Jump to content
Dogomania

DT mestudio -wątek zbiorczy tymczasów (Banda)


mestudio

Recommended Posts

Na razie dostają "normalne" jedzenie w ilości większej niż są w stanie zjeść. Dostały kostkę to obgryzania i jakoś od 20 minut jest cisza jak makiem zasiał. 

 

Powinniśmy je popryskać czymś na pchły - tu powiem bezczelnie- jeśli ktoś chciałby nam zasponsorować, mimo że nie jesteśmy białogonkami,  taki preparat nieszkodliwy dla szczeniaków do spryskania to bardzo podziękujemy. 

Potrzebny byłby jakiś preparat z wapniem dla suki - jakoś skórki z kiełbas którymi była wcześniej karmiona nie wzmocniły jej kości i produkcji mleka....

 

Chwilowo nie nadążamy z produkcją kasy na nasze tymczasy....Potrzeb jest zbyt dużo....

Link to comment
Share on other sites

Coś nam ( K&Ziutka ) się zdaje że bardzo ważne ale to bardzo jest odciążenie Poli  i tak się jakoś zastanawiamy czy maluchy będą się bawiły piszczącymi jeżykami i piłeczkami na sznurku chrupiąc pyszne chrupasy?

no nie przekonamy się jeśli nie sprawdzimy - a że Pola musi troszkę odpocząć a my ciekawskie jesteśmy - to musisz mestudio pilnować majuchów aby nie pogoniłu kuriera który powinien być już w drodze z małym suwenirkiem dla małych Orzeszków :)

A, :-) bardzo dziękujemy. Poszczujemy :-), sześć pulchnych szczeniaków powinno zrobić wrażenie. Pieski są przeurocze, za to agresja suczki mnie niepokoi - agresja do innych psów. Po dzisiejszym bezpodstawnym ataku na naszą Fizię - grunt neutralny, Fiźka kilka metrów od Poli zupełnie nie zwracająca uwagi na nią, a Pola podbiegła i wskoczyła Fizi na plecy i zaczęła ja gryźć.

Link to comment
Share on other sites

A pluszaków nie chcecie?

Ile kosztuje takie coś na te pchły?

Witaj rozi :-).

Pluszaki mamy sztuk kilkanaście  więc starczy maluchom, teraz mają misia do rozpracowania, miś napoczęty był przez Fruzię więc muszą go dokończyć - wykończyć - dowolnie :-).

Co do pcheł u maluchów to weci nigdy nie chcą nic aplikować do trzeciego miesiąca życia więc jest czas kilka tygodni na ogarnięcie sprawy. A może ktoś wie jaki preparat podaje się takim mniejszym psiakom poniżej trzech miesięcy to poszukam i kupię bo u nas w mieście to tak jakoś. Chwilowo szczeniaki zażyją kąpieli.

Wczoraj pisałam, że Pola strasznie wariowała w kojcu i chciała wyjść, nieco mnie to przeraziło bo bałam się jak to będzie w nocy, ale wyszłam z nią na spacer jak tak szalała i okazało się,że suczka jest tak czysta, że absolutnie nie siusia i nie załatwia się w kojcu i tak pokazuje, że chce na spacer. Za kilka dni Pola dostanie nowy kojec bo jest wykańczany, no i będzie duży wybieg dla niej i maluchów - taki ponad 60 metrów. 

Link to comment
Share on other sites

Mogę zamówić preparat dla suni. Znalazłam coś takiego: http://zooart.com.pl/product-pol-7793-FITMIN-Lakto-150g-proszek.html
Opis wydaje się być w porządku, myślicie że byłby ok?

 

Marysiu, ja się nie znam, u nas szczeniaki z suką to niespotykana sprawa więc nigdy takimi sprawami nie zawracałam sobie głowy. No i właśnie ktoś by mógł doradzić czy te maluchy to już odstawiać czy raczej wspomagać sunię z tą laktacją przez niedługi czas- przypomnę,że one mają 7 tygodni.

 

Jak myślicie?  

