Jump to content
Dogomania

FUNDACJA "PRO ANIMALS - Na Pomoc Zwierzętom" w Chrzanowie (wątek główny)


Ulaa

Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Państwo byli na naszej stronie, widzieli i Fridę i pozostałe pieski i wybrali tylko Mikę. Myśleli nad Mają, ale Maja za mała. Cezarek wprawdzie większy niż oni chcą ale im nie zaszkodzi pokazać, na żywo może im spasuje, no i faktycznie on sika jak suczka.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy powinnam tu pisac. Na stronce jest w tej chwili tylko mój numer telefonu i wielu ludzi prosi o interwencje. Jakos sobie radze na odległosc. Tym razem sprawa dotyczy kur. Ktos na ulicy Podwale 7 trzyma je w jakis straszliwych warunkach. Policja stwierdziła ze kury to ich nie obchodzą. Jednak żal. Zajrzy tam ktoś? Moze to tylko jakiś złosliwy sąsiad.A może fakt.

Link to comment
Share on other sites

Szczeniaczek podrzucony do lecznicy:
[IMG]http://img441.imageshack.us/img441/6821/sdc10059m.jpg[/IMG]
Wyjeżdżam dzisiaj (w końcu;) ) do poniedziałku i maluszek jest u mojej koleżanki Justyny, jej gg [COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]6218531 [/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]gdyby ktos byl chetny.

[/FONT][/COLOR][COLOR=#717171][FONT=Arial] [/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]Maluszek czarny w skarpetkach, krawacikiem, bialym ogonkiem jak bernus:loveu: ma 7 tyg, odrobaczony, bedzie mial gratis szczepienia. nadaje sie do kotow i malych dzieci (nie jest strachliwy ani delikatny, ale gryzie ludzi po rekach i nogach - bedzie malym dominantem, niczego sie nie boi i atakuje inne psy ;) taki rozpieszczony maluszek, przed kotami sie cofa na szczęście) bedzie sredni.

Zdumiewające, ale zachowuje czystość i pięknie załatwia się na polku, jeśli jest wynoszony co godzinkę.:loveu:
Naprawdę polecam maluszka do dobrego domku.
[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=4][SIZE=5][B]Fundacja szuka wolontariuszy

[/B][/SIZE] Wolontariuszem Fundacji może zostać każdy, kto chce działać na rzecz Fundacji i podpisze [URL="http://proanimals.org/hanek/porozumienie_wolontariat.pdf"]porozumienie o współpracy[/URL]. Nieletni wolontariusze muszą mieć pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych.
Wolontariusze poniżej 18 roku życia mogą:
[/SIZE]
[LIST]
[*][SIZE=4]opiekować się zwierzętami podczas akcji adopcyjnych organizowanych przez fundację[/SIZE]
[*][SIZE=4]rozdawać ulotki[/SIZE]
[*][SIZE=4]kwestować w ramach przewidzianych prawem zbiórek publicznych[/SIZE]
[*][SIZE=4]szukać domów tymczasowych i stałych dla zwierząt przeznaczonych do adopcji[/SIZE]
[*][SIZE=4]wykonywać różne prace aktualnie potrzebne Fundacji[/SIZE]
[/LIST]
[SIZE=4] Pełnoletni wolontariusze mogą robić to co powyżej oraz
[/SIZE]
[LIST]
[*][SIZE=4]brać udział w interwencjach,[/SIZE]
[*][SIZE=4]znajdować sponsorów,[/SIZE]
[*][SIZE=4]urządzać zbiórki publiczne w swoich kręgach znajomych,[/SIZE]
[*][SIZE=4]dawać domy tymczasowe podopiecznym fundacji.[/SIZE]
[/LIST]
[SIZE=4] Bardzo potrzebne są osoby:
[/SIZE]
[LIST]
[*][SIZE=4]o zdolnościach i umiejętnościach plastycznych[/SIZE]
[*][SIZE=4]mogące przyjąć na dom tymczasowy zwierzaka[/SIZE]
[*][SIZE=4]do pomocy w pracach administracyjnych[/SIZE]
[*][SIZE=4]umiejące pisać wnioski o dotacje[/SIZE]
[*][SIZE=4]o kwalifikacjach prawniczych[/SIZE]
[*][SIZE=4]i wszystkie inne, które chcą pracować na rzecz zwierząt – każdy coś może i potrafi jeśli tylko chce pomóc ratować bezdomne zwierzęta.[/SIZE]
[/LIST]

Link to comment
Share on other sites

Suzi to nasza nowa podopieczna.

[URL=http://img294.imageshack.us/i/img4337c.jpg/][IMG]http://a.imageshack.us/img294/1341/img4337c.jpg[/IMG][/URL]

Łapałyśmy ją od zeszłego piątku na Wodzińskiej w Chrzanowie, dopiero dzisiaj udało się. Dziękuję za zaangażowaniu wielu osób, a zwłaszcza Sandry, Sybilli, niektórych mieszkańców bloku oraz osoby kluczowej czyli Pana, który ją zagonił na działkę i dzięki temu sunia jest już bezpieczna :)

Link to comment
Share on other sites

Na stronie proanimals jest mój nr tel i w związku z tym dostałam zgłoszenie...

Zadzwonił Pan z info, że na terenie skansenu w Babicach przebywa suczka z trzema szczeniakami (ktoś podrzucił) i zastanawiają się czy fundacja jest w stanie pomóc czy też muszą rodzinkę odstawić do schroniska.

Sprawa jest PILNA!

