Jump to content
Dogomania

obrozna na pchly


slawexs

Recommended Posts

Jakos nie bardzo rozumiem ... po co pies w wieku 4 tygodni ma nosic taka obroze??? :o Przeciez nie ma wtedy kontaktu ze swiatem zewnetrznym (kwarantanna) wiec nie zlapie tych "zyjatek".

Gdy juz bedzie po kwarantannie polecam raczej frontline a nie obroze, ktora zazwyczaj jest malo skuteczna.

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pies musi mieć tak założoną obroże,aby nie mógł jej ściągnąć,co do kosztów obróż,lepiej kupić,taką która działa 8 miesięcy,są bardzo tanie obroże,ale działają tylko przez tydzień,ja kupiłem obrożę 8 miesięczną firmy beaphar,jest ona przeciwko pchłom i kleszczom,na razie nie ma żadnej pchły i żadnego kleszcza,obroża kosztowała 27 zł

Mój pies ma prawie 2 lata i waży 5,2 kg,szczeniakowi najlepiej zakropić frontline,a gdy dorośnie,kupić mu obroże przeciwpchelną

Link to comment
Share on other sites

Broniu frolntline w kropelkach aplikuje się pieskowi między łopatkami, a po kilkudziesięciu godzinach preparat rozchodzi się po całej skórze. Piesek nie może być wówczas kąpany. Ja 2 tygodnie temu zastosowałem go u mojego 9mies. pieska i na razie kleszczy 0. Przy zakupie kropelek zwróć uwagę na wagę pieska, gdyż do niej to dobiera się odpowiednie opakowanie. Ja zapłaciłem ok 26zł za kropelki dla psa o wadze 40-60kg. U poprzedniego psa rownież przez wiele lat z powodzeniem stosowałem frontline lecz w sprayu. Obecny bobik nawet nie chce o tym słyszeć i zaraz ucieka :D

Link to comment
Share on other sites

Broniu, ja również polecam Frontline, ale koniecznie ten w kropelkach, nie w spreju. Jak przeczytasz dokładnie instrukcje aplikacji tego w spreju i masz dużego psa, to zrozumiesz dlaczego :wink: . Albo poszukaj to gdzieś na forum, bo już o tym było...

Link to comment
Share on other sites

Mam ulotkę o frontline i wynika z niej, iż zarówno spray jak i spot on mają taki sam okres działania : pchły - 3mce, kleszcze - 3-5 tyg, wszoły - 9tyg.Jeśli zatem nie widać różnicy to po co przepłacać :wink: :D

Spray podajemy stosując wg instrukcji 2 naciśnięcia dozownika na 1kg wagi, a przy pieskach z długim włosem 4. Duża butelka 250ml kosztuje powyżej 60zł więc różnica z ceną kropelek jest spora.

Link to comment
Share on other sites

Spray podajemy stosując wg instrukcji 2 naciśnięcia dozownika na 1kg wagi, a przy pieskach z długim włosem 4.
Czyli na długowłosego psa ważącego 30 kg psikamy 120 razy... PATIszon próbowała i po 60 razach ręka jej odpadała... :lol: Gdzieś to tutaj na dogomanii ładnie opisała :D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...