Jump to content
Dogomania

Nauka czystości a kwarantanna i okres zimowy...


Paskuda31

Recommended Posts

Witam.Mam na imie Kaśka i jestem szczesliwa posiadaczka 9tygodniowego yoreczka Maffiego.Chcialam przedyskutowac z wami moje dylematy,a pzyznam sie, ze mam ich kilka. Otóż mamy polowe pazdziernika,Maffi jest tydz przed kolejnym szczepieniem wiec czeka go kwarantanna.Jak przywiezlismy go do domku to wychodzilam z nim na spacerki bardzo czesto,uwazajac przy tym zeby nie mial kontaktu z innymi psami. Moje 1 watpliwosci dopadly mnie gdy zauwazylam ze Maffi weszy wszedzie gdzie mogly siusiac inne pieski,i kazdego smieciucha bierze do pyszczka. Przez pierwsze 3 dni udawalo mu sie robic siku i kupke na polku,choc i wpadki w domu.Pozniej niestety musialam wrocic do pracy co wiazalo sie z tym ze Maffi musial byc sam przez 2 3 h,wiec kupilam mu mate. Zaczal ladnie na nia robic siku-kupka niestety laduje w roznych czesciach domu.Ale od tego czasu Spacery sa tylko rozrywka dla niego bo ani razu sie nie zalatwl-przynosi do domu.Po 1 jest juz zimno i mokro i on baaardzzoooo nie chce spacerowac,telepie sie caly, piszczy siada i sie nie rusza,po 2 jak jest cieplej to tak bryka ze zaczyna mi uciekac do innych ludzi pod auta itd(obrozy,szelek, sie boi mimo ze staram sie go przyzwyczajac w domu), po 3 mimo ze go wyprowadzam caly czas mam obawy ze nie powinnam bo nie ma wszystkich szczepien. Stad moje pytanie:jaka kolejnosc zachowac przy nauce czystosci.Przeczekac w domu kwarantanne,czy moze kwarantanne i zime...czy wychodzic caly czas?z mat poki co do zera zejsc nie moge bo pracuje i zawsze po te 2 h jest sam.Martwie sie ze po kwarantannie bedzie juz przeciez calkiem zimno i on sie juz mi nie ruszy wcale na polku.A jak przeczekam zime to sie boje ze juz bedzie za duzy na nauke.Bardzo prosze o rady,bo nie chce "zepsuc"piesia.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

witam.
Radzę uczyć malucha czystości od pierwszych dni, ponieważ jeśli pozwolisz mu przez kilka miesięcy załawiać się w domu, to cieżko będzie mu zrozumieć dlaczego nagle nie wolno tego robić.
Wyprowadzaj mniej więcej co trzy godziny i zawsze po jedzeniu lub kiedy się obudzi. Staraj się wyłapac moment, w którym napewno mu się chce i wtedy wychodź na dwór. Chwal jeśli się załatwi na dworze.

Jeśli zostawiasz matę to stopniowo co kilka dni przesuwaj ją bliżej drzwi wyjściowych. Kiedy będzie już pod drzwiami i zauważysz, że maluch do niej idzie po prostu wynieś go na dwór.

Jesli marznie kup mu nieprzemakalną kurteczkę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...