Jump to content
Dogomania

Wyliniały pies a wystawa


Yellow

Recommended Posts

Witam ;)
Czy wystawiacie swoje psy na wystawach kiedy ich sierść nie jest w najlepszej kondycji? :razz:
Parę tygodni temu zapisaliśmy sukę na wystawę.. ona niestety kilka dni po wysłaniu zgłoszenia zaczęła obficie linieć :placz: :placz: :placz:
Została z niej więc łysa-pała... przypomina raczej labka niż goldena. Nie wiem czy mam się tym przejmować.. jak sędziowie reagują na psy w okresie linienia?

Ps... znacie może jakieś domowe sposoby na poprawę kondycji włosa? Używaliśmy Kerabolu (nic nie pomógł) i cały czas dajemy psu Gammolen- to z preparatów. Prócz tego daję jej jajko na miękko 1 raz w tygodniu, codziennie siemię lniane i olej rzepakowy... to tyle co przeczytałam dotąd w internecie.. Ale jej sierść nadal wypada i przy tym... nie wygląda zbyt zdrowo :shake:

Link to comment
Share on other sites

Nasz Samoyed linieje zawsze w okolicach maja i chcąc nie chcąc wystawiamy go także bez włosa, choć staramy się w tym okresie zgłaszać go na mniej wystaw. Sędziowie nie przepadają za wyliniałymi psami, zwykle wyliniały pies ma mniejsze szanse na zwycięstwo, aczkolwiek na ponad trzydzieści wystaw tylko raz obniżono nam ocenę do bdb za brak pełnej szaty na wystawie.

Na poprawę kondycji włosa nie podajemy żadnych sztucznych suplementów - te sprawiały, że pies szybko obrastał i... szybko zrzucał. Potem nam liniał kilka razy w ciągu roku :roll:
Obecnie nasz pies dostaje surowe żółtko 2-3 razy w tygodniu, olej lniany (zawiera więcej kwasów omega niż olej rzepakowy), czasem kupujemy olej z łososia. I na tym zdecydowanie najlepiej włos wygląda. Do tego dobrej jakości karma i surowa wołowina 2-3 razy w tygodniu.

Link to comment
Share on other sites

A ja się wogóle nie przejmuję tym,że moja suka jeździ na wystawy wyliniała,to przecież naturalne.Nam nigdy żaden sędzia nie zwrócił uwagi,że linieje raczej pytali czy suka jest w trakcie linienia (potwierdzaliśmy) i nie miało to wpływu na ocenę.Do tej pory moja Adora zdobyła same oceny doskonałe.
[url]http://www.dogomania.pl/galeria/d/9541/[/url]

Link to comment
Share on other sites

Skoro włos - jak piszesz - nie wygląda dobrze i się sypie to przede wszystkim przyjrzałabym się diecie. Bo suplementowanie,jeśli karma psu nie służy, niewiele da....jak widać...

Jajko na miękko? Jeśli jajko,to tylko surowe żółtko.

Ja nie wystawiam psa,którego włos nie jest w odpowiedniej kondycji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...