Jump to content
Dogomania

Leda- małe białe szczęście....


agutka

Recommended Posts

Witamy wszystkich maniaków czworonożnych przyjacieli ;)
Chciałabym przedstawić moją psicę Ledę jak i jej towarzysza Sagata.
Leda została w styczniu tego roku przygarnięta ze schroniska w Gdyni, jak to większość bid w schroniskach była bardzo zaniedbaną suczką w typie bullteriera.
Na codzień od samego początku nie sprawiała problemów- zostawała grzecznie sama w domku,nauczona czystości lecz ogromny problem jest na spacerach. Oceniany jej wiek na 2-3 lata z kontaktami między psimi nie najlepiej się układa- jest zbyt histeryczna i nachalna co prowadzi do sprzeczek.
Sagat również przygarnięty ze schroniska jako szczeniak lecz ponad 8 lat temu ;)
Piesek jest mieszańcem czego nie wiem.... wielu uważa że ma coś z wilczaka. Charakter typowy ma wilczaka- terytorialny, nieufny i bardzo bojaźliwy.
p.s. jeżeli piesek w typie bulka nie powinien być w tym dziale to bardzo proszę o przeniesienie ;)

Link to comment
Share on other sites

zabierałam się do kupna szczeniaka, ale w tym okresie specjalnie nie było bulków. Szukając natknęłam się na bulka w naszym schronisku właściwie ok 5 km od domu :) mój mąż nie chciał dorosłego psa bo do bojowych miał dystans ;) namówiłam go na odwiedziny a później zawładnęła naszymi sercami mimo swojej nieokrzesanej natury ;) wilk był bez przemyślenia po prostu pojechaliśmy do schronu i tam siedział malutki przestraszony lisek ;)

Link to comment
Share on other sites

To psiaki zyskały wspaniały dom.
U mnie było tak że jak szczeniaka w domu nie chciałam ze względu na brak czasu. Ale pies szybko się zadomowił.

U mnie są 2 bulki. Pies i sunia. Psa znam osobiście bo to pies kumpla, o imieniu MAŁY:lol:
Ale jest prze kochany. Zero dosłownie zero agresji, z psami się wszystkimi chce bawić.
Do ludzi jedna wielka ciapa miłości:loveu:

Ogólnie marze o takim bulku w swoim domku. Może kiedyś uda mi się mieć takiego.
Na razie jest głupiutki weimarek w domku trzeba się nim zadowolić:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

nie znam charakterów weimarów więc się nie wypowiem ;) ale są piękne....
bulki to bulki mimo że inteligencją bardzo nie zaskakują ale są kochane i mega śmieszne ale również bardzo uparte. Moja była nieagresywna do psów ale niestety na jednym spotkaniu była dość ostro pogryziona i mimo resocjalizacji było tylko gorzej :/ no cóż psów nie musi kochać ważne jest dla mnie że ludzi lubi a przede wszystkim dzieci za które da się pokroić ;)

Link to comment
Share on other sites

niestety jej organizm nie chce przestawić się na barfa :/ 2 tygodnie walczyłam i z półsurowym i surowym tylko wymioty biegunka i bąki.
długi czas gotowałam jej jagnięcine z ryżem i warzywami na przemian z rybą, ze względu na wysyp grzyba jest teraz tylko na suchym i suplementach. Z Sagatem jest o wiele mniej problemów zjada wszystko gotowane, suche i surowe ;)

Co do bulków u Was to jest jeszcze Nadir piękny kawaler ;) Mały to bulek adoptowany? Bo chyba go widziałam na innym forum:razz:

