Jump to content
Dogomania

koty, kociaki, moje tymczasy.. koci rezydenci też się czasem pokażą


sylwija

Recommended Posts

wiem :( , naczytałam się już o FeLV, rozmawiałam z dziewczynami, które mają doświadczenie duże.

ale mysle -  albo sie juz zaraziły, albo nie i nie zaraza,

poza tym Shirce i Ayli - wyszły już wcześniej wątpliwe, więc je też powinnam izolować, ale oddzielnie od siebie i od Pana Kota, bo nie wiadomo nic.

ma pewnio przed adopcja test musi byc zrobiony, jesli paskowy wyjdzie dodatni, to konieczny PCR

 

 

Link to comment
Share on other sites

A to nie jest tak, że FELVem zarażają się koty, które jedzą ze wspólnych misek, korzystają z tej samej kuwety + kontakt z krwią (bójki, kontaktu seksualne)? Przynajmniej tak mi tłumaczyli weci... Mam kotkę z białaczką, drugi kot jest zdrowy, zaszczepiony przeciwko białaczce. Kotka trafiła do mnie z zapewnieniem, że jest zdrowa, u mnie po 2msc okazało się, że nie (pojawiły się objawy, więc kotkę zbadałam). Nie muszę mówić, że przez te 2msc koty się docierały, więc leciało futro... ale o dziwo kocur zdrowy nadal. Teraz mamy ich kontakty pod kontrolą, ale istnieją.
Ale fakt: jeśli jest możliwość izolacji, to lepiej to robić. Po co ryzykować... u mnie nie ma, a oddanie kotki nie wchodziło w grę, mimo że do dzisiaj ich relacje opierają się na zimnej tolerancji (mają zupełnie inne charaktery). Jednak nie mogłam jej oddać i już.

Pana Kota mogę ogłosić, może akurat znajdzie się coś dla niego...

Link to comment
Share on other sites

ale jest dla Pana Kota, tylko musi chwilę poczekać :) dziękuję :)

a Twoja kotka - mogła mieć testy ujemne, a potem sie dopiero 'wyklula' bialaczka, sa rozne fazy wlasnie

ja to praktycznie, caly czas powinnam robic testy, jak kot trafia do mnie, po dwoch tygodniach, po 3 miesiacach..

a jeszcze, jak czesc kotów jest wychodzaca, to non-stop :(

 

Link to comment
Share on other sites

I właśnie myślę, że taka była wersja. Miała ujemne, co prawda w poprzednim domu wychodziła i co rusz miała kontakt z nowymi kotami... mogła złapać... ale mogła mieć w remisji, brak objawów...  albo mogła być faktycznie zdrowa... no a u mnie przeprowadzka=ogromny stres, więc niemal od razu objawy i potwierdzenie moich obaw :(

Trzymam kciuki za Pana Kota - by się faktycznie wykluło:)

Figaro jest cudny.
Nikt nie dzwoni w sprawie kotów? Mają sporo wyświetleń. Zwłaszcza Mia, Kenzo i Gabriel.

Link to comment
Share on other sites

kiepsko :(

17634327_1469348263084801_31446127221401 Wynik testu na FIP, jest no cóż.. zły 1f641.png:(
Dlatego postanowiłam, że niczego mu nie będę odmawiać - pozwolę spróbować. na co tylko ma ochotę
Więc posmakował hummus, tuńczyka, mleka orkiszowego i migdałowego
Więc wyszliśmy dzisiaj na słoneczko :)
Chcę, żeby jak najdłużej, w jak najlepszym komforcie życia - Żył. Był.

17553993_1469349829751311_61813582025643

 

17553953_1466594523360175_34817870140360

wcześniejsze wyniki są tutaj https://www.facebook.com/pg/runapomaga/photos/?tab=album&album_id=1460478883971739

miał i usg, i rtg, i wiele badań szczegółowych..

diagnostyka, leczenie - w samym Multiwecie - 1224,. Masakra

i Jeszcze takie wiadomości, porażające. :(

 

Link to comment
Share on other sites

I jak się ma Ester?

Na olx jedynie zapytanie o YUMI - poprosiłam o kontakt telefoniczny:

Cytat

Dzień dobry,
poszukuję kotka, tylko mieszkam w domu otwartym na wsi - mam mieszkanie w Warszawie i jest ono zabezpieczone, bo miałam już kotka, ale teraz do Warszawy przyjeżdżam tylko w interesach, często podróżuję. Chciałabym , aby kotek zamieszkał w domu z moimi rodzicami - w domu są 2 kotki. Wokół mnóstwo jest łąk i pastwisk, to trochę "zadupie", mało ruchliwa okolica. Moje kotki mieszkają w domu, na noc zawsze śpią w domu, ale w ciągu dnia są wypuszczane, jeśli mają ochotę.

