Jump to content
Dogomania

barf, a pies myśliwski


monmik

Recommended Posts

Czesc.
Od razu zaznaczę, że o BARFie dopiero zaczynam czytać, ale..
Mam psa rasy myśliwskiej i w rodzinie na hasło przejścia na barf pojawiła się obawa, że pies będzie bardziej "cięty" na ptactwo.. że nie popuści kaczkom itp.
Teraz zdaża mu się za kaczką pogodnić, popłynąc kawałek.. ale spokojnie odpuszcza. Jest na suchej karmie.

Czy ktoś z Was potwierdza/zaprzecza jakikolwiek związek między zjadaniem surowego mięsa, a wyostrzonym instynktem łowieckim?

Edited by monmik
błąd
Link to comment
Share on other sites

Mój nie lubi kaczego mięsa a pakował się za kaczką do wody jak był na suchej, i na barfie i na gotowanym. Takoż za kotem, choć - przysięgam - kociny mu jeść nie dawałam ;)
W lesie instynktownie "wystawia" zwierzynę i też robił to zawsze tak samo - niezależnie od żywienia - w sensie, że jak go przestawiłam na barf to nie przestał robić stójek i nie zaczął polować ;)
Nie sądzę, żeby to miało znaczenie - ostatecznie dajemy psom mięso/kości a nie żywego ptaka do złapania (tak mi się przynajmniej wydaje ;))
A jeśli to pies pracujący/polujący to pytaj Panbazyl - ona ma trzy myśliwskie psy na barfie, w tym jeden przechodzący próby pracy.

Link to comment
Share on other sites

U mnie może psy pół-myśliwskie, bo pół-terriery, ale też nie zauważyłam związku między mięsem ze zwierząt, jakie jadły, a stosunkiem do tych zwierząt w wersji żywej. Jeden pies jakiś czas jadł tuszki królicze mieszkając w jednym mieszkaniu z królikiem miniaturą i nic się nie działo (a terriery to psy do zabijania, w znacznie większym stopniu niż spaniele).
Myślę, że większości psów, trzeba by "pokazać" albo same muszą sprobować i odkryć, że między chodzącym pierzastym czy futrzastym zwierzakiem a porcją barfowego mięsa jest jakieś powiązanie; samo z siebie tylko od jedzenia mięsa to nie następuje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...