Jump to content
Dogomania

Maleńka Tosia (obecnie Gaja) już w swoim domku:-)


Ewa Marta

Recommended Posts

Lepiej nie czytaj, Radku :) :)

PS: Na pocieszenie napiszę, że każdy środek p/kleszczowy wiąże się z ryzykiem. Znam przypadki psów, które dostały drgawek albo zostały poparzone tuż po założeniu Foresto: wypalone futro oraz poparzona (II stopnia) skóra, w miejscu gdzie obroża miała z nią styczność (silna reakcja alergiczna). Znam też psy, które po kroplach miały reakcję jak po kontakcie z czymś silnie toksycznym: w przypadku tych dwóch psów skończyło się to rozwaloną wątrobą i natychmiastową wizytą u weta, bo było z psami źle. Oba psy nie były ras zagrożonych mutacją genu MDR1.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Tyśka) napisał:

Lepiej nie czytaj, Radku :) :)

Masz rację, po co mam mieć jeszcze więcej nerwów ;)
Gajulec już ma wyniki krwi. Płytki po chorobie spadły, za to kreatynina powyżej normy :/ I nie obejdzie się bez próbki moczu, a złapać nie jest łatwo ;) W przyszłym tygodniu będziemy pewnie robić zwyczajowe badania kontrolne, więc kciuki dalej wskazane.
Gajulka jednak dostała krople na kleszcze zamiast tabletki.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.10.2020 o 22:50, Radek napisał:

Masz rację, po co mam mieć jeszcze więcej nerwów ;)
Gajulec już ma wyniki krwi. Płytki po chorobie spadły, za to kreatynina powyżej normy :/ I nie obejdzie się bez próbki moczu, a złapać nie jest łatwo ;) W przyszłym tygodniu będziemy pewnie robić zwyczajowe badania kontrolne, więc kciuki dalej wskazane.
Gajulka jednak dostała krople na kleszcze zamiast tabletki.

Bo okazuje się, że od zeszłego roku jest Bravecto w kroplach i jest równie skuteczne jak tabletka. 

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj byłem tak wykończony po całym dniu, że nie miałem siły napisać. 
Gajulka na oko wygląda całkiem dobrze. Nasza pani doktor nie zauważyła nic niepokojącego, ale we wtorek będziemy kolejny raz badali krew i będzie USG. Wszystko po to, żeby zobaczyć, czy choroba nie zostawiła jakichś śladów. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.10.2020 o 22:50, Asiula_d napisał:

Bo okazuje się, że od zeszłego roku jest Bravecto w kroplach i jest równie skuteczne jak tabletka. 

Faktycznie jest. Bezdomniak AMIK testuje te krople (od roku), a że ma bujne futro to to nielada wyzwanie... :) Jak na razie obywa się bez kleszczy.

Cieszą mnie pierwsze wieści powetowe. Oby i wyniki badań były bez zarzutu :)

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Tyśka) napisał:

Oby i wyniki badań były bez zarzutu :)

Już jesteśmy po serwisie, wieczornym długim spacerku i uczcie po całodziennym głodzeniu Gajulca. Głodzenie jest zdecydowanie ponad moje siły. Gajulka chciała jeść, dostawać smaczki, a ja nie mogłem nic małej mordce dać :( Mamy wyniki krwi i badania USG. Krew dalej nie wróciła do normy, ale jest lepiej niż w badaniu bezpośrednio po chorobie. Zdaniem naszej pani doktor nie jest źle. W badaniu USG widać, że organizm Gajulki odczuł babeszjozę. Widać to po nerkach i wątrobie. Na razie dostaliśmy kolejne medykamenty (żeby było co do pojemnika wkładać;) i mamy się zgłosić na kolejne badania za miesiąc. Podejrzewam, że kciuki na pewno się przydadzą ;)

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Radek napisał:

Już jesteśmy po serwisie, wieczornym długim spacerku i uczcie po całodziennym głodzeniu Gajulca. Głodzenie jest zdecydowanie ponad moje siły. Gajulka chciała jeść, dostawać smaczki, a ja nie mogłem nic małej mordce dać :( Mamy wyniki krwi i badania USG. Krew dalej nie wróciła do normy, ale jest lepiej niż w badaniu bezpośrednio po chorobie. Zdaniem naszej pani doktor nie jest źle. W badaniu USG widać, że organizm Gajulki odczuł babeszjozę. Widać to po nerkach i wątrobie. Na razie dostaliśmy kolejne medykamenty (żeby było co do pojemnika wkładać;) i mamy się zgłosić na kolejne badania za miesiąc. Podejrzewam, że kciuki na pewno się przydadzą ;)

Ściskam. 

Nam nie pomogły : (

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...