej jest jak się spieszę gdzieś, a on siedzi sobie i z uroczą miną patrzy jak ja głupi polazłem drzwi mu otworzyć, a przecież jeszcze łaskawy piesek nie skończył spaceru :angryy: Zdarzyło mi się raz też, że nie chciał oddać piłeczki, więc w ramach zabawy, zacząłem się z nim ganiać po nią. Po chwili zorientowałem się, że powoli powoli, pies zwabia mnie do domu... Spryciarz mały uciekał tylko w tamtą stronę, a jak zagradzałem drogę to naookoło, ale wciąż do domu 8-)


I co do dziwnych rzeczy które robi mój Obiś... Co noc, kiedy śpimy sobie, ( śpi ze mną na łóżku, albo pod ) przed snem liże mnie, najpierw gdzieś po rękach, nogach, a potem po brzuchu, klacie, aż w końcu dobiera mi się do włosów i wylizuje tak długo, aż całe będą mokre i idzie dopiero spać :crazyeye: Nie rozumiem czemu tak robi..? Nie brakuje mu napewno żadnych witamin ani minerałów, bo nie liże niczego innego w żadnej innej porze dnia tak, jak mnie w nocy :WTF:



A jak tam u waszych Cavisiów? Robią też coś nietypowego ? :???:[/CENTER]




No i pozdrawiam wszystkich ogoniastych i oczywiście dumnych ( bądź czasem mniej :eviltong: ) Właścicieli,
Kicak.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Witaj, widzę, ze bardzo dobrze orientujesz się w tej rasie i ich psotach tych małych i dużych. Ja jednak pisze w innej sprawie. Mam Cavaliera 9-miesięcy, wykryto wadę serca (zastawki) ale na razie nie ma przyjmować leków tylko, mam odczekać 4 miesiące na następne badanie. I wtedy się okaże. Czy ktoś ma może podobne problemy? Czekać na tę wizytę? Sprawdzić u innego lekarza weterynarii? Jestem trochę przerażona, że w tak młodym wieku ma już wadę:( Choć zdawałam sobie sprawę, że to rasa w pewien sposób obciążona genetycznie, to jednak liczyłam na cud...

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...