Jump to content
Dogomania

Szczeniak i małe zwierzęta...? HELP!


Gamila

Recommended Posts

Witam, od niedawna posiadam 3-4mies. szczeniaka - kundelka ;) Na samym początku gdy do nas trafił nic nie mówił moim królikom czy kilku kurom które biegają po podwórku.
Psiaka nie mogę mieć w domu, a że to psiak bezdomny był, to ma swoje miejsce na podwórku i ogródku :)
No i atakuje mi króliki - mam tylko dwa, jak biegają w zagrodzie, to gryzie ją, wiesza się na niej, szczeka, łapami próbuje sięgać, itp. Kury gania po całym ogrodzie, wyrywa pióra :shake: Muszę coś zaradzić, a jako że to mój pierwszy szczeniak, to dopiero nabywam doświadczenie :) Liczę na szybką pomoc.
Psiak - Rico :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Młody pies i poznaje świat.

Ale trzeba zacząć nauke posłuszeństwa. I to że jest na podwórku nie zwalnia ciebie z nauki chodzenia na smyczy i podstawowych komend.
Po za tym jest za mały żeby być na dworzu już w takie dni.

Trzeba się skupić na uczeniu go skupianiu na twojej osobie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kropi124']Młody pies i poznaje świat.

Ale trzeba zacząć nauke posłuszeństwa. I to że jest na podwórku nie zwalnia ciebie z nauki chodzenia na smyczy i podstawowych komend.
Po za tym jest za mały żeby być na dworze.
Trzeba się skupić na uczeniu go skupianiu na twojej osobie.[/QUOTE]


On już umie chodzić na smyczy i zna na razie 2 komendy ;) Wszystko ćwiczymy i wgl. ale jak chcę żeby się słuchał przy króliku to gryzie po rękach :shake:

Link to comment
Share on other sites

a może spróbuj tak :
gdy on do nich biegnie krzyknij Fe! I odciągnij go usadź i poczekaj, powiedz dobry pies i jak znowu to zrobi to jeszcze raz.
Wiesz myśle że sam królik by dał nieźle popalić takiego małemu co tam go jakoś podgryza.
Moze weś psa na smycz, wypuść jednego królika i spróbuj. Nie chodzi mi o to żeby sie wzajemnie pozabijały ale o to że by się przyzwyczaiły swojej obecności.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...