Jump to content
Dogomania

ORKAN- młody laciatek w hotelu!! Prosimy o wsparcie finansowe!!! Szukamy DS!!! Pilne!


Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przepraszam was bardzo ale nie mialam od dwóch dni neta a poza tym sesja, czy wiecie od którego Pati może przyjąć Orkana do hotelu?? Ja wyjeżdzam w sobote na tydzien i wtedy nic nie bede mogła załatwić. Chyba ze w piątek przed samym wyjazdem bym go zawiozla tylko potrzebna mi osoba która go zaadoptuje bo mi nie wydadza...

Link to comment
Share on other sites

Zarezerwowałam, miejsce od 13 lutego czyli tak naprawdę najlepiej jak może być bo weekend więc nie będzie problemu z mojej strony ze szkołą i z czasem. Niestety nie mam nikogo do adopcji dlatego pytam czy jest ktoś chętny.

Pani bardzo miła, konkretna i zdająca sobie sprawę co to znaczy pies "schroniskowy". Zaznaczyła jednak że jeżeli w ciągu miesiąca Orkan się nie zaklimatyzuje czyli: będzie wył szczekał i nie da się przy nim normalnie funkcjonować to będziemy musiały mu poszukać innego lokum.

W każdym razie na początku rozumie ze może załatwiać się w domu itd itp, powiedziała że jest w stanie wiele znieść, ale w ciągu miesiąca ma nadzieję że się wszystko ułoży.

Najważniejsze teraz: kasa i wyciągnięcie psa ze schroniska. Ile mamy uzbieranych funduszy???

Link to comment
Share on other sites

ja mam 463 od znajomych plus daje 50 zl na pierwszy miesiac i drugi bo rozumiem ze bedzie tam 2 miesiace max
Marlena deklarowala w plate i ick chyba...Marta wez jakas kolezanke do adopcji bo ja moge podac swe dane do adopcji w razie czego ale do schronu nie wejde...moge tez jechac do hotelu z Toba zawiezc go jako osoba towarzyszaca

Link to comment
Share on other sites

dobra bede szukała, w każdym razie musimy jeszcze kupić mu karmę (zastanawiam się jaką- musimy go trochę podtuczyć bo to takie chude że szok). ja daje od siebie jednorazowo 50zł narazie, ala tez deklarowala. Musimy to wszystko uzbierac do jednej kupy, karmę mogę zamówić w necie na swój adres i od razu wziąć ze sobą do hotelu. Iwona jakbyś mogła ze mną pojechać to super, bedzie mi raźniej, a poza tym niewiadomo jak Orkan się zachowuje w samochodzie :)

Link to comment
Share on other sites

Arion nie jest zły, chociaż Hexa po wersji z jagnięciną miała łupież. Jeszcze z tańszych karm Brita mogę polecić ;).

Chętnie bym z Wami po niego pojechała i go wyadoptowała, ale 12go przylatuje mama TZa i jestem uziemiona ze względu na Shinulca :roll:. Chyba że by się udało żeby pojechali już w piątek to na sobotę bym Shinulę do rodziców zawiozła i bym z Wami pojechała. Tylko będę miała mało czasu, bo mam wieczorem imprezkę u koleżanki i muszę dotrzeć na drugi koniec Wawy jeszcze przed wyruszeniem na balety :roll:. Wolę nic nie obiecywać, bo mogę w ostatniej chwili się dowiedzieć o planach... Jak nikt się nie znajdzie to wtedy się będę starała jakoś tak wszystko poustawiać żeby zdążyć ze wszystkim ;).

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]A może bosch?? worek 15kg kosztuje 106zł. Czytałam opinie są bardzo dobre...

Iwona zamawiam w krak vecie jakby co...

Kurde Monia a właśnie Ciebie miałam prosić o pomoc, więc nie wiem kogo tu teraz szukać... Może być ciężko [/QUOTE]
Bosch też jest ok.

