Jump to content
Dogomania

DT mestudio -wątek zbiorczy tymczasów (Banda)


mestudio

Recommended Posts

4 godziny temu, Annaa4 napisał:

A chciałam się zapytać jaka decyzja z jamniorem zostaje u Was czy do przytuliska ?

Z królikami mógłby się dogadać ?

Witam,

do przytuliska go nie wpakuję po dwóch miesiącach. U nas nie zostanie bo go nie chcemy, wystarczy nam tych potworów zasiedziałych, szukamy domku. Co do królików to nie wiem jak się zachowa, lubi koty i inne psy, koty go ciekawią wręcz i próbuje się z nimi bawić. Nie mam jak sprawdzić czy będzie ok z królikami. Staramy się go wyprostować, uczymy posłuszeństwa - przychodzenia na zawołanie, bierzemy do domu na dłużej sprawdzić czy nasika, wcześniej zabierany na spacery z wybiegu nie chciał się załatwiać, a teraz już spokojnie korzysta, czyli uczy się. Do domu zabrać go nie mogę bo nasza Lady go w domu nie toleruje, jak jestem sama to nie chcę tworzyć konfliktu bo Lady mogłaby go skrzywdzić, jak jest M. to przyprowadza go do domu żeby z nami pobył. Uspokoił się ze szczekaniem na obcych, przestał szaleć na widok dziecka, nie wariował jak moja córka tu była więc chyba te jego szczekanie i rzucanie się było próba obrony siebie samego.

Gusiaczku, niestety muszę pisać o wyczynach Poli i Beti, 2 tygodnie temu zostawiłam im otwarty kojec na noc na wybieg i one rozszarpały panel i uciekły, myślałam, że zawału dostanę bo to było kilka dni przed wyjazdem. U nas są polowania czasami, w ogóle jest sporo myśliwych i jakby coś im się stało to znowu byłaby na mnie nagonka - no bo jak to, takie grzeczne pieski, pewnie niewybiegane itd. Albo jakby je odłowili do przytuliska. Ja nie mam pomysłu na te dwa psy i męczę się z nimi zwyczajnie. Wróciły około południa bo padał deszcz, a one takie delikatne wtedy. Ale to jest kłopot okropny z nimi. Mają wybieg, mają spacery na smyczy, zresztą bywa, że je muszę zmuszać aby poszły na spacer ze mną bo uciekają do budy jak biorę smycz. No taki folklor tu mamy, jeszcze ujadają jak wściekłe jak widzą kogoś idącego ulicą (ulica daleko, ale i tak dojrzą) albo jak na polach ktoś chodzi, najgorzej jest jak jakiś pies się uczepi i przychodzi pod ogrodzenie z ich strony, dziś w nocy kilka razy musiałam drzeć się przez okno żeby się uciszyły. 

Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, mestudio napisał:

Gusiaczku, niestety muszę pisać o wyczynach Poli i Beti

Nie zrozumiałaś mnie, bo że piszesz, co się u Was dzieje, to dobrze - przecież nie zaglądam, by się nacieszyć sielanką i poklaskać, ale dlatego, że mnie to wszystko po prostu obchodzi i w tym znaczeniu interesuje. Po to zakładamy wątki, by wspólnymi siłami zrobić coś pożytecznego ... chyba, że się mylę w swej naiwności.
Napisałaś :

Cytat

 przyznam się otwarcie, że brak mi chęci do bywania na dogomanii, powodu nie znam albo jest jakiś pokrętny czy cóóóóś. 

i do tego się odniosłam, ale teraz to już bez znaczenia :)
 

Link to comment
Share on other sites

Gusiaczku, ja wiem, że zaglądasz bo jesteś zainteresowana i bardzo pomocna. Tylko ja się trochę boję pisać o kłopotach z tymi dwiema durnotami żeby nikt się na mnie nie wkurzył, że marudzę, przesadzam itd.  

Miewam gorsze dni, albo i dużo gorsze i uciekam wtedy od ludzi, a jak coś wysmaruję to jak zgorzkniała i rozwydrzona pańcia. 

Link to comment
Share on other sites

Abo tak jest ze słowem pisanem, a jeszcze gorzej klikanem, najczęściej nie odda nawet najlepszych intencji :(
 

3 godziny temu, mestudio napisał:

Tylko ja się trochę boję pisać o kłopotach z tymi dwiema durnotami żeby nikt się na mnie nie wkurzył, że marudzę, przesadzam itd.  

Zadzwoń - wysłucham i złego słowa nie powiem, jak chcesz w ogóle mogę się nie odezwać  ;) 
Spokojnej nocy Wam życzę :)



 

Link to comment
Share on other sites

No - ja taka szybka do dzwonienia, że szok, najlepiej to bym wywaliła urządzenie zwane telefonem, ale potrzebne bywa w sytuacjach alarmowych.