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel 32- 622 87 49 (tel do skansenu w Babicach)

EDIT:
ustaliłam, że są to trzy podrośnięte szczeniaki bez matki (źródło - pracownik skansenu)

Psiaki mogą być na terenie skansenu do poniedziałku. Obiecano mi, że do tego czasu nikt ich stamtąd nie będzie przeganiał i dostaną miskę z wodą i trochę jedzenia.
Skontaktowałam się z OTOZ i jest szansa na DT dla jednego psiaka. Tak jak wspominałam w rozmowie telefonicznej jednego mogłabym przygarnąć ale tylko do 20 VIII bo po tym terminie jestem nieobecna przez 3 tygodnie.

Link to comment
Share on other sites

W środę podczas spaceru z psami znaleźliśmy z rodzicami na leśnej drodze jeżyka (właściwie to Lenka go zwąchała). Miał krwawą dziurę pomiędzy oczkiem a noskiem, a na pyszczku i w ranie jaja much (na szczęście bez larw). Prawdopodobnie jakiś pies go pogryzł.[B] Zadzwoniłam do Pogotowia Jeżowego: [COLOR=Red]503-309-303[/COLOR] (radzę odpisać sobie ten numer, pan Kuziomski z Krakowa jest dostępny całą dobę i zawsze służy radą[/B]), pan Kuziomski zalecił włożyć jeżyka do pudelka wyścielonego papierowymi ręcznikami i przewieźć do kliniki Arka w Krakowie (jest to jedna z siedmiu placówek w Polsce polecanych przez stowarzyszenie ochrony jeży, jedyna na naszym terenie. Jest to bardzo ważne, ponieważ opieka wet. nad jeżami nie jest prosta, wymaga sporego doświadczenia). Tam jeżami zajmuje się dr Baran. Dzisiaj w końcu mam jakieś konkretne informacje dotyczące stanu jeżyka. Okazało się, że dziura jest dość głęboka - sięga mu aż do jamy nosowej, ma tam gąbkę z antybiotykiem, prócz tego dostaje też zastrzyki. Najważniejsze - jest spora szansa, że uda się jeża postawić na nogi i wtedy będzie można myśleć o zwróceniu go naturze. Mam ponownie dzwonić w poniedziałek, koszt opieki weterynaryjnej nad jeżem wyniesie około 150 zł.
[B]Jeśli zobaczycie w dzień nieruchawego jeża, obejrzyjcie go dokładnie i jeśli coś budzi Wasze wątpliwości dzwońcie do Pogotowia Jeżowego. Wszystkie gatunki jeży są w Polsce chronione.[/B] Zwykle giną pod kołami rozpędzonych aut jak wychodzą wieczorem na żer, biedne zamiast uciekać przed kołami to zwijają się w kulkę :(

Link to comment
Share on other sites

[B]Bardzo mi przykro, że inicjatywa dotycząca szkoleń i pomocy wychowawczej wywołała tak gwałtowny gniew szanownej Pani Prezes Fundacji.
Jedynym celem tego miała być pomoc ludziom lepiej opiekować się psami i psom nierozumianym przez właścicieli (częsty powód porzucania) - a także przekazywanie całości dochodów (wolnych datków) fundacji.
Z pomysłem nosiłam się od dawna, kochana DorkaWD wsparła inicjatywę swoją energią i zapałem, pomysł spodobał się wszystkim - i narodziła się wiara, że może się udać i przydać. Stąd prośba do Hanek o umieszczenie na stronce...
Niestety, dostało się wszystkim...
Jest mi niezmiernie przykro. Najwyraźniej nie można chcieć pomagać zwierzętom za pośrednictwem tej fundacji, jako że dyktatorski system zarządzający Pani Prezes nie pozwala na żadną wolną inicjatywę - a myślę, że ta w dodatku mogłaby podnieść prestiż fundacji...
Być może inna organizacja chętniej przyjmie naszą pomoc. W dodatku taka, której działalność nie jest "zamrożona" i nie odmawia pomocy potrzebującym zwierzętom, ani nie -przepraszam za określenie- miesza z błotem ludzi, którzy mają chęci i zapał do pomocy.[/B]

----

Hanek, ten pan od jeżyków jest super :) Opiekowałam się jego podopiecznymi na praktykach w Arce. Jedni go wyśmiewają, ale robi naprawdę dużo i poświęca jeżykom całe swoje życie i środki, a ten apel który napisałaś warto aby poznali wszyscy! Zbyt dużo jeżyków umiera bez pomocy, bo ludzie się boją, że są zapchlone i wściekłe! A to nieprawda... Czy "Twój" jeżyk ma środki na leczenie?

Link to comment
Share on other sites

[B]Ula na jakiej podstawie doszlas do takiego wniosku ze pomysl Twoj i Dorki Wd, jest chybiony i nie podoba sie Fundacji? Niestety nie omowilas waszej wspolpracy z zarzadem lecz z osoba z poza zarzadu. Nam nic po za tym co kiedys napisalas( kilka stron wczesniej) nie wiadom, nie znamy konkretow. Zas na watku napisalas ze za wasza prace oczekujecie zwrotu poniesionych kosztow za dojazd jak rowniez na karme dla waszych zwierzat. Poniewaz strona jest strona Fundacji ktora, pokrywa koszty domeny i serwera a nie prywatna strona hanek, dlatego kazdy wpis na strone powinien byc uzgadniany wlasnie z zarzadem.[/B]
[B]Ataki skierowane w moja strone, sa zatem bezpodstawne. Smutne jest ze zarowno Ty jak i Hanek bylyscie w zarzadzie lecz nigdy nie przeczytalyscie statutu zarzadu.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...