Jump to content
Dogomania

DT mestudio -wątek zbiorczy tymczasów (Banda)


mestudio

Recommended Posts

Dnia 31.05.2017 o 18:30, mestudio napisał:

Witam,

o Poli i Beti nic nie napiszę.z powodów różnych. Wstawię kilka zdjęć potwornych potworów.

(...)

DSCF6471

To zdjęcie najlepsze. :)

Zaciskam, żeby powody  milczenia były tylko te właściwe. ;)

Link to comment
Share on other sites

Generalnie nawet wspomnienie o dwóch zgagach zaraz przynosi pecha. Dziś o 4 rano idę na spacer z psami i co widzę na wybiegu.............Poli i Beti nie ma. Mam dość, nie mam warunków aby trzymać te psy, one są nienormalne, a ja nie mam pieniędzy aby zbudować im betonowy bunkier.  Może je odłowią do przytuliska, może ktoś ze śrutówki je potraktuje. Może jakiś myśliwy ustrzeli. Może będę miała przez nie nieprzyjemności kolejny raz. Na tych hektarach nie da się ich nawet odnaleźć - to niewykonalne. 

Ziemia twarda jak skała, nawet łopaty nie daje się tu wbić bo to ciężka gleba, na wierzchu skorupa od kilku tygodni. 25 cm szerokości przy wejściu. Brak mi słów. 

WP_20170606_08_15_25_Pro

 

Link to comment
Share on other sites

Druga czarownica odłowiona, ale oczywiście bawiła się w kocura i myszę.

Kochani, dostaliśmy od Ellig piękną budę, dywanik, budkę dla kotów i dwa legowiska. Dostaliśmy też na bazarek trochę różności - sporo płyt CD oraz smaczki i trochę karmy dla naszego dochodzącego ciapulka ze wsi, który stołuje się u nas wieczorami. Serdecznie dziękujemy i pokazujemy budkę w wersji letniej - jest do niej ocieplacz jesienno - zimowy. Budka bardzo nam się przyda bo czasami Gacuś zostaje przed domem zamiast na wybiegu albo Roza idzie spać latem do budki na końcu ogrodu, a teraz skorzystała sobie z tej budki. Roza wstaje o 4-6 rano i po spacerze często lezie właśnie do pustej budki :-).

 

DSCF7007

 

Link to comment
Share on other sites

Zastanawiam się jak to jest że kupujemy co trzeci dzień wątróbkę i ryż za 25 zł i wcale nie ubywa pieniędzy. Mam wrażenie, że mestudio znów nie odlicza pieniędzy, albo gubi paragony.... Zawsze twierdziłem że więcej wydajemy....

 

W związku z sezonem letnim i że jestem na urlopie szukam sponsora na odnowienie kojców i bud w kojcach. Potrzebny jest olej do drewna ( np. taki ). Koszt 116,98zł. Może jest jakiś chętny? 041.gif

 

Link to comment
Share on other sites

Oleju nie mam, ale ma trochę książek na bazarek - niestety musimy czekać, aż łaskawcy windę naprawią, bo nie wtachamy na VII :( Czyli jakieś dofinansowanie za jakiś miesiąc pewnikiem ... 
Jeśli idzie o rachunki u Was, to już nie komentuję - mestudio jest niereformowalna, albo niczym w Kanie G. cuda Panie! cuda! - ją a nie wydają ;)

Link to comment
Share on other sites

Jako zainteresowana, pozdrawiam, meldując tym samym, że czytywam. :)
Oleju nie mam... choć w głowie troszkę, ale do drewna się nie nada... :(
Czarownicowego obłędu komentować nie będę, bo na co mi ban. :/

Aha, i chyba mam ochotę naskarżyć na jedną niemiłą panią z jednej księgarni M...

