Jump to content
Dogomania

Maleńka Tosia (obecnie Gaja) już w swoim domku:-)


Ewa Marta

Recommended Posts

1 godzinę temu, Aska7 napisał:

No ładnie schudła, przecież było 13.5 kg

Urlop na Podlasiu i dłuższy pobyt na działce posłużył Gajulcowi:) Teraz muszę zachować czujność i nie utuczyć małej mordki. Dziś po obiedzie nareszcie udało nam się pojechać do lasku na Bemowie (jak powszechnie wiadomo to nasze ulubione miejsce wędrówek). Brak upału to jest to. Gajula była niezmiernie zadowolona. Latała, jakby miała robaki:) W związku z nadaktywnością Gajki zdjęć za bardzo nie robiłem. Dopiero pod koniec, przy postoju na napojenie psiska.

4h82o9.jpg

Po wrażeniach psinka śpi przy balkonie i nawet nie szczeka na jazgolących kolegów i koleżanki pod blokiem.

Link to comment
Share on other sites

Bo to pinczery średnie nie miniatury. Suczka waży mniej, pies większy to ok. 20 kg i jest szczupły aż sama się dziwię, że przy jego żarłoczności trzyma linię a ma już 10 lat.

A ja mieszkam dosyć blisko lasku na Bemowie ale już dawno tam nie byłam bo staruszka już by tam nie doszła a nie chcę jej meczyć.

Link to comment
Share on other sites

Jejku, nie wiedziałem, że są pinczery średnie, zawsze kojarzyły mi się tylko z takimi małymi.

11 minut temu, dwbem napisał:

A ja mieszkam dosyć blisko lasku na Bemowie ale już dawno tam nie byłam

Spory ruch tam teraz. Dużo wypoczywających jest w weekendy. Najluźniej jest w niedzielę po obiedzie, albo z rana w sobotę.

Link to comment
Share on other sites

Pinczery średnie, niemieckie to pierwotna rasa t.zw. szczurołapów stajennych, psy inteligentne i samodzielne. I to one stanowią wyjście do dobermanów w górę i miniatur w dół, wyglądają jak małe dobermany. Są ładne ale nie wiem dlaczego niemodne, może ze względu na charakter choć u mnie są słodkie i przytulaśne. Ale to, że niemodne to mnie nawet cieszy bo nie zostały zdegenerowane ani fizycznie ani psychicznie, dlatego kończąc z rottkami ze względu na mój wiek i siły oraz już brak samochodu przestawiłam się na średniaki bo to jeszcze psy - jak klepnę w pupę to nie zabiję a proponowano mi chihuahua, brr.

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, dwbem napisał:

Ale to, że niemodne to mnie nawet cieszy bo nie zostały zdegenerowane ani fizycznie ani psychicznie

Sama prawda. Popularnym rasom człowiek zrobił wielką krzywdę, na przykład owczarki z ich problemami z tylnym zawieszeniem.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Aska7 napisał:

Czym ?

Samochodem. Gajka to nasz pierwszy pies, który nie przepada za jazdą samochodem:/

4 godziny temu, Aska7 napisał:

Albo buldożki francuskie, które ledwie oddychają : (

Buldożki chyba mają też problem z urodzeniem się:( 

Link to comment
Share on other sites

Gorąco i duszno jest. Dzisiaj i wczoraj około 30 stopni:( Właśnie wróciliśmy z obchodu osiedla. Gajka zjadła swoją porcję chrupek i poczłapała spać. Ograniczamy się tylko do krótkich wyjść, bo Galulec nisko zawieszony. Kudełki powoli odrastają, a upał i duchota nie chce sobie pójść. Dopiero wieczorem jest chwila wytchnienia. 

Link to comment
Share on other sites

Jutro z rana jedziemy z małą mordką na okresowe badania kontrolne. I znów porcja stresu. Z jednej strony nie lubię tych badań, a z drugiej przynajmniej wiemy po badaniu i wynikach, co się dzieje z naszym Gajulcem. Jak zwykle prośba o kciuki za badanie i wyniki (te odbierzemy i skonsultujemy po niedzieli). 

Link to comment
Share on other sites

Przed dziesiątą pojechaliśmy z Gajulcem do serwisu. W kolejce Gajka była bardzo grzeczna i nie darła paszczy na inne oczekujące czworołapy. W gabinecie też było nieźle, nawet zwyczajowej paniki było niewiele. Może dlatego, że była znajoma pani doktor? Po obmacaniu Gajulki, osłuchaniu i zajrzeniu do gardła pani doktor nie stwierdziła nic niepokojącego. Wyniki krwi będą po niedzieli, ale na konsultacje z naszą panią doktor pojadę we wtorek. Do tego czasu postresuję się troszeczkę;)

Po wizycie w lecznicy zrobiliśmy Gajce trochę radochy i pojechaliśmy do lasu:) Powędrowaliśmy sobie i mała mordka była bardzo zadowolona. Nawet udało się zrobić kilka fotek podczas postoju. Tak wygląda odpoczywające psisko z profilu

15yszmo.jpg

A tak en face

iom5n6.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...