Link to comment
Share on other sites

No to ja już jestem głupi. (może jeszcze głupszy niż zazwyczaj).  :hmmmm:

 

Na ulotce Fronline Spray (źródło: http://animalia.pl/produkt,6248,169,frontline-spray-100-ml-dla-psow-i-kotow-100-ml.html) napisali między innymi takie rzeczy (wytłuszczenia moje):

"FRONTLINE® Spray może być stosowany u szczeniąt i kociąt już w drugim dniu życia gwarantując szybkie i skuteczne usunięcie nawet silnych inwazji pcheł i kleszczy z ciała Twojego zwierzęcia."

 

To w końcu można je wypryskać czy też nie? :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

Mogę zamówić preparat dla suni. Znalazłam coś takiego: http://zooart.com.pl/product-pol-7793-FITMIN-Lakto-150g-proszek.html
Opis wydaje się być w porządku, myślicie że byłby ok?

Raczej myślałem o preparacie nie stymulującym laktacji. Taki preparat wzmacniająco - witaminizujący z dodatkiem wapna. Aby maluchy nie wyssały wszystkiego z matki...

Poza tym staramy się nauczyć maluchy jedzenia stałego i chrupek, ale proces odstawienia całkowitego jeszcze trochę potrwa. 

Zwyczajne szkoda mi mamuśki...

Link to comment
Share on other sites

Mogę zamówić preparat dla suni. Znalazłam coś takiego: http://zooart.com.pl/product-pol-7793-FITMIN-Lakto-150g-proszek.html
Opis wydaje się być w porządku, myślicie że byłby ok?

Raczej myślałem o preparacie nie stymulującym laktacji. Taki preparat wzmacniająco - witaminizujący z dodatkiem wapna. Aby maluchy nie wyssały wszystkiego z matki...

Poza tym staramy się nauczyć maluchy jedzenia stałego i chrupek, ale proces odstawienia całkowitego jeszcze trochę potrwa. 

Zwyczajne szkoda mi mamuśki...

Link to comment
Share on other sites

No to ja już jestem głupi. (może jeszcze głupszy niż zazwyczaj).  :hmmmm:

 

Na ulotce Fronline Spray (źródło: http://animalia.pl/produkt,6248,169,frontline-spray-100-ml-dla-psow-i-kotow-100-ml.html) napisali między innymi takie rzeczy (wytłuszczenia moje):

"FRONTLINE® Spray może być stosowany u szczeniąt i kociąt już w drugim dniu życia gwarantując szybkie i skuteczne usunięcie nawet silnych inwazji pcheł i kleszczy z ciała Twojego zwierzęcia."

 

To w końcu można je wypryskać czy też nie? :niewiem:

 

My właśnie to stosujemy u maluchów. Nawet o wiele młodszych od Waszych i wszystko jest w porządku.

Link to comment
Share on other sites

Na same szczeniaki znalazłem takie: http://allegro.pl/frontline-spray-pies-kot-pchly-kleszcze-100ml-i4618653848.html . Wychodzi mi, że potrzeba na srajtki 72ml. Może i starczy też na mamuśkę. Koszt 60zł (nie licząc przesyłki)

Nie czytałeś mojego posta, dzwoniłam do weta i mówi, że Fiprex w sprayu.

Ja nie lubię frontline, moja suka ma padaczkę i po Frontline ma ataki, a po Fipreksie nie.

Link to comment
Share on other sites

Nie czytałeś mojego posta, dzwoniłam do weta i mówi, że Fiprex w sprayu.

Ja nie lubię frontline, moja suka ma padaczkę i po Frontline ma ataki, a po Fipreksie nie.

Fipreksu nie znalazłem na portalu aukcyjnym. Były tylko krople...

Ja się nie upieram co do preparatu, bo na takich małych psiakach to się w ogóle nie znam... 

Link to comment
Share on other sites

Fiprex to to samo co Frontline tylko Frontline ma większą i bardziej skuteczną zawartość środka czynnego. Nie wiem po co ta dyskusja skoro sam weterynarz nam to kiedyś wytłumaczył - klienci skarżyli się mu na kiepskie działanie fiprexu i my tez się na nim przejechaliśmy bo nie odpchlił nam kotów świeżo nabytych i tylko straciliśmy kupę pieniędzy na jego zakup. 

