Jump to content
Dogomania

Bartuś czeka 10 lat! Jest miejsce w hoteliku, ale deklaracji brak. BEZ SZANSY?


Mysia_

Recommended Posts

U Bartusia wszystko ok. wczoraj było u niego generalne sprzątanie. Nie tylko u niego. Korzystając ze słoneczka było kąpanie psów i pranie legowisk. To chyba już ostatnie podrygi letniej pogody. Szkoda że Bartusia nie mam jak "kąpnąć" i wyczesać. Ale za to ma czyste legowisko. W jego katalogu nowe zdjęcia z wczoraj.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wydaje mi się, że Mysia mówiła, że trafił jako dorosły, więc ma raczej 15, 16...

 

A ja miałam pytanie o niego na talbicy - wkleję tutaj:

 

Mieszkam w bloku w Warszawie i mam 5-letnia kotke, ktora wychowala sie sama i nie wiem jakby reagowala na inne zwierze w domu. Ciagle mysle o adoptowaniu psa z chroniska ale sie boje, czy beda sie zgadzac z kotem i czy dam rade z dwoma zwierzetami. Ten pies jest piekny ale wyglada na duzego psa i nie jestem pewna czy nadaje sie na mieszkanie w bloku w centrum Warszawy. Ja jestem strasznym mieczakiem i to moj kot mna rzadzi. Nie mam mocnej reki a wiem, ze niektore psy takiej potrzebuja. Sama nie wiem, ale chcialam napisac.

 

Odpisałam tak:

Szanowna Pani, bez kłopotu wybralibyśmy psa, który koty bardzo lubi. Kot pewnie potrzebowałby kilka tygodni, żeby przywyknąć do nowego towarzysza. Bartuś akurat nie nadaje się do dużego miasta. To lękliwy pies, który w schronisku spędził ponad 10 lat, teraz mieszka w psim hotelu na wsi, myślę, że próba przywyknięcia do tak dużego miasta, to byłby dla niego o wiele za duży stres.
Z naszego schroniska ze starszych psiaków, które są zupełnie bezproblemowe w kontaktach z kotami, możemy polecić Dulkę http://www.psitulmnie.pl/galeria.php?pid=4197&statusid=1&animaltype=0&virtual=0&senior=0, albo mojego ulubieńca, 8 letniego właściciela pięknych uszu - Kerso http://www.psitulmnie.pl/galeria.php?pid=1608&statusid=1&animaltype=0&virtual=0&senior=0
Może też Pani wypatrzy jakiegoś psiaka na stronie, a my sprawdzimy jak reaguje na koty. http://www.psitulmnie.pl/galeria.php
Schronisko jest w Zabrzu, ale mamy znajomych, którzy mogą przy okazji swoich podróży dowieźć pociągiem psiaka do Warszawy. Co do tego, czy da Pani radę z dwoma zwierzakami - to na pewno musi Pani wziąć pod uwagę, że pies to jest inny rodzaj obowiązków. Poza oczywistymi - jak spacery, to jednak dodatkowo, te półgodziny na wspólną zabawę codziennie, czy naukę jakichś psich sztuczek bardzo by się przydało. To są łatwe do prowadzenia psy. Nie wymagają żadnej mocnej ręki. Można rozpieszczać... :) Jeśli kiedyś się Pani zdecyduje - proszę dać znać. Pozdrawiam! Beata

 

 

I przyszła taka odpowiedż.

Dziekuje za wiadomosc. Nie chce popelnic bledu podejmujac emocjonalna decyzje. Mysle, ze narazie jeszcze pomysle. Bardzo byc chciala uratowac jakies zwierze ale wiem, ze to bardzo duzy obowiazek.
Pozdrawiam,
Renata

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Czy ktoś jeszcze do Bartusia zagląda?
Niestety nie mam dobrych wieści. Wczoraj Bartuś przestał chodzić, ewidentnie była blokada w kręgosłupie co spowodowało przeprost tylnych nóg. Po telefonicznej konsultacji z wetem, podałam lek przeciw bólowy i przeciw zapalny. Wieczorem udało mi się go postawić na nogi. Dziś pojechałam na prześwietlenie rtg ale nic na nim nie widać. Dostał sterydy na 3 dni i inne strzykawy. Będziemy obserwować. Trzeba zrobić rezonans lub tomograf miękkich tkanek kręgosłupa.

Link to comment
Share on other sites

jak tam nasz łobuziak, z wątku widzę że ma więcej lat niż nam się wydawało,

Kochani po zapłaceniu hotelu za grudzień Bartuś będzie miał jakieś 300 zł na koncie (rozliczenie jutro wpiszę mam na kartce), może komuś udałoby się zrobić jakiś bazarek, bo może teraz potrzebować dodatkowych środków

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ja nie znam tego hotelu i nie wiem nic na jego temat. Ale podobno super warunki. Będzie tam miał suplementacje i rehabilitacje.

tak jak napisała Inga Bartuś będzie przeniesiony do hotelu w którym jest Pimpek  i Zgredek nasze schroniskowe staruszki, taką decyzję podjęło schronisko.

Bartuś jest staruszkiem i raczej do końca życia będzie w hoteliku, chcemy mu na starość ulżyć w cierpieniu dlatego też ta rehabilitacja i będzie dostawał dodatkowo suplementy.

hotelik to fizjodog w koluszkach

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...