Jump to content
Dogomania

DT mestudio -wątek zbiorczy tymczasów (Banda)


mestudio

Recommended Posts

Witamy noworocznych gości i pozdrawiamy. U nas mróz -10. Właśnie wróciłam z karmienia dzikiego kocurka, który u nas pomieszkuje w domku gospodarczym, ma też za domem budkę wyłożoną ogromną ilością słomy i tam drzemie czasami. Dziś na śniadanie podano ryż z wątróbką kurzą oraz chrupeczki deserowe. Kocur jest duży i oswajanie idzie powoli, ale są efekty. Udało mi się nawet dotknąć mu noska dwa razy jak siedział w kocim wejściu do domku i patrzył jak mu nakładam jedzonko.
Psy leżą pokotem w domu, nie w głowie im spacery - z wyjątkiem naszej Lady oraz nawiedzonej Fiźki, które co rusz meldują się pod drzwiami.
No i to by było tyle z meldunków noworocznych.

Panna Gacek w zimowym czasie.
006.JPG

001.JPG

Nasza Fiźka i nasz Rudzielec lekko dziki od zawsze.
004.JPG

Nasza staruszka Lady.
039.JPG

Feliks, który powinien być w Warszawie, ale dzięki wypadkowi TZ-a siedzi u nas chwilowo.
031.JPG

Link to comment
Share on other sites

Znajda październikowa, która kiepsko rokuje. Kotek jak był dziki tak jest, czasami uda się go złapać na ręce, czasami uda się pogłaskać, ale generalnie jest dziki i nie potrafi tej dzikości przełamać. Dodatkowo choruje, ma katar, kicha czasami krwią - akurat to może dlatego, że mu w nosku pękają naczynka przy kichnięciu. Był odrobaczony dwukrotnie włącznie z Advocate aby oczyścić ewentualnie jakieś pasożyty płucne, teraz dostaje tabletki - antybiotyk, ale w sobotę zabierzemy go chyba ponownie do weterynarza na przegląd. Niestety jego zachowanie jest takie, że nie nadaje się do ogłaszania, a nie chce kolejnego kota bo nasze 4 starsze w zupełności nam wystarczą.
024.JPG

010.JPG

Gusiaczku - te wypełnione kulkami pufki mają branie, zwierzaki je uwielbiają :).

Link to comment
Share on other sites

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku dla całej Bandy oraz mestudiów :)


Witaj Marysiu, dziękujemy za życzenia.

Możliwe że jutro jeden ze znaleźnych kocurków pojedzie do domu, prawdopodobnie przyjadą Państwo z Warszawy po białego kotka Pychotka, ale może czarny Feliks się załapie? Zobaczymy czy w ogóle dojadą.
Link to comment
Share on other sites

Witamy się poniedziałkowo.
Kotek Pychotek pojechał do domku do Warszawy, jak do tej pory wszystko jest ok.

Nasza Greta jest bardzo mocno uszkodzona, w ogóle nie pracuje jej pęcherz i jelita. Mogły zostać uszkodzone nerwy odpowiadające za skórcze pęcherza oraz jelit. Rentgen wykazał też złamanie rdzenia kręgowego w końcowej części ogona, ogon będzie więc do amputacji, ale to minimalny problem przy całej reszcie. Kot został uderzony od góry lub w momencie kiedy siedział. Mógł zostać kopnięty, przygnieciony czymś ciężkim albo uderzony czymś od góry, mógł też być uderzony przez samochód kiedy siedział. Jednak znając sąsiadów zza łąki nie wierzę w tę teorię z samochodem. Nie ufam tym ludziom bo nie raz widywałam akcje ze zwierzętami w wykonaniu tego chłopa dziewiętnastowiecznego, a naszych zwierząt on nienawidzi.
Większość soboty spędziliśmy na badaniach, dziś znowu musimy jechać. Grecia dostaje różne leki - w tym powodujące odbudowę nerwów więc liczymy na cud.