Problem w tym, że  w naszym mieście weci nie chcą poniżej trzeciego miesiąca zakrapiać szczeniaków więc chciałam się dowiedzieć jak to jest w innych miejscach.

Link to comment
Share on other sites

Raczej myślałem o preparacie nie stymulującym laktacji. Taki preparat wzmacniająco - witaminizujący z dodatkiem wapna. Aby maluchy nie wyssały wszystkiego z matki...
Poza tym staramy się nauczyć maluchy jedzenia stałego i chrupek, ale proces odstawienia całkowitego jeszcze trochę potrwa. 
Zwyczajne szkoda mi mamuśki...

Rozumiem.
W takim razie może coś takiego: http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=2732&cat=274
Albo takiego: http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=2706&cat=274
Albo to: http://www.abckarma.pl/o/427/beaphar-junior-cal-200g-10321.html Edited by Marysia O.
Link to comment
Share on other sites

My w stadzie też nie mamy pcheł od lat, ale nowe nabytki zawsze muszą być potraktowane czymś bo niby nie widać, a potem koszmar jak się rozlezie. Pola miała sporo kleszczy, mam nadzieję, że te, których nie zauważyliśmy padną po wczorajszym pryskaniu preparatem zastępczym. A frontline zamówimy skoro polecają go dla szczeniaków.

Link to comment
Share on other sites

Witamy serdecznie.

Na początek potwierdzam wpłaty z bazarku Ziutki i wpłatę 50 zł od Pani Doroty za transport Fruzi do DS. Wszystko wpisałam do posta rozliczeniowego i uaktualniłam stan konta w poście pierwszym.

Dziś szczeniaki dostały piłeczki, szarpaki i piszczące cudaki oraz worek 15 kg - karmy. Bardzo dziękujemy kejciu i Ziutce. Mamy tylko jeden problem. Karma jest dla psów raz bardzo dużych takich od 40 do 80 kg i pojedynczy chrupek jest większy od chrupek Josery dla psów dorosłych. Szczeniaki siłują się z chrupkami i w zasadzie to zostawiają je bo nie dają rady, także zakupimy na weekend karmę na miejscu w mieście. Proszę się nie dziwić jak napiszę, że kupujemy karmę, a dostaliśmy :-). Szczeniaczki są naprawdę małe i muszą mieć maleńkie kuleczki aby je schrupać :-). 

Link to comment
Share on other sites

Karma jest dla psów raz bardzo dużych takich od 40 do 80 kg i pojedynczy chrupek jest większy od chrupek Josery dla psów dorosłych. Szczeniaki siłują się z chrupkami i w zasadzie to zostawiają je bo nie dają rady, także zakupimy na weekend karmę na miejscu w mieście. Proszę się nie dziwić jak napiszę, że kupujemy karmę, a dostaliśmy :smile:. Szczeniaczki są naprawdę małe i muszą mieć maleńkie kuleczki aby je schrupać :smile:. 

 

 

 

 

 

Kamę możesz spróbować namoczyć wodą, zrobi sie gęsta papka.

Ewentualnie młotek np. do mięsa, karma w woreczek foliowy i się pokruszy.

Link to comment
Share on other sites

W jednym z pierwszych postów była informacja że szczeniaki są w typie owczarka ( i na zdjęciach wyglądają na duże ) a w opisie na stronie www karmy było napisane dla psów średnich i dużych ras dlatego taką zamówiłyśmy aby starczyło jeszcze kasy na zabawki

Jakoś damy radę. Spróbujemy wymieszać z mniejszymi. 

Zabawki podzieliliśmy na tury, aby wszystkiego nie rozciągnęły na raz. Bawią się na zmianę z pluszakami. 

Powoli już wychodzą z kojca za mamusią na pole. A nawet niektórzy już wiedzą aby się tam załatwić. 

Sunia kombinuje jeszcze, ale trzeba jej oddać, że piszczy jak chce się załatwić. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...