Jump to content
Dogomania

Zina - bernardynka na 3 łapach - już w DS - pozostało -3000 i rehabilitacja!


Ola164

Recommended Posts

Zinka, jest z nami szczęśliwa. Minął rok, to już całkiem inny pies. Oprócz tego, że to z pewnością miss bernardynek :), najpiękniejszy piegus na świecie, to jeszcze do tego mistrzyni w kopaniu dołków. Przekopali mi razem z Foxem pół działki, pocieszam się, że jak to kiedyś połączą będę miała basen. Gonią bażanty z działki, sarny podchodzą blisko, też je trzeba przepędzić. Mają masę roboty i obowiązków, więc się spełniają. Żadnemu wściekłemu zającowi nie udało się wtargnąć na ich teren. Cała trójka jest w dobrej formie. Jak tylko uda mi się zrobić im zdjęcia to wkleję.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 265
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zinka, jest z nami szczęśliwa. Minął rok, to już całkiem inny pies. Oprócz tego, że to z pewnością miss bernardynek :), najpiękniejszy piegus na świecie, to jeszcze do tego mistrzyni w kopaniu dołków. Przekopali mi razem z Foxem pół działki, pocieszam się, że jak to kiedyś połączą będę miała basen. Gonią bażanty z działki, sarny podchodzą blisko, też je trzeba przepędzić. Mają masę roboty i obowiązków, więc się spełniają. Żadnemu wściekłemu zającowi nie udało się wtargnąć na ich teren. Cała trójka jest w dobrej formie. Jak tylko uda mi się zrobić im zdjęcia to wkleję.

Zrobić zdjęcia takiej trójce z ADHD to prawdziwe wyzwanie! :)

Link to comment
Share on other sites

Podkurczona łapka w ogóle Zince nie przeszkadza. Ten rok chciałam poświęcić na odzyskanie jej sił, żeby była totalnie sprawna i nam bezgranicznie zaufała. Bardzo dużo przecierpiała, ledwo przeżyła, więc postanowiliśmy nie kombinować z nogą od razu. Długo walczyliśmy z jej agresją w stosunku do ludzi, trzeba było dużo pracy, żeby przestała rzucać się na każdego naszego gościa. W tym momencie księżniczka jest wesołym, radosnym psem, który bawi się jak szczeniak. Jest taka szybka, że listonosz zapewne nigdy się nie zorientuje, że Zinka korzysta tylko z trzech łap, tak szybko dobiega do furtki.

Zrobiłam kilka zdjęć. Widać na nich jak właśnie patrolują posesję, ktoś im się kręcił za działką, trzeba było obszczekać :) Nornice również nie mają szans na atak, bo je eksterminują. Nawet duży śnieg nie przeszkadza w kopaniu dołków, to ulubione zajęcie :)

Z pozdrowieniami od Zinki i braci :)

 

Link to comment
Share on other sites

Dalej :) Musieliśmy się nauczyć zamykać wszystkie drzwi na klucz, bo wszystkie otwiera bez problemu i po prostu wypuszcza pozostałych.

Ale niezaprzeczalnie to najmądrzejszy pies na świecie. Potrafi rozkochać w sobie każdego, ciągle mi ktoś proponuje, że go zabierze do siebie. Ale nigdzie nie byłoby mu tak dobrze :) Z Zina tworzą idealną parę rozrabiaków. To Bonnie i Clyde. Gonią ptaki z aronii, wytępili myszy....Farcik jest za delikatny na takie akcje, on biega po działce z jabłkiem w pyszczku i brzydzi się kopaniem dołów. Taki mały książę :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Filmik nagrałam w Piątek Wielkanocny, ilość śniegu mogłaby zmylić :)

To jest dowód jak skutecznie można kopać doły w zmrożonej ziemi tylko jedną łapką.

Z pozdrowieniami od Zinki, Farta i Foksika

https://www.youtube.com/watch?v=HU1-t4dleAM

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...