Jump to content
Dogomania

Pepa- kochana sunia już w nowym domu.


Recommended Posts

[CENTER]Poznajcie Pepę

[IMG]http://imageshack.us/a/img689/6997/lbmk.jpg[/IMG]

Sunia jeszcze do niedawna miała szczęśliwe życie, co prawda mieszkała na działce z 12 innymi psami i innymi zwierzakami, ale właściciele bardzo o nie dbali. Niestety pan zmarł a pani nie dała rady zajmować się wszystkimi zwierzętami. Pepa trafiła do schroniska. Cały wielki świat przeraża i zarazem ciekawi sunię która do tej pory znała tylko maleńki i spokojny jego kawałek. Dodatkowo stresuje ją fakt, że po raz pierwszy ma zapiętą smycz. W boksie czuje się bezpiecznie i nie opuszcza go zbyt chętnie, za to przy każdej możliwej okazji wraca do niego.
Pierwszy spacer był ciężki. Miotanie się na smyczy, szukanie kryjówki i wtulanie w człowieka szukając oparcia. Po wyjściu z budynku trzeba było spacerować przy krzakach z częstymi postojami. Otwarta przestrzeń budziła lęk.
Drugi spacer był już o wiele lepszy, dalej były opory przed wyjściem, ale poza schroniskiem sunia już ładnie spacerowała. Postoje dalej były częste ale teraz już bardziej dla zapoznania się z nowymi rzeczami a nie by się schować. Bardzo ciekawi ją wszystko co nowe, jednak ogromne ciężarówki i autobusy okazały się potworami z koszmarów :evil_lol:. Gdy tylko taki potwór na kółkach przejeżdża, Pepę ogarnia panika, miota się na wszystkie strony szukając ucieczki a potem przerażona wtula się w człowieka z całych sił. Sunia nie jest nauczona jedzenia z ręki i na początku nie chciała wziąć z niej smaczka. Myślałam, że to przez stres ale z miski, saszetki, czy woreczka jadła normalnie i później brała też z ręki, jednak bardzo ostrożnie i delikatnie jakby nie wiedziała jak się za to zabrać ;).
Pepa jest strasznym pieszczochem, podchodzi i przytula się do każdego prawie przez cały czas, daje się też brać na ręce.

[IMG]http://imageshack.us/a/img585/5660/xai7.jpg[/IMG]

Opis:
Pepa to sympatyczna, trzyletnia sunia średniej wielkości. Jest bardzo przyjacielska, uwielbia pieszczoty i podchodzi do każdego, by się poprzytulać. Bez problemu pozwala się brać na ręce i wykonywać przy sobie różne czynności. Nie ma problemu w kontaktach z innymi psami. Sunia jest strachliwa, boi się gwałtowniejszych ruchów, podniesionej ręki i przedmiotów w niej trzymanych. Lęk budzą w niej także ruchliwe ulice i większe pojazdy. Całe życie mieszkała na działce, więc jeszcze nie całkiem potrafi chodzić na smyczy. Jest wysterylizowana.

Kontakt: 500 614 664

[IMG]http://imageshack.us/a/img826/7352/e7a9.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.us/a/img30/7479/uwe.JPG[/IMG]

[IMG]http://imageshack.us/a/img59/6029/ur98.jpg[/IMG]

Sunia ma numer 839/13



[/CENTER]

Edited by Hmmm
Link to post
Share on other sites
  • Replies 154
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='madzia.uje93']Jestem u Pepy:D Jej ulubiona pozycja to chyba dwie łapki na człowieku i czekanie na głaskanie:D[/QUOTE]
Na razie tak :D Ciekawe czy dalej też tak będzie, bo Pepa zachowuje się jakby miała cieczkę, nastawia się ciągle, napiera, piszczy i gwałci, więc nie wiem czy te przymilanie nie jest wywołane własnie tym. Czy może to być wywołane jakimiś zmianami po sterylce?

Link to post
Share on other sites

Wczoraj Pepa strasznie mnie zaskoczyła. Wypadła z boksu jak tylko ją zapięłam a idąc korytarzem wylewnie witała wszystkich napotkanych ludzi :D. A kiedy wyleciała na dwór zaczął się szał radości, bieganie na wszystkie strony, szaleństwa podbieganie do mnie, żeby się przytulić i znowu. Trochę to trwało a kiedy się uspokoiła i mogłyśmy już iść na spacerek to zaczepiała do zabawy większość napotkanych psów, co też jest nowością. Nawet z Hefnerem chciała się bawić :crazyeye:, więc chyba wkradł się już w łaski bo na pierwszym spacerze, to był jedyny pies, na którego Pepa się rzucała (jak na złość:shake:). Tak więc wczoraj był dość przełomowy dzień, nawet autobusy i ciężarówki nie budzą już paniki tylko lekki strach. Kiedy przejeżdżają trzeba je obserwować a potem można normalnie ruszyć dalej.
Spotkałyśmy też wczoraj siostry Pepy i okazało się, że to ona radzi sobie najlepiej. Vita i Freszka idąc podobno strasznie plączą się koło nóg, Freszka też rozłożyła się wczoraj na środku ulicy. Pepa na smyczy nie chodzi idealnie i często przechodzi z jednej strony na drugą ale raczej się nie plącze. Jedyne co mi przeszkadza, to to, że nie zwraca uwagi na słupy, znaki, czy drzewa i idzie po innej stronie niż ja, a ja po prostu nie lubię odplątywać z nich smyczy dlatego moje psiaki znają komendę wróć się.
Dodam, że Pepa chce się wcisnąć za każde ogrodzenie które mijamy, no chyba, że jest tam pies. Ale kiedy jesteśmy na wybiegu to od razu chce uciekać do boksu. Mam nadzieję, że jak jeszcze bardziej się otworzy, to nie będzie już się chciała w nim chować. No i wczoraj nie chciała nic zjeść, nawet z saszetki, a przyniosłam jej dużo różnych rzeczy mając nadzieję, że na coś się skusi.

Link to post
Share on other sites

Wczoraj Pepa od początku spacerowała z Hefnerem i super się zgadzali :loveu: Najpierw poszliśmy na wybieg, gdzie po raz pierwszy się rozszalała, biegała sama potem bawiła się z Riko;). Oczywiście najwięcej i tak było przytulania, nawet wystawiła brzuszek do głaskania. Pepa cały czas była na smyczy, bo ciągle chce uciekać do boksu:shake:. Ze smakołykami dalej ciężko, trochę zjadła ale tak jakby od niechcenia, wypluwała każdy kawałek po 5 razy przed zjedzeniem. Potem spacer po lesie, gdzie wszystko było tak ciekawe, że zostaliśmy z tyłu bo trzeba było dokładnie zbadać i obwąchać każdy element terenu :evil_lol:. Powrót był już nieco szybszy. Na koniec poszliśmy znowu na wybieg, tym razem zamknięty. Tam otworzyłam Pepie boks i jak tylko to zauważyła wleciała do środka, jednak nie zamykałam jej. Po kilku minutach wyszła z powrotem do nas ale co jakiś czas wracała do siebie i wychodziła znowu... aż w końcu musiałam iść.

[IMG]http://imageshack.us/a/img29/4595/ajf6.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.us/a/img62/9841/unq3.jpg[/IMG]


[IMG]http://imageshack.us/a/img208/2088/b3he.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.us/a/img11/4179/h6l7.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.us/a/img199/459/2fwr.JPG[/IMG]

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...