Będę się starała jakoś to załatwić i się zasłaniać Shiny nie lubieniem TZa mamy i jak mi się uda to nie będę musiała siedzieć z nią bez żadnego obrażania się czy zbędnego marudzenia że jestem niemiła i nietowarzyska :roll:. [SIZE=1]Wcale mi się nie podoba wizja szarpania się z Shinulcem i to ciągłe napięcie :shake:. Z innymi gośćmi już jest w miarę ok.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Marto,
Tanią karmą nie poprawisz Orkanowi kondycji.Żeby przytył musi dostać coś lepszego.Nie wiem ile on waży ,jeżeli ponad 25lg to mogłaby być taka:PURINA PRO PLAN Adult Large Breed Athletic Lamb & Rice 15kg- 151,00zł .Jeżeli zalicza się do psów mniejszych to:PURINA PRO PLAN Adult Lamb & Rice 15kg-158,00zł.Bardzo dobra jest też:PURINA PRO PLAN Adult Salmon & Rice 15kg-158,00zł ale nie każdy pies lubi ryby.Purina nie należy do jakiś rewelacji ale jest niezła,smakuje psom i nie mają po niej sensacji.Cena jeszcze do przełknięcia.Teraz zamówiłam ACANA Adult Dog 18kg- 171,00zł ale jeszcze nie dotarła więc nie wiem jak przyjmą ją psy.Część mam seniorów więc jedzą wersje dla seniorów.Jeżeli chodzi o Orkana to nie wiadomo co mu będzie smakowało dlatego trudny wybór,bo worki kilkunastokilogramowe.Po azylu żeby się zregenerował i nabrał masy mięśniowej nalepszy byłby oprócz suchej karmy,jeden posiłek gotowany.Co do karmy Brit to odradzam zakup,ma wstrętny zapach i pomimo że moje psy nie grymaszą to tej karmy nie chciały jeść.
Szkoda że mieszkam tak daleko bo nie mogę Ci pomóc w adopcji Orkana i coraz bardziej się martwię jak sobie z tym problemem poradzisz:shake:
Tak jak wcześniej deklarowałam będę płacić 50zł/mies i jak już pisałaś w odpowiednim momencie przeleję na Twoje konto.Jeżeli potrzebne są pieniądze to przyślij mi nr.konta. Ile ma kosztować miesiąc pobytu Orkana w hotelu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MiK-Jozefow']Zarezerwowałam, miejsce od 13 lutego czyli tak naprawdę najlepiej jak może być bo weekend więc nie będzie problemu z mojej strony ze szkołą i z czasem. Niestety nie mam nikogo do adopcji dlatego pytam czy jest ktoś chętny.

Pani bardzo miła, konkretna i zdająca sobie sprawę co to znaczy pies "schroniskowy". Zaznaczyła jednak że jeżeli w ciągu miesiąca Orkan się nie zaklimatyzuje czyli: będzie wył szczekał i nie da się przy nim normalnie funkcjonować to będziemy musiały mu poszukać innego lokum.

W każdym razie na początku rozumie ze może załatwiać się w domu itd itp, powiedziała że jest w stanie wiele znieść, ale w ciągu miesiąca ma nadzieję że się wszystko ułoży.

Najważniejsze teraz: kasa i wyciągnięcie psa ze schroniska. Ile mamy uzbieranych funduszy???[/QUOTE]

zaznaczam sobie wątek aby go ne zgubic. Tak jak napisała MIK jestesmy w stanie duzo znieść ale hotel jest w domu a co za tym idzie nie da sie psa kompletnie odizolowac tak jak to ma miejsce w kojcach. Pies jet z nami w domu więc jak np szczeka non stop przez 24/h na dobe nie da sie funkcjonować. Pozatym to pies ze srochoniska może się okazać ze ma problemu uniemozliwiające mieszkanie w domu i nie mozna ich go oduczyc a wtedy też niestety musi szukac nowego lokum.
Zawsze wolę się ubezpieczyc aby być fair do tego kto mi psa przywozi więc chce to z gory zaznaczyć.

Jak już u mnie będie będze zdawac relacje z jego pobytu i wstawiac zdjęcia.

Link to comment
Share on other sites

Ja z kolei słyszałam że purina pro plan nie jest zbyt dobra karmą za taką cenę, w takim razie jak już mamy kupić coś lepszego to zamówię mu hill'sa z kurczakiem, 15 kg kosztuje 159zł i myślę że będzie to wcinał, moja suka bardzo lubi tą karmę, a po niej też bardzo szybko przybrała na wadze- wystarczy większa dawka...

Jak narazie martwi mnie tylko to kto zaadoptuje Orkana bo niestety nie przychodzi mi do głowy żadna koleżanka która mogłaby to zrobić. mam nadzieję że Moni się uda jakoś obejść przyjazd "teściowej" :) i mnie uratuje :)

Tak jak pisałam wcześniej wyjeżdzam do piątku, biorę ze sobą laptopa mam nadzieję ze będę mogła gdzieś skorzystać z internetu i w razie pytań lub innych spraw napisać coś na wątku.