Edited by inka33
literówka
Link to comment
Share on other sites

O, trochę mnie tu nie było. Jakieś paragony mi zalegają i jakiś grosz duży nam wpłynął  - 100 zł od Pani Małgosi, za co kłaniamy się nisko bardzo i dopiero dziś czytam , że tu M. żebrał, a opis wpłaty jest na olej do drewna właśnie!!!! Serdeczne podziękowania!!!! Zaraz lecę M. przekazać dobrą nowinę. U nas nic nowego, jedynie polazłam na pole sobie żeby zerknąć na nasze ogrodzenie jak wygląda od zewnątrz i się załamałam tym co zrobiły Pola i Beti, siatka jest zmasakrowana, dziura na dziurze, wszystko poszarpane jak u jakichś meneli po 100 latach użytkowania. Ponad 10 metrów ogrodzenia zniszczone.

A, opuściłam jakiś tydzień temu TZ-a i sobie pojechałam w góry, on nie chce mnie zabrać w moje ukochane góry więc sobie sama pojechałam, a on siedział z ciapkami bo ma urlop. Ponieważ od pół roku szukam pracy w tym marnym kraju i nic normalnego znaleźć nie mogę, to chyba wyjadę do Niemiec na jakieś pole zbierać cuda owocowe, nie widzę innego wyjścia. 

Ok, jutro uzupełnię rozliczenie, dopiszę jakieś wydatki, a teraz zdjęcia potwornych potworów.

DSCF7690

 

DSCF7596

 

DSCF7585

 

DSCF7562

 

DSCF7554

 

Link to comment
Share on other sites

Witam, melduję jakieś uzupełnienia z paragonów, niestety nie widzę paragonów pomiędzy 3-12 czerwca, może jeszcze znajdę. TZ kupił olej do zabezpieczenia podłogi w kojcach, koszt 94,90 zł, jeszcze raz bardzo dziękujemy Pani Małgosi za pieniążki na ten cel.

Dziękujemy za wpłaty od Agnieszka103 i Zuanna.

Link to comment
Share on other sites

Witamy i dziękujemy za odwiedziny.

Serdeczne podziękowania za stałą wpłatę od Zuanna. Uzupełniłam w rozliczeniu.

U nas zwyczajnie, chwilowo bez sensacji, chociaż jak widzę kolejny krater wykopany tuż pod kojcem przez Polę i Beti to mnie diabli biorą. Nie bardzo rozumiem po kiego kopać w takim miejscu, że kojec może się zapaść przez to - bo tuż przy betonowych bloczkach, na których ustawiony jest kojec.

Kilka zdjęć z życia fiśniętych.

DSCF8265

 

DSCF8090

 

DSCF8056

 

DSCF8263

 

DSCF8187

 

Link to comment
Share on other sites

Wiecie, tu nie chodzi o kratery same w sobie, kopie Beti i Pola na wybiegu co może doprowadzić do połamania nóg i najszybciej ja to sobie zrobię, albo do przechylenia się kojca. U nas nie da się tych dziur ot tak sobie zakopać bo mamy tu ciężką glebę bardzo i mi trudno jest wbić tu łopatę aby cokolwiek posadzić. Nie wiem jak rozwiązać ten problem, tak samo jak nie wiem jak spokojnie spać bez zamykania Poli i Beti na noc w kojcu aby w nocy nie rozszarpały ogrodzenia od strony pola i nie uciekły. Dalej nie wiem jak zabezpieczyć ogrodzenie aby wyglądało to dobrze i funkcjonowało dobrze.

Ulubione miejsce dwóch wariatek, nawet na spacery trzeba je zapraszać albo stosować przemoc - czyli wejść i przypiąć bez ceregieli bo w ogóle nie reagują na zaproszenia. Całymi dniami są na wybiegu, czasami z Ciapulkiem Tuptusiem bo on je zawsze trochę rozrusza. Jak idę z Polą na spacer to ona się opiera i nie chce iść bez Beti, jak idę z dwoma to po dwóch minutach kierują się w stronę wybiegu i taka z nimi robota. Jedynie możliwość ucieczki jest dla nich frajdą.

DSCF8326

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...