Jump to content
Dogomania

Psy od Evelin i pucki69 u Murki


Evelin

Recommended Posts

Dzwoniła do mnie pani prowadząca stronę (żeby upewnić się, że sunia aktualna) i trochę poprawiłyśmy wspólnie info :)

Póki co ciiiisza w sprawie suni :( A z niej wyszła niezła gagatka :) Potrafi się dobierać ludziom do kostek :) Ale tylko obcym, nas kocha ponad wszystko. Tylko teściowej nie bardzo, ale ona się nią nie zajmuje, więc chyba po prostu traktuję ją jako intruza...

Na dniach fotki jakieś porobię, póki pogoda ładna :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

No i pani coś nie dzwoni :( A tak się cieszyłam, że ta łobuzica będzie miała domek... Ona niby taka futrzasta, ale jak pada deszczyk to nie chce wyjść z boksu ;) 

Mimo wszystko fajnie, że w końcu jakieś zainteresowanie jest...

 

Przegapiłam to, że Dumka nie ma wirusówek zrobionych. Chyba trzeba by dorobić chyba?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dumka została zaszczepiona na wirusówki  (jechaliśmy do lecznicy po psiaka po zabiegu i zabraliśmy Dumkę na szczepienie), koszt to 27 zł + 5 zł dojazd do lecznicy:

http://images67.fotosik.pl/350/831455603fc0b391gen.jpg

 

Parę dni temu zrobiłam suni parę fotek (dostałam lustrzankę i testuje), postaram się wrzucić jutro.

Suńka zaczęła się bawić zabawkami, tylko przy aparacie się peszy :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Dziś rozmawiałam o Dumce z jedną panią, ma się zastanowić... Znając życie pewnie się nie odezwie...

 

Dumka ma ok 3 lata i w genach jamnika szorstkowłosego. To niewielka sunia, ważąca ok. 10 kg. Ma charakter typowy dla jamnikowatych, jest wpatrzona w swoich opiekunów jak w obrazek, uwielbia pieszczoty i jest wielkim łakomczuchem. Nie brakuje jej temperamentu, potrafi biegać i bawić się jak szczeniak, a także bronić swojego terytorium niczym rottweiler. Mimo obfitego i niepokornego futra jest zmarźlakiem i nie lubi kiedy jej zimno lub mokro w łapki. Lubi pilnować ogrodu i wygrzewać się na słoneczku, ale świetnie też czuje się w domu i umie się tam zachować (nabrudzenie byłoby poniżej jej godności).

Dumka umie też chodzić na smyczy. Z psami dogaduje się bardzo dobrze, lubi zabawy zwłaszcza w ganianego. Koty nie wzbudzają w niej instynktów morderczych.

Dumka jest wysterylizowana, posiada książeczkę zdrowia i aktualne szczepienia. Jest regularnie odrobaczana i zabezpieczana przeciwko pchłom i kleszczom.

Przebywa obecnie w domu tymczasowym w okolicach Janowa Lubelskiego. Istnieje możliwość pomocy w transporcie.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Życie lubi zaskakiwać i pani się odezwała :)

Dumka jedzie po jutrze do domku! :) :) :)

Zamieszka w Krakowie, w mieszkaniu w bloku z ładnymi terenami spacerowymi. Pani jest samotna, ale aktywna, miała kiedyś jamnika i wie co to za ziółka ;)

Dumkę już obmierzyłam wzdłuż i wszerz, bo pani chce już jej wszystko kupić, legowisko, obróżkę. Pani zwraca również całość kosztów dowozu suni do Krakowa (na miejsce zawiezie Dumkę TZ).

Mam nadzieję, że wszystko się odbędzie bez problemów i sunia wreszcie doczeka się domu!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...