Jump to content
Dogomania

Opinie o hodowli "Z Kluczwody"


Recommended Posts

Ich strona www jest bardzo uboga. Nie ma tam żadnych informacji o osiągnięciach wystawowych czy szkoleniowych rodziców szczeniąt, nie wiadomo, w jakiej organizacji kynologicznej hodowla jest zarejestrowana itp. Na Twoim miejscu zrezygnowałabym z zakupu szczeniaka.Według mnie nie warto.

Link to comment
Share on other sites

Wiadomo, w jakiej organizacji kynologicznej jest zarejestrowana hodowla - w ZKwP. Wejdź sobie na forum russell - terrier . pl (bez spacji), tam jest kilka parsonów z tej hodowli, możesz poczytać tematy, napisać do właścicieli o ich opinie. Oczywiście, odradzam decydowanie się na szczeniaka bez wyjazdu do hodowli i zobaczenia warunków na własne oczy, zwłaszcza jeśli na rasie znasz się mało, sądząc po braku wiedzy o hodowli. Ja osobiście nie słyszałam wiele o tej hodowli, co z jednej strony jest dobre, bo nie słyszałam też nic złego ;) Natomiast warto zwrócić uwagę na posiadane przez rodziców szczeniaków badania (PLL, wypadanie rzepki, teraz hodowcy badają również słuch oraz serce), bo coraz więcej hodowli je robi, a to jednak większe prawdopodobieństwo, ze szczeniak będzie zdrowy. Oszczędzę sobie osobistej opinii na podstawie zdjęć (też szukam psa, prawdopodobnie JRT, do powiększenia stada).

Czemu chcesz akurat JRT?

Link to comment
Share on other sites

Chce go, ponieważ stwierdziłem, że to jest idealny pies dla mnie. Jest żywiołowy, energiczny oraz niewielki co jest bardzo dużym plusem u mnie, bo mieszkam w bloku. Mogę zapewnić mu bardzo dużo ruchu, ponieważ uwielbiam sport a w szczególności bieganie, oraz posiadam bardzo dużo czasu wolnego. Zaraził mnie tą rasą sąsiad z bloku obok, gdy tylko go zobaczyłem stwierdziłem, że to jest bardzo piękny pies. Następnie zacząłem bardzo dużo czytać o tej rasie i wiem o nich coraz więcej. Oczywiście przed zakupem psa pojadę tam, aby zobaczyć w jakich warunkach żyją te psy. Jeszcze zapytam się tego sąsiada skąd ma psa, lecz nie mam dobrych kontaktów z nim, bo znam go od niedawna. Dziękuję za pomoc, jest to dla mnie bardzo ważne :)

Hodowla jest zarejestrowana w związku ZKwP w oddziale w Krakowie :)

Edited by adi20015
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...