Jump to content
Dogomania

Wodobrzusze przy chorobie serca


czikaW

Recommended Posts

Czy ktoś ma doświadcznie z wodobrzuszem u psa? U mojej suni ciągle woda powraca. Po wypuszczaniu wody (punkcja) za około 8 dni ona znów się zbiera. Pies dostaje furosemid ale to wiele nie pomaga :( czy ktoś wie co robić? czy wodobrzusze da się wyleczyć?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']robiliście jej badania?np.ekg?może leki kiepsko działaja?pogadaj z wetem na ten temat.
p.s.nie wiem czy słusznym jest "odciąganie"wody z brzucha :roll:[/QUOTE]

Robiliśmy jej badania, ekg, usg brzucha klatki piersiowej, krew, przy kazdej wizycie jest osłuchiwana przez lekarza. Stwierdził u niej chorobę serca, coś z lewą komorą (chyba kardiomopatia rozstrzeniowa). Wet powiedział że ta woda zbiera jej się dlatego że przez chore serce inne narzady nie pracują prawidłowo. Miałą już 3 razy odciąganą wodę, bierze leki, enarenal, furosemid, vetmedin. Ale furosemid ma raz zminiejszany a raz zwiększany - dlatego że negatywnie działa jej na nerki (ma co jakiś czas robione badania na mocznik itp).


A dlaczego uważasz że może nie słusznie ma odciąganą wode?? Proszę powiedz coś więcej o tym.

Powiem szczerze że już nawet nie wyrabiam finansowo na weta :( czasami zastanawiam się czy te wszystkie badania jakie je robią są potrzebne

Link to comment
Share on other sites

moja zamiast enerenalu dostaje psi odpowiedni Cardalis 5 mg/40 mg jest to lek co ma dwie substancje w sobie.. jest drogi ja akurat kupuje teraz opakowanie 10 mg/80 mg i płace 126 zł ale mam na 2 miesiące (przedtem płaciłam 94 zł za 1 miesiąc). Teoretycznie przy lekach nie powinno pojawiać się wodobrzusze... może ma złe dawki dobrane... a kontaktowałaś się z jakimś psim kardiologiem ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='roma_121']moja zamiast enerenalu dostaje psi odpowiedni Cardalis 5 mg/40 mg jest to lek co ma dwie substancje w sobie.. jest drogi ja akurat kupuje teraz opakowanie 10 mg/80 mg i płace 126 zł ale mam na 2 miesiące (przedtem płaciłam 94 zł za 1 miesiąc). Teoretycznie przy lekach nie powinno pojawiać się wodobrzusze... może ma złe dawki dobrane... a kontaktowałaś się z jakimś psim kardiologiem ?[/QUOTE]



Cały czas chodzimy do kardiologa i on prowadzi moją Czikę - ale rzeczywiście coś jest nie tak, albo to już jest takie stadium choroby albo co z lekami nie tak

Link to comment
Share on other sites

Cziko a skąd jesteś, może uda się doradzić lekarza jeśli jesteś z woj. mazowieckiego. Można by się zastanawiać jedynie nad diagnostyką którą przeszedł Twój pies, ale nie będę się uzewnętrzniać w końcu na forum bardziej liczą się porady weterynaryjne udzielane przez osoby które o leczeniu nie mają zielonego pojęcia.
A wodę w takim przypadku się odciąga i to obowiązkowo, czasami nawet w litrach. To ratuje życie zwierzęcia.

Link to comment
Share on other sites

a może wodobrzusze nie jest spowodowane chorobą serca tylko innego narządu np. wątroby lub nerek ? specjalistą nie jestem, ale z tego co weterynarz-kardiolog mówi przy lekach wodobrzusze nie powinno się pojawiać.. może skonsultuj go z innym wetem... ciężka sprawa :(

Link to comment
Share on other sites

"woda" w brzuchu może mieć charakter przesięku(może ale nie musi)-dlatego napisdałam że nie powinno sie tego spuszczać ale wspomagac w miarę możliwości lekami odwadniającymi,oczywiście jeśli pies przejawia silne trudności w oddychaniu pewnie warto rozważyć i odciągnięcie go.

