Jump to content
Dogomania

Maleńka Tosia (obecnie Gaja) już w swoim domku:-)


Ewa Marta

Recommended Posts

Chyba z powodu pogody. Od powrotu z działki padamy od temperatury na twarz/mordkę (co kto ma:)

Nawet Gajka, która jest raczej (nad)aktywnym psiakiem spędza większość czasu w ten sposób.

10rkf9j.jpg

2n1ryft.jpg

Tak Gajulec śpi:)

Jedyne wyjścia to niedługie spacerki higieniczne. Nawet wejście na czwarte piętro jest przy tej temperaturze wyzwaniem dla krótkich łapek.

Link to comment
Share on other sites

44 minuty temu, Aska7 napisał:

Chwila, ale jakiś czas temu pytałam o widok z balkonu i to był widok z drugiego piętra : /

I wszystko się zgadza:) To było jakiś czas temu i faktycznie było to drugie piętro i nawet winda była:) Jakoś nie do końca podobało się nam mieszkanie w nowym budownictwie i przenieśliśmy się na stare osiedle. Nawet na wątku była fotka na nowym balkonie.

Link to comment
Share on other sites

Hmm, dlatego kocham moje bagno od 13 lat. Zero schodów, zero sąsiadów, zero miasta, zero światła, zero asfaltu, zero .... tego czego introwertyk, samotny wilk nie lubi : )

A Gajec zlegający cudny. Ciacho do schrupania. Dobrze, że jeszcze nie obrośnięta futrem : )

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Aska7 napisał:

Dobrze, że jeszcze nie obrośnięta futrem : ) 

Futro pomału odrasta. I dobrze, że pomału, bo przy tym upale Gajulcowi nie byłoby łatwo. Teraz mała mordka zaległa na balkonie i się chłodzi (na ile to możliwe w rozgrzanym mieście). Oprócz chłodzenia się, burczy na przechodzące czworołapy.

Zero miasta, zero światła jest fajne. Tam, gdzie jeździmy na Podlasie jest prawie taki klimat. Dom, który wynajmujemy jest na samym końcu wsi. Sąsiadów brak (no dobra, obok jest OSP, a obok jeden dom też wynajmowany letnikom)

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Aska7 napisał:

 Takim niskim długawym źle robią wysokie schody na kręgosłup.

Gajula pokazuje kiedy nie chce wchodzić. Wtedy jest wnoszona. Dodatkowo obserwuję pracę tylnych łapinek na schodach. Jeśli coś mi się nie spodoba, wnoszę Gajulca. Pewnie z wiekiem takie sytuacje będą częstsze. 

Link to comment
Share on other sites

Wnoszenie było dziś rano. Gajulec po wejściu do klatki się rozżabił i była minka "na schody nie wchodzę":)

Niech te upały idą sobie jak najdalej, bo Gajka ma już dosyć. W domu leży (najchętniej na kafelkach w przedpokoju), a na spacerach jest niespokojna i pobudzona. Chyba najlepiej jest na balkonie pod wieczór. Chłodniej i jest na kogo się rozpaszczyć;) 

Link to comment
Share on other sites

U mnie nie bo lało do teraz. Ale fakt - nieco chlodniej.

Ja też mieszkam w 4-piętrowym bez windy ale na szczęście na parterze bo wyżej nie dałabym rady wnosić mojej ponad 13-letniej rottki a tak z trudem ale jakoś jeszcze daje radę bo mam tylko 5 schodkow na klatkę.

Nie dziwię się, że Gajula ma dość upałów, moje pinczery, które dawniej uwielbiały sie opalać na baklkonie na rozgrzanych kafelkach teraz uciekają od słońca jak najdalej a rottka leży całty czas pod wiatrakiem.

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Aska7 napisał:

No dzisiaj spacer to sama przyjemność 

Dzisiaj to aż się chciało dreptać:) Oby i jutro tak było. Może się uda pojechać gdzieś z małą mordką?

9 godzin temu, dwbem napisał:

U mnie nie bo lało do teraz. Ale fakt - nieco chlodniej.

Ja też mieszkam w 4-piętrowym bez windy ale na szczęście na parterze bo wyżej nie dałabym rady wnosić mojej ponad 13-letniej rottki 

U nas lało z rana, co nie przeszkodziło Gajulcowi w radości ze spacerku. 

Dobrze, że Gajka waży tylko 11 kilo. 

Link to comment
Share on other sites

Moje pinczery ważą niestety też około 20 kg każde ale to jednak nie 35 kg rottki bo schudła na starość, wcześniej ważyła ponad 40.

No i jeszcze nie muszę ich nosić nawet te 5 schodków na szczęście.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...