Jump to content
Dogomania

malasezia


agutka

Recommended Posts

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 10 months later...

A ja się podepnę pod wątek. Tak mi się psina zaczęła drapać, że w końcu postanowiliśmy pokazać ją dermatologowi, a nie tylko "czekać na testy alergine do jesieni".

 

I mamy, paskudą malassezie - Panda dostała leki, przemywamy płynem (nie umiem doczytac co to, w strzykawce do rozrobienia w wodzie) codziennie. Pysk, łapy, opuszki, szczeliny między łapami. Sadzy na wszeki wypadek też, bo się cholera wydrapuje.

 

Jutro kontrola, i fakt wygląda to lepiej niż ostatnio, ale Panda nadal się drapie :/ Zaczerwienienie nadal jest, tyle, że łap już tak nie wylizuje i strupki schodzą. Jakieś mądry pomysły do przekazania wetowi?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

czy temat jeszcze żywy ?
Ja teraz mam problem z malassesią u mojego psa
powiem szczerze że nie mam pieniędzy na badania alergologiczne a to koszt około 1000zł zwyczajnie nie mam takiej sumy
Badania na tarczycę zrobione - wszystko w normie
badanie krwi bio chemia i morfologia - w normie
zrobiono zeskrobinę i zbadali pod mikroskopem i wyszło że to ten grzyb

suczka wcześniej jadła karmy bezzbiżowe na bazie łososia - od Lipca była na barfie -przeważała wołowina -
weterynarz powiedział mi że to może być alergia pokarmowa i że uczula wołowina i drób
więc kazał zmienić mi dietę - albo tylko i wyłącznie baranina jagnięcina konina i gęś/kaczka - albo sucha karma na bazie baraniny dziczyzny indyka itp to co nie jadła wcześniej

jeszcze w grę wchodzi KURZ i roztocza
nie powiem latem kurz i pył jest wszech obecny w domu nawet jak zetrę kurze 2 razy dziennie odkurzę i umyje podłogę to i tak za chwilę był znowu

Lekarz kazał mi zrobić :
zmiana diety - przeszłam puki co na karmę Lukulus jagnięcina i kaczka
kąpiele w szamponie żeby zmniejszyć nadmiar grzyba w przepisanym szamponie
coś na pasożyty kleszcze pchły itp

nie stać mnie na badania alergologiczne choć powoli zaczynam obwiniać kurz bo obu psom ropieją oczy

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...