Link to comment
Share on other sites

Kilka lat temu nasz jamnik miał niewydolność serca, też miał wodobrzusze brał Furosemid i inne leki moczopędne ale i tak trzeba było odciągać płyn. Jak byłam na studiach pamiętam bokserkę która przychodziła na odciąganie wody z brzucha i jednorazowo spuszczano ok 2 litrów, i tak średnio raz w tygodniu. Płyn się odciąga ponieważ powoduje on ucisk na narządy w jamie brzusznej i na przeponę. Nie ma znaczenia to czy jest to przesięk.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Czika żyje, ciągle jeździmy na odciąganie wody, ale po 3 dniach znowu nabiera jej dużo :( jezdzę z nią średni co 2 tygodnie, lekarz ciągle próbuje zmieniać jej dawki leków, ale to nic nie daje. To wodobrzusze jest spowodowane chorobą serca kardiomopatią rozstrzeniowa, zaczeło się od omdleń w sytuacjach stresowych lub emocjonujących (np jak widziała innego psa, lub jak się witała z wlascicielem), potem miała kaszel. A teraz ciągle w szybkim tempie powraca ta woda. :(( Po odciągnięciu jest poprawa, piesek jest radosny ma apetyt, bawi się, a gdy jej się nazbiera więcej to jest spokojniejsza, mało się rusza, mniej je. Podająć jej leki, min. furosemid - strasznie dużooo pije (może to dlatego ta woda tak szybko wraca, moze nie powinnam jej pozwalać tak dużo pić na raz?) Juz sama nie wiem. Nie wiem czy nie powinnam jej uśpić, lekarz nic nie mówi ... :(

Link to comment
Share on other sites

cały czas mamy kontakt z weterynarzem, jutro kolejna wizyta i upuszczanie wody. Zastanawiam sie czy po prostu nie zmienić weterynarza, bo to czym jest do tej pory leczona nie pomaga :( więc albo stan jest już tak ciężki albo weterynarz źle dobiera leki. Znalazłam stronę intrenetową z ziołami dla psów: [url]http://dog-natural.blog.onet.pl/[/url], czy ktoś słyszał o tym?

Link to comment
Share on other sites

Co dostaje Twoj pies? Masz bokser tez cierpial na kardiomiopatie rozstrzeniowa, przy dobrze dobranej terapii udalo sie nam opanowac wodobrzusze i woda nie zbierala sie u niego od lutego w listopada ciagnac na tych samych dawkach lekow.
W listopadzie nabral sporo wody, zwiekszylismy ilosc verospironu i znowu plyn przestal sie zbierac do czasu az serce stalo sie juz bardzo slabe i nic mu nie moglo pomoc. Nasz pies przezyl 11 miesiecy od ziagnozowania choroby, byl swietnie prowadzony i ciagle zadziwial lekarz ze przyszedl na kolejna kontrol.



Tak jak pisalo juz kilka osob, nie mozna sciagac tak czesto plynow!

Skad jestes?

Edited by mattnat
Link to comment
Share on other sites

Czika dostaje:

-enarenal 5 mg, podajemy jej jedną trzecią tabletki 2 razy dziennie, - vetmedin 1,25 mg, podajemy jej 1,5 tabletki rano i 1 tabletkę wieczorem, - furosemid 40 mg, podawany jednego dnia: pół tabletki 3 razy dziennie, następnego dnia: pół tabletki 2 razy dziennie. - spironol 25 mg, podawany do tej pory: jedna czwarta tabletki dwa razy dziennie, dziś kilka dni temu została zwiększona dawka do połowy tabletki dwa razy dziennie.Wodobrzusze bardzo szybko wraca, już na 3 dzień po spuszczeniu wody jest od nowa :( lekarz mówi że on już nie może dać jej większych dawek jak na jej wagę (ok 6 kg.) Powiedział aby ograniczyć wodę tzn dawać jej mniejsze ilości ale częściej a nie jak do tej pory wypijała po 2 miski na raz. Podobno pies w ciągu dnia powinien pić ok 350 ml wody. Ale przecież furosemid i spironol któe dostaje są odwadniające. Dlatego tak jej sie chce pić.

Jesteśmy z Lublina.

Mattnat a co dostawał Twoj piesek?

Ostatnio znalazłam stronę DOG NATURAL - mieszanki ziołowe dla psów - może ktoś coś o tym wie?

Link to comment
Share on other sites

Nasz psiak dostawal vetmedin tez 2x dziennie w takiej kombinacji jak Twoja. Moczopedne leki: verospiron- dostawal 50mg 1x dziennie na 25 kg wagi, tutaj jest ta sama substancja czynna co przy spirolonie, dolacz moze diuver do leczenia, ciezko byloby dzielic tabletke bo najmniejsza dawka lekuw tabletce to 5mg a Twoj pies powinnien dostac ok. 0,6mg i to tez 1x dziennie najlepiej troche po spirolonie 15-30 minut. Zapytaj o ten lek weta.
Dostawal tez biostotal 40mg 0,5 tabletki 1x dziennie oraz prestarium 5mg 1x dziennie.

Dodatkowo magnez 1x i tran 2x dziennie.

Wody moim zdaniem nie powinnas ograniczac.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

W niedziele byliśmy u weterynarza ponieważ Czika ma wybrzuszenie po jednej stronie. Okazało się że to strasznie powiększona wątroba. Diagnoza - rak wątroby. Nie ma już ratunku..... Tylko dlaczego wet ciągle leczył ją na serce i jak wodobrzusze nie mijało to nie szukał dalej....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...