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://images62.fotosik.pl/76/353fa943b2d3903agen.jpg[/IMG][IMG]http://images42.fotosik.pl/922/093bccb272e7dc43gen.jpg[/IMG][IMG]http://img268.imageshack.us/img268/6678/11z.JPG[/IMG][IMG]http://images35.fotosik.pl/1926/84e45df2fc9171ffgen.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

spokojnie:)
Ja jak Braremu robiłam galerię to też długo czekaliśmy. Kilka osób weszło i do tej pory nic.
Ja opisuje swojego psa bo może kiedyś się znajdzie osoba co będzie zachwycona z moejego weimarka:roll:
Wklej link na dole u siebie i pisz więcej na forum :)
Podziwiaj galerię innych a może ktoś się dołączy;)

Link to comment
Share on other sites

jeżeli jesteś konsekwentna jak" nie to nie " to nie widzę żadnego problemu ;) moja suka jest problemowa i tak szczerze nie wiem jak sobie poradzić z jej dzikim zachowaniem na smyczy i ogólnie na dworze. Jest 9 miesiąc i stwierdzam że czas na behawiorystę ;)
Jak dla mnie to najlepiej iść na szkolenie jak będzie mądry trener to najpierw Ciebie nauczy postępować bo 99% to wina właściciela za złe zachowanie nie psa (tu nie chodzi tylko o agresję). U bulków ruch i jeszcze raz ruch + konsekwencja bo same w sobie to psy niesamowite i bardzo kochają swoich domowników, a to co potrafią wyczyniać przy swoich wygłupach .... tylko się śmiać :evil_lol:
Gdybym mogła to namawiałabym wszystkich do bullowatych:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

heh :shake:
ja nie mogę mieć psa....
U mnie jest coś takiego że jak pies się mnie raz posłucha to jest suuper ale jak nie posłucha to zlewam na to.
U Kropki często tak było że jak ciągła do kotów to nie miałam nawet ochoty ją korygować czy poprawiać żeby tak nie robiła.
Teraz u Barego jest to samo.
Ja sama w sobie jestem mało konsekwentna

Link to comment
Share on other sites

Witamy się :)
wilczaków 8 lat temu było mało w PL, ale były (NAJSTARSZY MIOT MA 10 CZY 11 LAT), wiec całkiem możliwe, że Twoja pociecha jest taka mieszanką. :loveu:
mi przypomina bardzo wilczaka starszego typu, jest uroczy i będziemy do Was zaglądać :multi:

Link to comment
Share on other sites

oj to miło chciałabym nawiązać kontakt z osobą która obcuje z tego typu psem :) u mnie w mieście jest osoba posiadająca wilczaka ale jest mało kontaktowa :eviltong: teraz stary się zmienił ale jak był młodszy i zobaczyłam fotki wilczaków zamarłam .... jest na pewno mniejszy i mniej puchaty ale ryjek ma to coś ;)

Link to comment
Share on other sites

My tez się witamy w wilczastej galerii :)
Sagat faktycznie wygląda, jakby miał coś z wilczaka starszego typu - bo kilkanaście lat temu wiele wilczaków, które nie nadawały się do dalszej hodowli trafiało do prywatnych właścicieli i niewykluczone, że były rozmnażane, więc może to jakiś krewny? ;)
Jaki ma charakter? :)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE=makot'a;21427109]My tez się witamy w wilczastej galerii :)
Sagat faktycznie wygląda, jakby miał coś z wilczaka starszego typu - bo kilkanaście lat temu wiele wilczaków, które nie nadawały się do dalszej hodowli trafiało do prywatnych właścicieli i niewykluczone, że były rozmnażane, więc może to jakiś krewny? ;)
Jaki ma charakter? :)[/QUOTE]



przede wszystkim jest bardzo bojaźliwy, zachowuje się tak jakby wciry dostawał :roll: terytorialny , czasem posłucha czasem spojrzy i sobie dalej coś wącha, bardzo łowczy - w lasach to jego najszczęśliwszy dzień ;) nie wiem czy to u wilkowatych normalne ale potrafi sam do siebie wyć. Ogólnie to przytulak ale nie zbyt częste i długotrwałe te przytulanki

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...