Jump to content
Dogomania

8 tygodniowy szczeniak


Stopczyk

Recommended Posts

Witam,mam 8 tygodniowego szczeniaka piesek to mieszaniec i mam taki problem,że pies nie chce chodzic na smyczy,idzie chętnie ale do domu w strone bloku a z bloku w inne miejsce nie.Pozatym czesto sie kladzie i nie chce isc nawet bez smyczy w nowych miejscach ma ulubione miejsce kolo bloku i dalej nic.Jak nauczyc go chodzenia na smyczy?Kuszenie smakolykami nie pomaga.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Stopczyk']Witam,mam 8 tygodniowego szczeniaka piesek to mieszaniec i mam taki problem,że pies nie chce chodzic na smyczy,idzie chętnie ale do domu w strone bloku a z bloku w inne miejsce nie.Pozatym czesto sie kladzie i nie chce isc nawet bez smyczy w nowych miejscach ma ulubione miejsce kolo bloku i dalej nic.Jak nauczyc go chodzenia na smyczy?Kuszenie smakolykami nie pomaga.[/QUOTE]

a może spróbuj z ulubioną zabawką/ piszczałką :)
nie przestraszył się czegoś, może teraz żle mu się to kojarzy ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Stopczyk']Problem w tym,że nie ma ulubionej zabawki gryzie co popadnie meble chodniki kapce jak mówimy nie wolno to nic sobie z tego nie robi[/QUOTE]

musicie sprawić małemu jakieś zabawki :) bądżcie konsekwentni ;)
na psocenie:
[SIZE=3][/SIZE][SIZE=4]"[COLOR=#5A5A5A][FONT=Arial]W momencie gdy nasza sunia zaczynała rozrabiać, psikaliśmy ją wodą z pistoletu, tak żeby nie widziała, że to my ją karzemy. Szczenie wie wtedy, że zostało skarcone za niepożądane zachowanie, ale nie kojarzy tego z nami, więc eliminuje takie zachowania. W momencie gdybyśmy nakrzyczeli na nią w czasie psocenia wyeliminowalibyśmy złe zachowanie ale tylko w naszej obecności.[/FONT][/COLOR][/SIZE][SIZE=3][COLOR=#5A5A5A][FONT=Arial]
[/FONT][/COLOR][/SIZE][COLOR=#5A5A5A][FONT=Arial][SIZE=3]Szczeniak gryzie meble najprawdopodobniej z dwóch powodów. Albo swędzą go zęby albo się nudzi. W obu tych przypadkach najlepiej podsuwać mu do zabawy takie zabawki, które bądź ukoją swędzenie , bądź szczeniaka zaciekawią. "[/SIZE]

[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

on się po prostu boi. zna teren wokół bloku to tam chodzi, a świat jest taki straszny i w ogóle, że trzeba zwiewać;) na smyczy ucz go chodzić w domu, a jak jesteście na dworze i szczylosław odmawia dalejpójścia to weź go na ręce i niech na rękach zwiedza świat. to samo było z moim szczeniakiem. też szedł i szedł, aż w jakimś miejscu stwierdził, że dalej nie idzie i siadał, więc zwiedzał okolice na rękach, a jak podrósł to chodził na spacery normalnie.

Link to comment
Share on other sites

Tak tylko że on nawet w domu nie chce chodzic na smycze gryzie ja poprostu mysli ze to zabawa.Wychodzi z mieszkania na smyczy boi sie wejsc do winy trzeba go na rekach niesc z windy po schodach na rekach dopiero na dworzu idzie w miare ale tylko w swoje miejsce gdzie chce sie zalatwic i wraca a jak chce sie isc z nim kolo ulicy chodnikiem to kladzie sie i ani rusz to chyba troche dziwne prawda?

Link to comment
Share on other sites

to zapnij mu smycz i zajmij go zabawką, a smycz niech się normalnie za nim ciągnie. jak psiak nie chce iść to na ręce i niech na rękach podróżuje. nie ustępuj mu i nie wracaj do domu jak się położy, bo wtedy umacniasz go w przekonaniu, że dobrze robi. przejdziesz z nim kawałek na rękach w nowe miejsce, nieruchliwe i tam spróbuj go postawić na ziemi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...