 

Link to comment
Share on other sites

nie dzwonił nikt w jego sprawie

w ogóle jeden był taki naprawdę sensowny telefon, ale trochę dla Pani daleko

Ester na razie dobrze się czuje, ale boimy się - ja i on chyba też

17759878_1473385169347777_71113818926284 a Zula wyjątkowo lubi słońce, jak na dworze pobędzie w taki piękny dzień, to potem cała rozmruczana 1f642.png:)
Zula wcześniej mieszkała w Warszawie, była kotkiem wychodzącym, jej ukochana Pani umarła i tak Zula trafiła do mnie

Link to comment
Share on other sites

Przelałam z bazarków:

94zł z   http://www.dogomania.com/forum/topic/338742-zakończony-rozliczam-książki-magazyny-vege-kosmetyki-b12-stevia-zabawka-dla-kota-do-01-iv-g20-bdt-sylwija/

48zł z http://www.dogomania.com/forum/topic/338765-zakonczony-rozliczam-dodany-fant-nr-6-płyn-listerine-mini-sklepik-ze-starociami-mosiężne-figurki-drewniane-afrykańskie-twarze-bdt-u-sylwiji-do-5-kwietnia-godz20/

Jak doleci, to prośba o potwierdzenie na bazarkowych wątkach. Jak zawsze z dogowych bazarków, przelałam do Livki.

 

W ogóle koszty są ogromne. 1200zł na jednego kota w jednej klinice, gdzie wiadomo jeszcze dochodzą zwykłe codzienne koszty, to są duże kwoty, zwłaszcza dla jednej osoby. Ktoś inny by w ogóle zaniechał diagnostyki, bo "to tylko kot". Tym bardziej potrzebne wsparcie finansowe. Po prostu wszystkim rządzi kasa :( I akurat tym, którzy ją dobrze potrafią wykorzystać dla zwierząt, jest trudno ją zebrać.

A wracając do ogłoszeń, teraz przed świętami nie opłaca się płatnie podbijać codziennie, bo ludzie i tak zajęci innymi sprawami. Po świętach znowu będę ponawiać wyróżnione ogłoszenia. Szczególnie intensywnie postaram się Tyśkowe ogłoszenie Valerii, no i Gucia.

 

Link to comment
Share on other sites

dzwonią czasem

ale..

"ja w sprawie adopcji" - ale kogo? - "noo, zwierzęcia.."

"córce (5letniej) Marcel się spodobał" - tylko on za psami nie przepada - "a my mamy takiego małego białego (nazwa rasy, terrer)" - to może warto sprawdzić wcześniej jak on na koty reaguje "noo trudny jest, uparty, do psów dużych wyskakuje, w ogóle gania małe stworzenia (..) ale córce ze zdjęcia się Marcel spodobał"..

jeden był naprawdę sensowny telefon, ale okazało się, że dla Pani za daleko, a chciałaby z rodziną podejść., pogłaskać, wybrać..

Link to comment
Share on other sites

17884263_1487527244600236_45975230205981

Onifar taka śliczna wyrosła - pamiętacie? poszłam po pomidory, wróciłam z koteczką :D

17903747_1486081451411482_22694852120354

chłopaki, Kenzo i Salvador, niezbyt radosne - kastracja..
jeszcze Alberta to czeka i dziewczynki - Mia, Sana, Ayla
i kocurka, który nawiedza mój garaż :)

proszę o pomoc, koszty są niemałe, ale to konieczne wydatki

17796130_1473913305961630_88406149774035

Ester. wyjątkowy. niesamowity kocurek - z wyrokiem FIP.
Nie pojmuję tego, nie ogarniam swoim małym móżdżkiem..
czy ktoś ma jakieś doświadczenia, przemyślenia, pomysły - jak z tym walczyć, jak zapewnić jak największy komfort w jak najdłuższym czasie?

Link to comment
Share on other sites

Jestem kochani :)

Dziękuję za wpłaty od poli53 i Livki oraz wpłaty z bazarków bric-a-brac - wielkie dzięki :)

Dopisałam wydatki do rozliczeń.

Przelewam na konto Sylwii to co się uzbierało czyli 212 zł :)

 

Przepraszam, że mniej mnie na dogo - sprawy rodzinne.

Link to comment
Share on other sites

kolorowa puchata MIa i jej braciszek Salvador wybierają się do wspólnego domu - planowane w piątek po południu :)

sytuacja finansowa kotów i moja - fatalna

już nawet nie jestem w stanie z kart kredytowych opłacić, jeśli ktoś może pomóc, będę wdzięczna.

tu dołączam faktury, staram się na bieżąco aktualizować

brakuje jeszcze z Andy 235 i dzisiaj z Multiwetu - 139 https://www.facebook.com/pg/runapomaga/photos/?tab=album&album_id=1400639309955697

a zaraz będzie majowa z Warki - wet pierwszego kontaktu :(

 

Link to comment
Share on other sites

o Mię było kilka dobrych telefonów, ale jeśli ma szanse na dom z bratem, to lepiej dla nich oboje

a tak np, w sprawie Valerie - czy ona moze byc wychodzaca? mowie, ze t5ak, ale nie od razu, najpierw musi sie zaaklimatyzowac, zrozumiec, ze to jej dom, no i musi byc okolica bezpieczna,  koniec rozmowy

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...