Jump to content
Dogomania

Maleńka Tosia (obecnie Gaja) już w swoim domku:-)


Ewa Marta

Recommended Posts

Dnia 19.10.2021 o 19:13, dwbem napisał:

A to pech,współczuję bo odchudzanie psa to ciężka sprawa.

Gajulka jest łakoma, a ja nie potrafię jej odmówić. Nie będzie lekko.

Dnia 19.10.2021 o 19:38, uxmal napisał:

oj, ile musicie zrzucić ?

Dwa do trzech kilogramów. Nie jest to mało przy niedużym psiaku 😕

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.10.2021 o 22:39, Radek napisał:

Gajulka jest łakoma, a ja nie potrafię jej odmówić. Nie będzie lekko.

Dwa do trzech kilogramów. Nie jest to mało przy niedużym psiaku 😕

Trzeba będzie nie ma wyjścia,  moze pozamieniać smaczki  a warzywne a karmę na mniej kaloryczną.

Wet. Coś radził?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.10.2021 o 05:53, Radek napisał:

Tak, mamy zalecenia odstawienia smakołyków i karma tylko dietetyczna. Będziemy jakoś musieli dać radę.

W Zooplusie są smaczki z owoców i warzyw, to jest dobra przegryska dla psiaka na diecie.
https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/greenwoods_sucha_pies/wiecej_od_greenwooods/993101?mkt_source=1478327&variantid=993101.1&gclid=CjwKCAjw_L6LBhBbEiwA4c46urxS-ULN8cB4whoeDqJwhVdPv-LSn4cQYNvONgn-kPx_CyBESkvZTxoC3ogQAvD_BwE

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.10.2021 o 11:20, Tyśka) napisał:

Ojej, ale się porobiło 😞 Zwłaszcza, że Gajulka nie może za bardzo się ruszać. A może lubi pływać? Pływanie bardzo pomaga w zrzuceniu wagi. 

Gajka lubi wodę, ale raczej chodzi w wodzie niż pływa. W zaleceniach mamy regularne spacery i kontrolowany ruch.  Wędruję z Gajką długo i pomalutku. 

Dnia 20.10.2021 o 16:02, Ellig napisał:

W Zooplusie są smaczki z owoców i warzyw, to jest dobra przegryska dla psiaka na diecie.
 

Mamy, niestety, całkowity zakaz dodatkowych smakołyków. Dzisiaj Gajulka dostała, oprócz posiłku, dwie małe kosteczki liofilizowanego mięsa i kawałeczek (dosłownie) suszonej kaczki. Przy kaczce mało mi palca nie odgryzła 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.10.2021 o 21:47, Radek napisał:

Mamy, niestety, całkowity zakaz dodatkowych smakołyków. Dzisiaj Gajulka dostała, oprócz posiłku, dwie małe kosteczki liofilizowanego mięsa i kawałeczek (dosłownie) suszonej kaczki. Przy kaczce mało mi palca nie odgryzła 🙂 

Radku, nie to że się czepiam... ale czy to się nie wyklucza? 😄 Ale mój TŻ robi to samo: "nie podkarmiajmy psa, musi nauczyć się jeść suche", a za chwilę coś mu tam podrzuca do pyska "tylko na spróbowanie".

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.10.2021 o 21:47, Radek napisał:

Gajka lubi wodę, ale raczej chodzi w wodzie niż pływa. W zaleceniach mamy regularne spacery i kontrolowany ruch.  Wędruję z Gajką długo i pomalutku. 

Mamy, niestety, całkowity zakaz dodatkowych smakołyków. Dzisiaj Gajulka dostała, oprócz posiłku, dwie małe kosteczki liofilizowanego mięsa i kawałeczek (dosłownie) suszonej kaczki. Przy kaczce mało mi palca nie odgryzła 🙂 

Radku -nie wiem czy Wam wet mówił ale zmiana karmy szczególnie na taką odchudzającą nie powinna być szokowa. Trzeba stopniowo. I co tydzień o tej samej porze trzeba ważyć psa. Jeśli zmaina wagi nie przekracza ok 1% to może się nie powieść. Umiarkowana -bez uszczerbku na zdrowiu to 1%. Poza tym liofilizowane smaczki są bardzo kaloryczne. Lepiej dać normalną marchewkę, (kawałeczek) lub cukinie upiec leciutko w piekarniku lub ususzyć leciutko.