A bez jednego koteczka znajdki jest dużo spokojniej w domu, szkoda że Feliksa nie możemy odwieźć do zaoferowanego DT w Warszawie.

Szary kotek - dzikus kompletny, nie nadaje się do żadnej adopcji, niestety słabo się socjalizuje z ludźmi. Stwarza ogromne problemy z czystością i nie nadaje się do mieszkania w domu.

To tak w skrócie bo zbieramy się do weta.

Zakupię trochę tabletek odrobaczających bo trzeba stado odrobaczyć koniecznie, a nasz zapas się właściwie skończył.

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Mattilu napisał:

Odnalazlam Wasz watek i pozdrawiam noworocznie! Za to watku mojej Hopki za nic nie moge znalezc :(

 

8 godzin temu, TZmestudio napisał:

Może przez google spróbuj. Mi się czasem tak udawało. 

Trzeba wejśc w swój profil tam jest wszystko

i wątki na których byłaś, i tematy które rozpoczęłaś i wątki obserwowane 

Link to comment
Share on other sites

Do rozliczenia dopisuję pieniążki od Zuanna - bardzo dziękujemy, oraz datek z FB od Pani, która przygarnęła od nas rok temu szczeniaka Bąbla - wpłata 87 zł. Dodaję też 4 zł, które otrzymałam za wydanego w sobotę kota.

Troszkę uzbierało się też z bazarku etymologicznego, także po rozliczeniu końcowym dopiszę pieniążki do rozliczenia.

 

Dotarło legowisko z ekoskóry i zamówię jeszcze jedno. Legowisk nie rozliczam.

 

Wczoraj zakupiliśmy podroby dla psiaków - 20 zł, oraz kilka puszek dla kotów - 13,97 zł.

Link to comment
Share on other sites

To i ja się przywitam Noworocznie :)

Kiedyś podczytywałam historie Waszych tymczasów, ale potem zrobiłam sobie długi odwyk od dogo, a teraz po zmianach kompletnie nie mogę się połapać, gdzie są moje ulubione wątki. Chyba muszę je teraz po kolei odnaleźć i pozaznaczać.

Doczytałam ostatnie strony i bardzo się cieszę z wyadoptowania pychotka. Przycupnę sobie w kąciku i będę trzymać kciuki za kolejne udane adopcje i w ogóle za pasmo różnych szczęść :)

Link to comment
Share on other sites

38 minut temu, Lemoniada napisał:

To i ja się przywitam Noworocznie :)

Kiedyś podczytywałam historie Waszych tymczasów, ale potem zrobiłam sobie długi odwyk od dogo, a teraz po zmianach kompletnie nie mogę się połapać, gdzie są moje ulubione wątki. Chyba muszę je teraz po kolei odnaleźć i pozaznaczać.

Doczytałam ostatnie strony i bardzo się cieszę z wyadoptowania pychotka. Przycupnę sobie w kąciku i będę trzymać kciuki za kolejne udane adopcje i w ogóle za pasmo różnych szczęść :)

Witamy serdecznie :-)

Co do dogomanii to porażka, portal jest kompletnie zdezelowany i wszystko działa źle.

W tym tygodniu do własnego domku w Warszawie pojedzie też przecudny Feliks - ten czarny maluszek, który jest przeuroczy i jestem w nim zakochana - przyznaję się. Feliks to ten co go nam do śmietnika podrzucili w listopadzie. Kotek o fantastycznym charakterze, jest taki stonowany, okrąglutki i przemiły. Ech, to taki kot dla mnie, ale egoizm muszę sobie schować na lepsze czasy.

003.JPG

Link to comment
Share on other sites

Witamy wszystkich, którzy nas odkopują powoli :-).

Utworzyłam nowy post z rozliczeniem na ten rok - jest oczywiście na pierwszej stronie.

Dziś dostałam zdjęcia i filmik z kotkiem Pychotkiem, kiedyś wstawię. Dostaliśmy też pozdrowienia od Bafiego i kilku innych psiaków - wszystkie zwierzaki mają się super dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...