Jump to content
Dogomania

Psy od Evelin i pucki69 u Murki


Evelin

Recommended Posts

Dumka od ok. 13.00 jest już w DS :)

Zamieszkała w miejscowości Sztabin mieszczącej się między Suwałkami a Białymstokiem :)
Ale TZ mówił, że warto ją było wieźć taki szmat drogi (od nas to ponad 400 km), bo ludzie fantastyczni i Dumka się tam świetnie zachowywała. Dom z ogrodem, nie ma opcji, aby sunia spała poza domem :) Suńka będzie miała towarzystwo kota, który jest jej wielkości :) Są też trzy pokolenia ludzi (są także dzieci), więc Dumka nie będzie zostawać sama właściwie.

 

TZ już wraca i wiezie Shilę na miejsce Dumki :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Wieści z DS Dumki :D

 

 

Witam !!!

Jestem właścicielem Dumki od Państwa zaadoptowanej, suczka już po tygodniu się zadomowiła. Jest czujna, mieszka w domu sama sobie wybrała miejsce na legowisko w kuchni, trzyma czystość, lubi dużo przebywać na podwórku, broni swojego terytorium, słucha poleceń, z kotką żyje w zgodzie ale jak tylko kotka porusza się wolno, bo jak szybko to goni się za nią. Do samochodu jadąc  na działkę wskakuje sama. Na działce jeszcze nie wypuszczamy bez smyczy. Dla gospodarza podaje łapki. Do dzieci też już się przyzwyczaiła. Dołączam 4 fotki.

Pozdrawiam:

Józek B.

 

f9cdb5e836de80e3gen.jpg

 

f1a991cfd67c5ff8gen.jpg

 

26b810f166fa5da9gen.jpg

 

b951d39356fbdd95gen.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Pustki u Shili, a ona się wspaniale rozbrykała:) nawet bawić się potrafi:) Najbardziej zależy jej na uwadze człowieka i potrafi być zaborcza jeśli chodzi o inne psy: delikatnie obnaża ząbki i pokazuje, że ona ma pierwszeństwo, żeby domagać się głasków:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

No... suńka wyjątkowo lubi jeść... wchodzi nawet do boksów innych psów i wyjada... a jak na nią krzyczę to nabiera do pyska ile się da, wychodzi z boksu w jakieś zacisze, tam wypluwa i wtedy je:)  Zawsze jak ją przyłapię na podjadaniu z cudzych misek lub z wiaderka z karmą to patrzy na mnie takim wzrokiem jakbym jej odbierała ostatni posiłek w życiu;)

Link to comment
Share on other sites

Powalona ta dogomania- po kliknięciu pojawia się regulamin,którego pewnie i tak nikt nie czyta.

Są jakieś wczasy odchudzające dla pulpetów???   Widać,że z apetytem to nie ma raczej problemów haha

Czy ktos dzwonił z ogłoszeń?

Link to comment
Share on other sites

Evelin? Gdzie dajesz ogłoszenia? Może ja kupię teraz jakieś? Murko jesteś pewna że ona jest "tylko" gruba? Bo sporo przytyła od ostatnich zdjęć. Mój pies Ryszard przytył 1 kg ( na 9 kg jakie ważył) i nie mogę go odchudzić. Evelin proszona jest o nielitowanie się nad biednym, odchudzanym Ryszardem ;)

Link to comment
Share on other sites

Ona nie jest "tylko" gruba... ona jest wyjątkowo gruba. Od początku zastanawiałam się czy to nie jest związane z jakimiś problemami zdrowotnymi, ale suńka ogólnie czuje się wyśmienicie i żadnych dolegliwości nie ma. No i apetyt ma ogromny, już jej nie pozwalam wyżerać innym psom. W boksie ma do towarzystwa innego psa, więc nie mogę jej ograniczyć jedzenia (bo zeżre wszystko i drugi psiak będzie głodował). Żeby ją odchudzić musielibyśmy ją odizolować. W domu mamy podobnego spaślaka Gacka, od dawna daję mu minimalną ilość karmy i nic to nie pomaga:(

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Shilka z Hanią, może takie fotki przyniosą suni dom...

75e6517e8b044698gen.jpg

40e3e6eb8e0401bbgen.jpg

add3ae2ed5c35347gen.jpg

c4b503beca3b7546gen.jpg

d0b24b4dd088c279gen.jpg

Shilka była przez parę dni w domu (nieplanowane zwroty z adopcji i mus zorganizowania miejsca) - miała trochę obawy przy przekraczaniu progu, ale szybko się jej spodobało. Ogólnie zachowywała się dobrze, tylko koty się jej nie podobały, zwłaszcza jak zaglądały do jej miski:) Ale przechodząc przez korytarz nie robiła im krzywdy, więc myślę, że kwestia czasu i się przyzwyczai. Ogólnie wszystko futrzaste co zbliżało się do jej misek się jej nie podobało;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ależ Hania urosła...jeszcze niedawno taka maleńka była.. Fajne fotki, Shilka widać zadowolona...

Zwroty z adopcji-  za mało szczeka, alergia, nie chce się bawić ( np pierwszego dnia pobytu), nasikał..itd...U Was też tak jest? 

A najlepsze sa gadki z tymi co chcą adoptowć np yorka.Opowiadała mi Maddalena- telefon. ...proszę pani chce adoptować yorka.Moja córeczka już od dawna marzy o takim piesku...A córeczka w jakim wieku? Odpowiedź:  1,5 roku...

Link to comment
Share on other sites

Ja ostatnio miałam pytanie na maila: "czy sunia jest dobrze wytresowana?"... powroty z adopcji są... ostatnio chyba został pobity rekord i pies wrócił z adopcji po niecałej dobie:(

Wydaje mi się, że ludzie stali się trochę zbyt wygodni, szybko się poddają. Niestety nie da się tego przewidzieć kto jak się zachowa... wszystko wychodzi w praniu.

A Shilkę wysłałam wczoraj jako kandydatkę do domu z ogrodem, gdzie pani szuka spokojnego średniego pieska w średnim wieku:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

W piatek Shilke zaprezentowalam bardzo sympatycznej rodzinie z dwojka malych, ale bardzo fajnych dzieci. Sunka cudownie sie zachowywala, wywalala brzuchol do glaskania, dawala dziewczynkom buziaki:) Panstwo sa z Lublina, maja podjac decyzje o adopcji i dac znac. Jeszcze dwa inne psiaki biora pod uwage, ale najbardziej chcialabym, aby padlo na Shile, bo ma najmniejsze szanse na adopcje z tej trojki i mysle, ze najlepiej pasowalaby do tego domu. Pani cudownie ja podsumowala mowiac do dziewczynek: "no, ta sunia nie bedzie Wam pileczek aportowac, ale szczurkom nic nie zrobi, nie dogoni ich... przez plot nie przejdzie i sie tez nie podkopie, pod brama sie nie zmiesci... co najwyzej moze nam wygniesc fotel:)"

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...