Pati ja mam wielką nadzieję że Orkan się zaklimatyzuje bardzo szybko i nie będziemy mu musiały szukać nowego lokum :), to fajny psiak, tylko trzeba z nim delikatnie postępować i stopniowo do wszystkiego przyzwyczajać, lata schroniska robią ślad w każdej psiej psychice... Od Józefowa do hotelu Pati jest tylko 35km więc raz na jakiś czas jeżeli nie bedzie to problem to będę odwiedzała Orkana.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']No wlasnie to chyba zamówie tego boscha, a kiedy bedziesz najwczesniej wiedziała czy dasz rade ze mną jechac??[/QUOTE]
Jakoś poniedziałek/wtorek będę wiedziała.
Co do karmy to Hexa przetestowała ich sporo i u nas najlepiej sprawdził się Brit, ale coś z ostatnim workiem było chyba nie tak bo mi zmarniała straszliwie (albo to kwestia powrotu do suchego). Na Bewi dogu też wyglądała ładnie ale kup dużo. Boscha rybnego próbowałyśmy i nie narzekałam, a Hexolina czatowała pod szafką. Acana była porażką i zamiast czarnego psa miałam szarego (łupież). Pro Plan rybny jadła Shina i wcale rewelacji nie było, lepiej się sprawdził u niej Brit, ale ona suche jadła krótko. Najbardziej bym polecała BARF, ta dieta jak na razie minusów dla mnie nie ma ale trochę zachodu z tym jest ;). Chociaż raz na jakiś czas surowa kostka nie zaszkodzi :razz:. A z karmami jest tak, że jeden zachwala bo psiak mu wygląda ładnie i dobrze przyswaja, za to drugi narzeka że pies mu marnieje więc dla każdego coś innego.

Mam nadzieję że Orkan się szybko zaaklimatyzuje w nowych warunkach i nie będzie sprawiał problemów. On jest bardzo kontaktowy poza swoim boksem, ale trochę nieśmiały do nowych osób. Zrobię co w mojej mocy żeby w sobotę po niego pojechać, bo trzeba dać mu szansę. [SIZE=1]Tylko zawsze jest ta obawa że może być coś nie tak i co wtedy? Jestem raczej optymistką, ale o ryzyku trzeba myśleć...[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

jesli chodzi o karmy to chyba trudno stwierdzic ktora jest najlpesza ,jaj kupuje droga Acane ale widze ze moj pies ma przepiekne futro, przestal miec problemy skorne ( przyjechal z gronkowcem i innymi swinstwami skornymi z zamojskiego schronu) i odkad je Acane nie musze chodzic do weta na zastrzyki ( sterydy) bo wczesniej wygryzal sobie rany tak biedaka swedziec musialo...po z atym zrobil sie taki silny ze ledwie go moge na smyczy utrzymac;-)po za tym Acana jest calkowiecie z naturalnych skladnikow.Ostatnio byla promocja na Regalla ktory rwoneiz jest ze "stajni " Acany i zrobiony z naturalnych skladnikow
mysle ze Orkan raczej nie bedzie wybrzydzal i zje kazda karme ktora dostanie bo w schronie podejrzewam ze wypasu nie mial:(
osobe do adopcji znajdziemy na pewno - poprosze kogos z moich znajomych najwyzej bo ja sama do schronu nie dam rady wejsc...mam wciaz traume...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Panca']osobe do adopcji znajdziemy na pewno - poprosze kogos z moich znajomych najwyzej bo ja sama do schronu nie dam rady wejsc...mam wciaz traume... [/QUOTE]
Ja po wizycie na Paluchu miałam traumę i jak jechałam do Kruszewa po ponad roku od tamtego to na stresie :roll:. Na szczęście się przemogłam i jakoś daję radę wejść do schronu choć nie bez problemu :roll:

Link to comment
Share on other sites

Wkońcu internet :)

Zamówiłam Orkanowi hill'sa z kurczakiem i będzie to wcinał. Koniec kropka :)

Monia wiesz już coś czy będziesz mogła ze mną jechać?????

Kto się deklarował z wpłatami niech da znać, prześlę na pw swój nr konta, trzeba zapłacić za karmę (ok 160zł) + hotel (ok. 450zł), a chce mieć wszystko wcześniej zrobione, żeby potem nie wynikły jakieś problemy.

Już się nie mogę doczekac tej soboty, aż Orkan wyjdzie z tego schronu i zacznie nowe życie :):):):):)

Link to comment
Share on other sites

Sedalin ma niemiłe skutki uboczne :shake:. Mogę wziąć jakieś ziołowe tablety na uspokojenie działające za pierwszym razem jak trawka ;). W torebce noszę reklamówki w razie czego i jeszcze jakieś ścierki też wezmę, bo ja mam szczęście do bycia obrzygiwaną przez psy :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

a jakie to sa skutki uboczne?wiem ze moj Gap jak je dostal bedac psem starutkiem z chora watroba to doslownie rozlozyl sie krzyzem, zrobil pod siebie i myslalam ze z nim koniec...nastepnego dnia tez byl otepialy ale przypominam byl starym,schorowanym psem

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...