Mieliśmy eksperyment nocny z Tuptusiem. Wczoraj bytował sobie w domu i został na noc pierwszy raz. Psina spała spokojnie, tylko w środku nocy jakiegoś napadu kichania dostał i kilka minut prychał. Niestety nasikał pomimo tego, że o szóstej polazłam z nim na spacer poranny. No a nasikał przy misce z wodą, woda stoi na podkładzie i tam też stawiam miski kocie jak kocurki jedzą. To już kolejny pies, który sika do misek...................o co im chodzi, to nie wiem. Trzeba takie próby robić żeby się nauczył, że dom to nie sikalnia. I tak jest lepiej niż miesiąc temu. 

Link to comment
Share on other sites

Mój Olek kiedyś czekał na spacer dłużej, tak mi w pracy wyszło, i bardzo mu się chciało. Chodził pewnie po całym mieszkaniu szukając jakiegoś miejsca i nasikał w sypialni, koło wolierki, w której mieszkała papuga, Karolinka - miała zawieszoną misę do kąpieli, pod misą często było nachlapane, to on tam dokładnie nasikał. Nie w przedpokoju, nie w kuchni, tylko tam, gdzie podłoga bywała mokra.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Gusiaczek napisał:

Mestudio, zmień miejsce misek, może tam jaka żyła wodna je? :)
No, w sumie to nie temat do żartów ... najważniejsze, że w ogóle są jakieś postępy

Nie da się zmienić miejsca bo cała kuchnia jest zabudowana meblami i tylko mini kawałek ściany pozostaje na psie miski :-).

Rozi witaj, coś w tym jest, że sikają tam gdzie coś nachlapane, grunt, że na podkładzie, a nie na kanapie np.

Dziś mamy ćwiczenia ogólnorozwojowe naprowadzające na prawidłowe funkcjonowanie. Tuptuś jest cały dzień z nami w domu, jak do tej pory ładnie korzysta na spacerkach. Pojechałam nawet do sklepiku rowerem i nie było mnie jakieś 15 minut, został z Gackiem, Rozą i Fiźką i nic nie zbroiły kołtuny małe. 

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, mestudio napisał:

No - ja taka szybka do dzwonienia, że szok, najlepiej to bym wywaliła urządzenie zwane telefonem, ale potrzebne bywa w sytuacjach alarmowych.

Mieliśmy eksperyment nocny z Tuptusiem. Wczoraj bytował sobie w domu i został na noc pierwszy raz. Psina spała spokojnie, tylko w środku nocy jakiegoś napadu kichania dostał i kilka minut prychał. Niestety nasikał pomimo tego, że o szóstej polazłam z nim na spacer poranny. No a nasikał przy misce z wodą, woda stoi na podkładzie i tam też stawiam miski kocie jak kocurki jedzą. To już kolejny pies, który sika do misek...................o co im chodzi, to nie wiem. Trzeba takie próby robić żeby się nauczył, że dom to nie sikalnia. I tak jest lepiej niż miesiąc temu. 

No, ale jak już użyjesz tego telefonu... ;) to nie narzekasz tak bardzo... jak Roza. ;)

Cieszę się z postępów Tuptusia. :)
Pachnie psami i mokro, to może rzeczywiście się zbójom kojarzy z sikalnią...

Link to comment
Share on other sites

Witam.

Bardzo dziękujemy za wpłaty od Mattilu, Agnieszka103 i Zuanna. Dopisałam do rozliczenia. Dziś pogoniłam TZ aby zaszczepił Tuptusia. 

Czas spędzamy na szkoleniu Tuptusia, który robi postępy. Co prawda ostatnio pożarł duży ręcznik kąpielowy suszący się na suszarce w nocy i nadal próbuje kombinować, ale tragedii nie ma. Dziś w nocy postanowił wpakować się nam do łóżka......................

WP_20170518_19_56_15_Pro

 

WP_20170518_15_26_28_ProWP_20170517_15_55_55_ProWP_20170514_13_44_41_ProWP_20170511_11_18_56_Pro

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Witamy po pracowitym ogrodowo weekendzie. Nie chwalę bo potem się to na mnie mści, ale zostawię kilka zdjęć.

Wczoraj Tuptuś był wyczesywany, okazuje się, że to typ Gackowy i nagle z dnia na dzień zaczął tak gubić futro, że szok, potem była kąpiel w ogrodzie, a potem wariacje na trawie bo kąpiel się nie spodobała pieskowi.

WP_20170520_18_33_17_ProWP_20170520_18_02_48_Pro

 

WP_20170520_17_29_08_Pro

 

WP_20170520_15_39_33_Pro

 

WP_20170520_00_30_47_Pro

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...