Dr Karolina Hołda ma webinary z dietetyki. Polecam ją bardzo.Miałam z nią wykłady. Jest bardzo dobrym dietetyka z doświadczeniem. Skończyła Uniewrek w Austrii z tej dziedziny.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.10.2021 o 21:52, Tyśka) napisał:

Radku, nie to że się czepiam... ale czy to się nie wyklucza? 😄 

Wyklucza, ale jak zostawić w domu psiaka bez zostawienia smaczka. Nawet takiego mniejszego niż centymetr. 

Dnia 20.10.2021 o 21:58, uxmal napisał:

 I co tydzień o tej samej porze trzeba ważyć psa. Jeśli zmaina wagi nie przekracza ok 1% to może się nie powieść. Umiarkowana -bez uszczerbku na zdrowiu to 1%. Poza tym liofilizowane smaczki są bardzo kaloryczne. 

Tak, mamy zalecenia systematycznego ważenia Gajki. O tym, że liofilizowane są takie kaloryczne nie miałem pojęcia. Marchewki, ani innych warzyw Gajulka nie zje. Kiedyś kupiliśmy smaczki z batatów i te smakowały małej mordce. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.10.2021 o 22:05, Radek napisał:

Wyklucza, ale jak zostawić w domu psiaka bez zostawienia smaczka. Nawet takiego mniejszego niż centymetr. 

Tak, mamy zalecenia systematycznego ważenia Gajki. O tym, że liofilizowane są takie kaloryczne nie miałem pojęcia. Marchewki, ani innych warzyw Gajulka nie zje. Kiedyś kupiliśmy smaczki z batatów i te smakowały małej mordce. 

Jak będziesz kupował smaczki to sprawdź ile ma tłuszczu. Przy odchudzaniu tłuszczu powinno być poniżej 10% s.m (suchej masy ciała). Przydaje się też miska spowalniająca jedzenie.

Link to comment
Share on other sites

Pierwszych kilka dni odchudzania małej mordki za nami. Nie jest mi łatwo, bo Gajulka jest przyzwyczajona do smaczków. Gdy idę do lodówki (tam są kacze przysmaki), albo w miejsce gdzie są inne przysmaki, Gajka patrzy na mnie wielkimi oczami, a mi się serce kraje. Podobnie jest na spacerkach, bo zazwyczaj miałem saszetkę ze smakołykami. Na razie daję radę.
A na dobry koniec weekendu fotka Gajulca wpatrzonego w Lepszą Połowę podczas weekendowych wędrówek 🙂

c6b26570de582d60.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.10.2021 o 22:47, Radek napisał:

Pierwszych kilka dni odchudzania małej mordki za nami. Nie jest mi łatwo, bo Gajulka jest przyzwyczajona do smaczków. Gdy idę do lodówki (tam są kacze przysmaki), albo w miejsce gdzie są inne przysmaki, Gajka patrzy na mnie wielkimi oczami, a mi się serce kraje. Podobnie jest na spacerkach, bo zazwyczaj miałem saszetkę ze smakołykami. Na razie daję radę.
A na dobry koniec weekendu fotka Gajulca wpatrzonego w Lepszą Połowę podczas weekendowych wędrówek 🙂

c6b26570de582d60.jpg

Tak trzymać z przysmaczkami.Ciekawe kto bardziej poszkodowany?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.10.2021 o 08:58, Ellig napisał:


Z kazdym dniem będzie łatwiej.

Na razie Asia kupiła dla Gajki przysmaki z suszonych warzyw. Mały kawałeczek można podrzucić do pyszczydła. Początkowo Gajulka zbyt chętna nie była, ale pomału się przekonuje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...