Jump to content
Dogomania

szczeniak, wzdęty brzuszek


kamila&maja

Recommended Posts

Hej ;) Moja 3miesięczna suczka collie od jakiegoś tygodnia ma trochę wzdęty brzuszek i od kilku dni puszcza bąki:shake:śmierdzące. Była niedawno odrobaczana więc raczej nie robaki. Je Eukanubę Puppy and Junior All breeds (u hodowcy ją dostawała i na razie nie zmienialiśmy), waży 6kg i dostaje 320g dziennie, tak jak wskazane na opakowaniu, ale może powinna dostawać trochę mniej. Jak myślicie? czy to wina karmy?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Też mi sie wydaje, ze 6 kg to trochę mało na 3 msc collie , w wieku 2 msc collie jest porównywalny do wzrostu moich pudli miniaturowych które ważą 6-7 kg, 3 msc to taki "średniak" który waży 10-12 kg , dodam, że moje miniatury w wieku 3 msc ważą pod 4 kg.

Co do dawek karmy na opakowaniach to sugerowanie się nimi może narobić szczeniakowi straszne i nieodwracalne szkody. Pies w tym wieku ma jeść 4-5 x dziennie porcje tak dobrane aby przybierał na wadze, rósł, nie był ani chudy ani gruby - jednemu psu nawet tej samej rasy wystarczy 200 g karmy a drugiemu 500g to będzie za mało.

Powodem niestrawności może być:
źle dobrana karma
infekcja
podawanie dodatków przez kogoś z domowników

Link to comment
Share on other sites

To zależy jakiej kości jest suczka,jeśli jest bardzo drobna to może tyle ważyć.Moja starsza,bardzo drobnej kości kolaczka w tym wieku ważyła podobnie
Co do sensacji żołądkowych ja bym zmieniła jej karmę i obserwowała czy będzie zmiana.Oprócz tego ważenie raz na tydzień-dwa żeby sprawdzić ile przybiera.
Oprócz tego pomacaj ją po żeberkach,jeśli nie są wyczuwalne(lub ciężko się je wyczuć) to znaczy że dziewczynka jest za gruba.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...